IVF prvýkrát

anicka654
23. máj 2023

Ahojte baby,

viete mi poradiť? Sme v prvom procese IVF, začala som si pichať Gonal a od zajtra si mám k tomu pichať aj cetrotide. Budúci týždeň mám ísť do narkózy na odobratie vajíčok. Chcem vedieť Vaše skúsenosti s tým, či po narkóze ste mali nejaké bolesti , prípadne problémy?

A druhá dosť podstatná otázka pre mňa je samotný vklad. Ja všeobecne pri vyšetrení u gynekologičky (ster z kŕča maternice) mám bolesti celý deň, nie že je to nepríjemné vyšetrenie ale bolestivé. Mám strašné obavy z toho vkladu, nakoľko sa to robí bez narkózy. Myslím si ,že to nezvládnem a premýšľam , že od toho upustím a zruším celý proces. Neviete je možné byť v narkóze aj pri vklade? Bolo to také bolestivé ten vklad alebo sa to dalo vydržať ? Ďakujem Vám pekne za odpovede.

Anka

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anicka654
autor
23. máj 2023

@jj298 ahoj. Takže to vôbec neboli ? Lebo ako som spomínala, tak aj vyter má bolí ...a podarilo sa ?

blabla22
23. máj 2023

@anicka654 pre mna je ster horsi ako vklad..ale viem ze vo vynimocnych pripadoch robia vklady aj v narkoze. urcite uz nic nerus ak si v stimulacii, prinajhorsom date vsetko zmrazit kym naberies odvahu, ale budes mat moznost ist kedykolvek na vklad, nemusite znova vsetko opakovat

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkak87
23. máj 2023

Ja som po narkoze bola v pohode, sama som si odsoferovala domov 🙈 bolesti kusok ako pred ms. A na vklade jedine co bolo neprijemne bolo to, ze mi ultrazvukom musela pritlacit na brusko aby bolo vidno no a s tym plnym mechurom som predychavala 🤣🤣🤣 ale bolest ziadna, par sekund a bolo po vsetkom, necitila som nic vobec.

anicka654
autor
23. máj 2023

@blabla22 ďakujem tak ak sa neodvazim ,takto to aj chcem ze aspon zmraziť

anicka654
autor
23. máj 2023

@zdenkak87 čiže ako dlho trval celý vklad ? Čítala som niekde ze 20 minut

anicka654
autor
23. máj 2023

@jj298 super, gratulujem

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkak87
23. máj 2023

@anicka654 to je chvilka, u mna par sekund a bolo hotovo. Potom tam len lezis 15 min s nohami vylozenymi a ides domov

anicka654
autor
23. máj 2023

@jj298 pôrod ani nespomínaj 🤣ok tak sa skúsim odvážiť 🙃

gejb
23. máj 2023

@anicka654 netrvá to určite 20 minút, max 5 minút, a potom ešte ležiš 10 minút a ideš domov. Úplná pohoda. Ten vklad je na tom celom najmenej nepríjemný a zároveň najpodstatnejši.

anicka654
autor
23. máj 2023

@gejb normálne má ukludnujete , ďakujem . Tak ja do toho idem

viki_00
23. máj 2023

@anicka654 ja ti poviem že aj ja som strašne citlivá keď idem len na obyčajnú prehliadku ku gyn, ale vklad naozaj nebolel trval ani nie 1 min. A je to oveľa krajší pocit keď si hore ako v narkoze. 🙂 nič to neni neboj sa

nikola81
23. máj 2023

Mierne bolesti som mala po odbere ale nie po vklade. Ten kateter je tak tenucky ze to ani nebolo citit. Najneprijemnejsie bolo na tom ze som musela mat plny mechur pri vklade.

anicka654
autor
23. máj 2023

@nikola81 ooou ten mechúr to bude zaujímavé , keď často chodím na wc ..

gejb
23. máj 2023

@anicka654 aj kvôli tomu by som nešla na vklad v narkóze, by som sa bála ze sa im tam pocikam na stole 🤣 mechúr by mal byť plný ale pozor aby si sa nenaliala vodou privelmi, lebo málokedy to robia načas . Ja som čakala hodinu a musela som chodiť "odcikavat" 😬😆

akiknabruh
26. máj 2023

@anicka654 Ahoj , mozem sa spytat od prvej inekcie az po odber vajicok kolko krat si musela ist do centra?Vysetrenie alebo dačo ine? Inekcie si pichas sama?Ja mam dost problem z ihlami tak neviem ako to zvladnem .Miesaju sa vo mne pocity .Drzim palce .🙏🏻

anicka654
autor
26. máj 2023

@akiknabruh ahoj. Tak picham si od minulého piatku. Ale nevedela som, že od stredy už po dve injekcie..dosť to nezvladam ako tie prvé sú okej ale tie druhé už horšie ..no musím sama nakoľko manžel robí nočné takže nie je doma v Tom čase ,keď treba pichať...tak od prvej injekcie som bola raz a idem ešte teraz v pondelok na ultrazvuk a už potom do narkózy . Ďakujem

kvietocek89
29. máj 2023

@anicka654 Vobec sa neboj vkladu. Ja som tiez strasne precitlivena, co ma kamošky poznaju tak by ti vedeli povedat ze co dorabam ked sa jedna o spodnu cas tela. A ked si uz zvladla pichacky, tak zladnes aj toto. Pre mna injekcie boli horsie ako samotny odber. Pri vklade ta tam nem co boliet. Len nemozes byt v krci. Pekne dychaj a uvolni sa. Dokonca pri IUI som citila trosku neprijemny pocit, ale bolest ziadnu, ale ET je uplne bez bolesti. V ziadnom pripade nic nerus. Daj sa do kludu. Po odbere mi bolo len nevolno po markoze, ale ja to mam vzdy, ja dokonca aj zvyknem zvracat. Priatel mi hovorí ze som slaby kus a asi to tak je. Mam slaby zaludok. Po odbere budes pocitovat mierne bolesti v podbrusku presne ako ked mas menstruaciu. Vobec to nie je take strasne, ja som po 2 IVF a oba odbery som mala minimálnu bolest. Cize bez tabletky proti bolesti. Ale moze sa stat aj to ze ta to bude boliet aj viac, das si tabletku od bolesti a dobre. 3 dni musis byt v klude, nic tazke nedvíhat a nenamahat sa.

anicka654
autor
29. máj 2023

@kvietocek89 ďakujem 🙃zatiaľ chcem narkózu aj pri vklade ..nedokážem sa uvoľniť len keď si predstavím že musia prejsť cez ten kŕčok maternice tak mi je zle..výter z krčka ma bolí strašne každý rok tak toto musí byť horšie 😭

leennkka0710
30. máj 2023

@anicka654 ahoj Anička,, kamarátka má už ročného syna po vklade ,, mňa to ešte len čaká ,,,ale že to vôbec ale vôbec neboli 🙂 ja som najväčší stresak v okoli ale vkladu sa vôbec nebojím 🙂 ,,, neboj ,,, zvládneš to úplne v pohode 🙂 všetok ten strach mame v hlave 🙂 a vraj to trvá kratučko, tak to dáme 😊 my od dnes čakáme už druhý krát na embrya ako sa nám vyvinú ,keďže prvých 5 čo sme mali odišlo 😞😞 😢

anicka654
autor
4. jún 2023

@leennkka0710 ako to dopadlo ? Koľko vám ostalo ? My máme dve ,zajtra idem na vklad

lilo7
16. jún 2023

@anicka654 po narkoze kazdy clovek reaguje inak ... mne nebolo vobec nic, keby nebolo podmienkou ze niekto musi byt s tebou tak v pohode aj sama by som domov isla :D
ale napriklad kamoska tu trapila po prebudeni dost velka nevolnost a bolesti hlavy ... naozaj kazde telo proste reaguje inak
Co sa tyka vkladu to je uplna banalita, par minut si potom mozno polezis aby si bola v klude a to uz som si aj domov odsoferovala ale tiez no kazdy je iny ... ak ale zvladas vysetrenie u gynekolova bez narkozy tak urcite zvladnes aj ten ;)

anicka654
autor
17. jún 2023

@lilo7 ahoj tak moja skúsenosť je, že narkóza bola úplne v pohode aj potom absolútne nič..pustili má domov po 25 minútach ale vklad to bola už ina káva ...strašná bolesť pre mňa,presne ako som sa aj bála...no a v pondelok mám ísť na krv ale dnes som robila test a zatiaľ nič, takže asi to nevyšlo 😏😔

kvietocek89
18. jún 2023

@anicka654 to fakt ta to bolelo? Ty sa asi strasne bojis a si v krci, lebo nejak si to neviem vysvetlit. Aj si bola teda v narkoze pri vklade ako si chcela?

anicka654
autor
19. jún 2023

@kvietocek89 nie nie nebola, ale mechúr netrebalo mať plny. Snažila som sa byť čo najviac uvoľnená akurát výber kanily dosť bolel (ale keď musíš, tak musíš ) 🙃

kvietocek89
19. jún 2023

@anicka654 to je divne ze si nemusela mat mechur plny. Potrebuju aby si ho mala plny kvoli tomu aby lepsie videli. Ale tak vedia v CAR ze co robia.

anicka654
autor
20. jún 2023

@kvietocek89 netrebalo a ani ultrazvuk z hora nerobili ako mi písali dievčatá. Všetko len na veľké obrazovke sledovali

gejb
20. jún 2023

@anicka654 keď nerobili ultrazvuk, tak co sledovali na obrazovke? 🤔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre