IVF stimulácia január/február 2021

mikasz
15. jan 2021

Ahojte, chysta sa niekto teraz do stimulacie?
My sme boli s dr.dohodnute, ze v januari ideme do toho(ma to byt moja 4.ivf stimulacia), no pri kontrole tento tyzden navrhuje odklad kvoli aktualnej pandemickej situacii. Mam si to premysliet a ja neviem... Clovek nema istotu, ci to v marci bude lepsie?

ajka251
15. jan 2021

@mikasz mozem vediet do akeho car chodis?ja by sla do toho teraz ak je moznost,ved naco cakat.ak mozem vediet ake mas AMH?dakujem

mikasz
autor
15. jan 2021

@ajka251 chodim do iscare BA, AMH som mala posledne tusim okolo 2,5. Tento tyzden mi brali krv este na vysetrenia

sasenka6
15. jan 2021

@mikasz ahoj ja už stimulujem, tiež chodím do Iscare BA 🙂

mikasz
autor
15. jan 2021

@sasenka6 ku komu prosim chodis? Tvoje prve ivf?

sasenka6
15. jan 2021

@mikasz chodím ku dr Grossovej, ale kontroly som teraz mala u dr Machanekovej. Nie toto je už 2. Ivf . Dala som tento krát ivf soft. Ty si bola u koho?

mikasz
autor
15. jan 2021

@sasenka6 ja chodim k dr.Lackovej, ale teraz mi dohodla kontrolu u dr.Lapides,ze nech sa o tom porozpravam s niekym inym, nezaujatym. Lebo sama priznala, ze je z lekarskej rodiny a je mozno trochu ovplyvnena tym ako to vyzera v nemocniciach.
Pri odbere vajicok je totiz vzdy urcite riziko, ze ta pichnu, budes krvacat alebo pod., alebo hyperstimulacny syndrom a ked sa nieco deje, poslu pacientku na den na pozorovanie do nemocnice a tomu sa teraz snazia vyhnut, aby im nepridavali robotu. Tym, ze mam endometriozu a mozne zrasty, navyse je to moje 4.ivf, tak ma asi vyhodnotili ako mierne rizikovu 😕🤷🏼‍♀️

sasenka6
15. jan 2021

@mikasz fuha mne toto nikto nepovedal. Ja som mala pri prvom ivf dost vážny ohss a mám z toho strach aj pri softe, ale nikto mi nič neodporučil odložiť 🤷🏼‍♀️ Ale neviem či to bude v marci lepšie v nemocniciach. Ja som to moc už nechcela odkladať lebo by som chcela stihnúť otehotnieť do apríla aby som mala retazovy pôrod a materskú ale či sa mi to podarí je vo hviezdach 😐 a teraz čo tam chodím vidím že je vždy plna čakáreň, akurát dnes som si hovorila že dost ľudí chodí nato aká je situácia

mikasz
autor
15. jan 2021

@sasenka6 vidis, to je zvlastne, asi fakt zalezi od lekara... my sme to zacali riesit minuly rok na jar, tiez som chcela stihnut retazovy, ale 2 KET-y nam nevysli, maly bude mat teraz v aprili 3r, takze uz to tiez nestihame. A bohvie aka bude situacia dalej...
Ja msm potom asi stastie, ze max 1-2 pacientky tam, ze to uplne prazdne vyzera 😁
Prve dieta Vam vyslo v prvom ivf hned?

sasenka6
15. jan 2021

@mikasz no asi má každý nato iný pohľad hm. Áno syn je z 1.ivf a z posledného 3. KETu takze nám nič neostalo a jedine čo som bola ochotná skúsiť je soft ale zda sa mi to ešte horšie. Pri prvom ivf som mala 12 vajíčok. A teraz mám už vyše 12 folikov 😖 vtedy som mala AMH 3,74 a teraz po 4 rokoch mám 3,71. A tak strašne mi býva zle z tých liekov, to som teda ešte nezažila

mikasz
autor
15. jan 2021

@sasenka6 ono asi ked bol predtym hyperstimulacny, tak mozno preto tak bujneju 😬
Ja som mala 3ivf (9,13,11vajicok), ale embryi vzdy malo. Syn nakoniec vysiel v 3.ivf, u nas bol problem aj manzelov zly spg 😔
Uvidim co povie ta druha dr.v utorok
Pojdes aj na ET ci az na KET?

sasenka6
15. jan 2021

@mikasz to neviem ale vždy keď som tam im 7x prizvukujem že som veľmi precitlivena na lieky a je mi zo všetkého zle a chcem sa vyhnúť ohss, už na mna pozerajú jak na debila 😃 ja som mala z tých 12 vajíčok len 5 embryi a z toho jedno neprežilo rozmrazenie. U nás je problém len spg. Ja idem v pondelok na kontrolu, mala som mat opu ale teda že najskôr v stredu 😬. Chcela by som asi skôr ket, v decembri mi na preventivke vyšli zvýšené trombocyty a na hematologiu som objednaná až začiatkom februára tak by som si chcela asi najskôr vyriešiť tento problém, aj by bolo treba pichat fraxiparin 😬 tak držím palce, snáď ta navedie k správnemu rozhodnutiu 🙂

mikasz
autor
15. jan 2021

@sasenka6 dakujem 🤗 aj tebe drzim palce, urcite daj vediet ako si dopadla 🤞😉
Ja ked, tak tiez pojdem do ket, lebo sme sa dohodli, ze pri opu mi spravia aj hysteroskopiu, ci je v maternici vsetko ok ked posledne KET-y nevysli 😔
Kde si si prosim robila interne predoperacne? U tych ich spolupracujucich lekarov?

sasenka6
16. jan 2021

@mikasz ďakujem pekne áno dám 😊áno oni mi dali na vyber a keďže sa to už nerobí u nich tak som zvolila provitae dr Ogurčák. Platí sa tam 50€ a všetky vyšetrenia sú na jednom mieste. Trvá to 45min.

mikasz
autor
16. jan 2021

@sasenka6 super dakujem za info 😉

ajka251
16. jan 2021

@mikasz tak to mas skvele Amh 🙂 sprav ako to citis ;)

sasenka6
16. jan 2021

@mikasz za malinko 🙃 a tvoj muž má aký názor? Teraz či odložiť ? 🙂

mikasz
autor
16. jan 2021

@sasenka6 ked som to s manzelom rozoberala, tak ostal uplne zhrozeny, ze tam mozu vzniknut dake komplikacie, tak povedal, ze vsak nam jedno dieta staci, aj to je niekedy viac ako dost 😂🤷🏼‍♀️

sasenka6
16. jan 2021

@mikasz 😁😁 môj nechcel ísť do 2.ivfka po tom čo sme si prežili, ale ja som asi nato zabudla keď som sa nato zas dala 😬😬😬😬 a ty si mala doteraz po OPU nejaké ťažkosti?

mikasz
autor
16. jan 2021

@sasenka6 prave musim si zaklopat, ze som bola vzdy ok 🙏🤞 mierny nabeh na ohss tam vzdy bol, ale to len na sone videli, ze vajecniky su zvacsene, inak som sa citila ok.
Mne ani tie injekcie nevadili, ani vysetrenia, narkoza, najhorsie pre mna je vzdy cakanie po vklade a potom negativny vysledok 😔

ivet9151
16. jan 2021

Ak by vam pomohlo niektorej mne ostali meriofert150 a cetrotide tiez som chodila do iscare ku grossovej a je uzastna

sasenka6
17. jan 2021

@mikasz no tak to na jednej strane super a na druhej nie... ale uvidis že teraz to vyjde 🤗🤗🤗 ja som veľmi zvedavá čo mi povie zajtra na kontrole. V piatok som mala najväčší folikul 14mm a že rátala, že bude aspoň 16mm. Preto sa mi to predĺžilo o dva dni 😧 inak by som mala už zajtra opu 😰 nevieš aká veľkosť má byt keď sa má podať hcg injekcia ?

mikasz
autor
17. jan 2021

@sasenka6 uff to si uz nepamatam 😬🤔 poslednu stimulaciu som mala v lete 2017 🙈 len viem, ze som si pichla tusim 36h pred odberom.
Budem drzat palce zajtra 🤞✊

sasenka6
17. jan 2021

@mikasz no veď práve že ani ja si to nepamatam 😬 ja som mala naposledy november 2016 tak mám výpadky 😬 takze keď bude opu v stredu tak musím pichnúť už pondelok večer však 😧 ďakujem pekne

mikasz
autor
17. jan 2021

@sasenka6 hej hej myslim, ze tak. Daj vediet co zajtra 🤞😉 ja by som mala ist v utorok na konzultaciu, tak som.zvedava

sasenka6
18. jan 2021

@mikasz ahoj, no dnes celé zle. Skoro som sa tam rozrevala 😫 stimulka sa predlžuje o ďalšie 2-3 dni. Šľak ma trafí. Dnes mal byt odber vajíčok, posunulo sa to na stredu a teraz sa to posunulo na piatok- sobota. Keby mi z tých hormónov nieje tak príšerne zle tak mavnem rukou.... achh....

mikasz
autor
18. jan 2021

@sasenka6 to fakt? Tak to ma mrzi. Nerastu tie folikuly? Kolky den cyklu si?
Inak, u nas tiez cele zle, manzel sa vcera dozvedel, ze sef je covid pozitivny, tak som zrusila kontrolu a sme v karantene 😔🙈

sasenka6
18. jan 2021

@mikasz som 12dc, čiže 11 dni stimulujem 😰. Ešte mám aj na hranici ohss a to mám len soft ivf. Och to vážne... tak to osud vyriešil za vás, že počkáte ☹️ No tak nech to dobre dopadne, nemusíte byt pozit. Nakoniec 🙏🏻

mikasz
autor
18. jan 2021

@sasenka6 ja som mala tak posledny cyklus, tiez odber na 16.den 🙈 zvladni este par dni ✊🙏
Dakujem, manzel ide zajtra na testy, ja piatok, tak uvidime

rk123
18. jan 2021

ahojte dievcata, tak sa k vam pridam aj ja ak mozem.
vcera som zacala so stimulkou, je to moje prve ivf tak ani neviem pomaly co vsetko nas caka 😀 len dufam ako kazda, ze vsetko dobre dopadne.
drzim vsetkym palce 💕

sasenka6
18. jan 2021

@mikasz takze si tak dlho stimulovala keď až 16dc? Ja som mala predtým na 13dc ak si dobre pamätám ☺️A potom MS príde po 14 dňoch od odberu či jak to vlastne je 😃 ja mám transfer aj tak odložený kvôli tomu riziku ohss, aj som to tak chcela. Očistiť sa od hormónov, mat klasickú ms a potom vklude keď mi nebude tak strašne zle. Tak držím palce nech testy dobre dopadnú ✊🏻

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre