Kde je lepšie absolvovať IUI?

baluinka
22. apr 2020

Ahojte, gynekologička aj urológ nám po testoch odporučili návštevu centra asistovanej reprodukcie a tam absolvovanie IUI. Našla som si tu odporúčania na rôzne centrá ako napr.Helios v Martine,atď...neviem presne,ako často treba do centra kvôli vyšetreniam ohľadom IUI chodiť, no sme z Trenčína a je jednoduchšie dochádzať 2km ako cez 100km...no v Trenčíne som absolvovanie IUI našla len v dvoch klinikách - CEGYS, GYNEKA - sú to však iba gynekologicko-porodnicke kliniky,kde robia aj IUI, nie špecializované kliniky asistovanej reprodukcie..Myslíte,že máme skúsiť aj tieto kliniky? Alebo radšej uprednostniť priamo kliniky asistovanej reprodukcie aj keď sú dosť ďaleko..? A má niekto s tými trenčianskymi skúsenosti? ĎAKUJEM 🙂

zojanka
22. apr 2020

@baluinka ahoj. Ja si myslím že v tom veľký rozdiel nebude. Bola som na IUI v dvoch centrách + jednom zdravitnickom zariadeni (nie CAR) a všade je to o tom istom. Pred ovulaciou 1- 3 sono kontroly aby sa zistilo v ktory den presne pebehne ovulacia a potom samotny zakrok.

evita87
22. apr 2020

@baluinka my s priateľom chodíme do Martina, a čakali sme na schválenie žiadosti o IVF. IUI sme neskúšali kvôli mojej diagnóze... Ale pýtala som sa Dr. že ak by sme museli podstúpiť najskôr IUI, či ho môžem absolvovať v TN, čo mám omnoho bližšie. Odpoveď bol, že bez problémov.. takže by som kvôli IUI nešla XY km.

marinecka95
22. apr 2020

@evita87 ahoj, mohla by som mať otázku na MT?

evita87
22. apr 2020

@marinecka95 jasné 😃

marinecka95
23. apr 2020

@evita87 vedela by si povedať približnú cenovú reláciu IVF? Áno viem, cenníky sú dostupné ale zaujíma ma realita 🙂 Ako dlho ste podstupovali vyšetrenia v danom centre kým si podstúpila IVF? Berú do úvahy výsledky od iného Dr alebo trvajú na svojich?

evita87
23. apr 2020

@marinecka95 my ešte len začneme prvýkrát stimulovať, takže jediné čo som zatiaľ platila boli injekcie, cenu budem vedieť, až keď mi odoberú vajíčka a tie následne oplodnia.

deya123
23. apr 2020

@marinecka95 čo sa týka Helios Martin tak ake ceny vidíš na ceníku toľko aj platíš nám vždy všetko sedelo, potom cena závisí aj od toho koľko vajíčok chceš oplodniť či máš predĺženú kultiváciu, koľko embryi dáte zamraziť čiže je to veľmi individuálne nás to vyšlo okolo 2000€

marinecka95
23. apr 2020

@deya123 ďakujem veľmi pekne za info

marinecka95
23. apr 2020

@evita87 my sme sa na tuto možnosť odhodlali, no teraz nám trošku komplikuje situáciu korona 😶 každopádne ďakujem za info

lienka_9
21. feb 2021

@evita87 ahoj môžem sa spýtať otázočku? Bola si na iui v cegyse?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre