Je vklad dvoch embryí riziko?

linda279
12. aug 2020

Ahojte, som po 3 IVF, konečne mám viac oplodnených embrií a manžel by chcel vkladať dve, že aby sme mali dvojičky, ak sa uchytia, ak pán Boh dá 🙏 je to nejaké riziko? Riziko, že zaniknú obe naraz? Máte skúsenosti s tým? Bojím sa, že ET sa nemusí podariť, ako sa mi už stalo a prídem o jeden pokus, ktorý môže byť zásadný.
Za rady a info ďakujem 😊

mogaa
12. aug 2020

@linda279 kolegynka mala vložené 2 a jedno jej prirodzene odišlo, druhé sa uchytilo - už je z neho velký chalan....dávajú si aj 3-4...samozrejme s tým "rizikom"že následne môžu byť aj trojičky ale zae z troch sa môže kludne ujmúť len jedno

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaaa1982
12. aug 2020

@linda279
@mogaa určite 3-4 embryá nedávajú. Taký postup sa volil v začiatkoch asistovanej reprodukcie, x rokov dozadu. V súčasnosti sa preferuje vklad 1 embrya (niektoré centrá ešte sú stále za vklad 2, ale to je skôr ojedinele), Ja sa tiež chystám na vklad a keďže mám už x neúspechov za sebou, tak by som chcela vklad 2 embryií. Šance to nezvyšuje, je to tiež veľké riziko, ale silno nad tým uvažujem.

mogaa
12. aug 2020

@nikaaa1982 no je pravda že tá kolegyňa bola tehotná cca pred 7-8rokmi....jej dávali 2...a vtedy mi hovorila že jej sestre vkladali 3 a tiež sa ujalo len 1...ale neviem kedy bola tá jej sestra , bolo to ešte predtým ako otehotnela tá kolegynka...

stela01
12. aug 2020

@linda279 ja som si vkladala 2 a uchytilo sa 1 .

lubica299
12. aug 2020

Ja som si dala vložiť 2 a čakáme dvojicky. 2 IVF a ET. Mali sme 4 a 2 sme si dali vložiť. Som na rizikovom, ale všetko vyzerá ok.

andreatytler
12. aug 2020

@linda279 Tehotenstvo s dvojickami ma vacsie sance na komlikacie.
Niekdy si myslim ze centra chcu vkladat len jedno aby zarobili viac penazi lebo kazdy vklad su peniaze.
Ak nieco nie je v poriadku s tvojimi hormonami alebo telom tak premrhas dve embrya namiesto jedneho a toto by mna mrzelo.
Ak mas peniaze a cas tak by som vkladala len jedno.
My sme boli tlaceny casom a mali sme cas uz len na jeden pokus. V tom pripade to davalo zmysel vlozit dve. Jedno umrelo. Druhe je nas 8 mesacny syn.

tslobik
12. aug 2020

@linda279 Z jedného embrya môžu byť aj dvojičky, takisto napr. z dvoch trojičky...

ina7
12. aug 2020

@linda279 riziko je, že napr jedno ak nebude v poriadku, môže stiahnuť aj to zdravé. Plus tehotenstvo s dvojickami je rizikovej sie, rodia sa predčasne často atď. Odporúča sa teraz vkladať po jednom, dve jedine vtedy ak nejakým spôsobom tlači čas.

andrea_82
13. aug 2020

my sme si pred 13-timi rokmi dali vložiť dve, jedno sa ujalo. Počas tehotenstva som aj krvácala, ale bábätko bolo vždy OK. Bolo to 2. IVF, ale 1. vklad. Potom sme si dávali ešte 2 x vkladať po 1 embryi a 2 x po dvoch, ale už sa ani jedno neuchytilo.

linda279
autor
13. aug 2020

@mogaa
@bambulienka25
@andreatytler
@ina7
@andrea_82
Ďakujem každej za pomoc a odpoveď ☺ Nakoniec sme mali len jedno vhodné na transfer... delilo sa na 6 buniek, už bolo vhodné, tak dnes na 3 deň mi ho vložili 🥰 sme dvaja 💗 dúfam a modlím sa, že to dobre dopadne a že o 9 mesiačikov porodím svoje vytúžené dieťatko 😍🤰🤱 z 11 vajičok sa oplodnili 4, jedno mi dnes vložili, jedno zaniklo a 2 ešte bojujú, v sobotu si mám prevolať a povedia mi či mám 2 mrazačikoch, alebo nie 🙃 pevne verím, že už nebude treba, jedine ak súrodenec 👶👶 je niečo čo mám alebo nemám robiť, aby sa vajičko uhniezdilo? Bola som aj na vyšetrení dutiny maternice a všetko ok, pán doktor povedal, že aj sliznicu mám ukážkovú, takže už si len dávať pozor a o 14 dní na krv 🥰❤🧡💚💙💜

andreatytler
14. aug 2020

@linda279 Prajem ti vela, vela stastia 🍀. Su take nazory ze treba mat klud na lozku 3 dni po vklade alebo aj take ze treba robit vsetko ako normalne. Z tohto fora som videla ze zeny v oboch taboroch boli priblizne rovnako uspesne aj neuspesne. Ja som skusila oboje a nakonic volila zlatu strednu cestu. 3 dni som si zobrala v praci volno a mala 3 pianko dni ale nelezala som. Potom som si stale davala pozor a setrila som sa, nedvihala nic tazke. Asi 5 dni po transfere som sa pozabudla a prudko vstala z drepu a strasne ma pichlo v bruchu. Skoro ma slak trafil... tak som sa na seba hnevala. Potom na druhy den spinenie a uz som si bola ista ze je koniec. Ale bolo to pozitivne. Pri dalsom teste to nestupalo ako ma a tak zase ze je koniec ale treti test uz bol OK, takmer sa to strojnasobilo. Usudzujem ze ked ma to pichlo, jedno embryo odumrelo. Prvy test nameral hodnotu hormonu, ktory vyprodukovali obe embrya ale pri druhom teste uz len jedno embryo produkovalo hormon a preto sa to nezdvojnasobilo. Takze moja rada je setri sa lebo ja verim ze pocas tych prvych dni ked sa embrya uhniezduju je spojenie slabe a lahko sa prerusi.
Daj nam vediet ako sa dari.

193169
12. okt 2020

Ja som bola 5x na KET z toho 4x sme vkladali 2embria a 1x sa vkladalo jedno embrio. Všetky KETy dopadli negatívne. Podľa mňa je to o šťastí. Keď si dáš vložiť 2 embrya môžu byť z toho dvojčatá alebo sa uchytí iba jedno embrio ale môže sa stať že sa neuchytili ani jedno.

petravep
27. apr 2021

@stela01 ahoj prosim ja som si davala vlozit dve ale zatial neviem vysledok len na 7 den rano ked si vkladam progesteron tak mam krv ale potom cely den nic bola som na krv hcg 36 je mozne ze sa jedno vyplavuje krvou? Alebo ked sa len jedno uhniezdi ako to druhe sa z tela dostane? Dakujem🙏

stela01
27. apr 2021

@petravep ahoj , no ak je HCG 36 asi je pozitívny test len je podľa mna veľmi nizske ... drzsum veľmi palce aby začalo prudko stúpať
Skôr to vyzerá na to že sa uchytilo ale nie na dlho ....

petravep
28. apr 2021

@stela01 dakujem dnes idem na krv tak uvidim poobede vysledok

stela01
28. apr 2021

@petravep držím palce . Raz sa to určite podarí

petravep
28. apr 2021

@stela01 hcg sa nam zvysilo na 83 v pondelok znova krv🙏

stela01
28. apr 2021

@petravep veľmi ti držím palčeky malo by sa každý deň zdvojnásobovať
Vyloz nohy a daj sa do kľudu

zuzzi18
9. jún 2021

Ahojte baby, tym co vkladali dve embryjka, kedy ste testovali prvy krat? Ja som 6.den po KET s dvomi sestdnovymi expyndovanymi blastocystami a rozhodujem sa, kedy zacat testovat.

petravep
9. jún 2021

@zuzzi18 to je este skoro 6 den na test ja by som pockala aspon na 8 den . Mne vkladali dve na 6 den som robila test bol biely a na 7 som mala odber krvi a hcg 36 cize test z mocu neukazal lebo bolo skoro

zuzzi18
9. jún 2021

@petravep jo dnes som to ešte ani nemala v plane testovať 🙂 a teda dobre ti to dopadlo? Chytili sa obe?

petravep
10. jún 2021

@zuzzi18 zle som dopadla hcg nam rastlo prislo prve sono a nic nevideli nic ani gestacny vak tak potom som vysadila progesteron do 5 dni sa rozkrvacala a este dva tyzdne ma sledovali aby hcg zacalo klesta bali sa mimomaternicoveho ale nastastie nie tak ja neviem kde sa to stratilo🙈

zuzzi18
10. jún 2021

@petravep tak to bolo asi biochemické, aj ja som mala pri druhom pokuse biochemické, resp. imunita zabila embryo lebo som dostala vysokú teplotu a na druhy deň už bolo hcg o polku nižšie. Teraz už to mám podchytene beriem Medrol a dúfam to vyjde a chytí sa aspon jedno

petravep
11. jún 2021

@zuzzi18 u mna to nebola imunita lebo prednison som mala od zaciatku medzi nebom a zemou ale nastastie to dopadlo takto ze som nemusela na cistenie a este mam 5 mrazacikov

zuzzi18
11. jún 2021

@petravep aj ja som mala Prednison pri biochemickom ale on je slabý na toto.. Treba silnejšie kortikoidy

petravep
11. jún 2021

@zuzzi18 aha to som nevedela skusim sa opytat dakujem za tip

zuzzi18
11. jún 2021

@petravep určite ak aj nemáš ešte vyšetrenu kompletnú reprodukcnu imunológiu, odporúčam si to dat spravit (vrátane cytokinov a NK buniek). Mne reproimuno základná v centre vyšla OK ale ta rozšírená v imuno centre už nie a bolo to treba preliecit.

petravep
11. jún 2021

@zuzzi18 vsetko uz mam za sebou aj hematologiu aj imuno reprodukcnu aj hysteroskopiu aj genetiku paru skumali ma ako kralika🤣a nikde nic nenasli vsade vsetko ok. Dokonca ja mam doma syna 16 rocneho spontanne, ale u mna to nude psychika podla mna cim viac chces tym viac sa nedari.

petravep
11. jún 2021

@zuzzi18 a na hysteroskopiu ma poslala ze skusme mozno nieco najdeme aj ked myslim ze nie ale za skusku nic nedame🤷‍♀️A samozrejme nic krasna maternica hystologia negativna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre