IVF - preplatenie poisťovňou

xaxoouy
23. jún 2021

Ahojte musíme s partnerom na ivf je to preplatene poisťovňou aj keď som bola na upt?

maria898
23. jún 2021

@xaxoouy ja som sice este nebola ale tiwz som sa informovala. Poistovna vraj sice nieco preplaca ale v konecnom dosledku nic, vraj si treba nachystat tak 2500e.

xaxoouy
autor
23. jún 2021

@maria898 no veď preto sa pýtam niekto hovorí ze áno, iný že nie... Ú nás je problém na partnerov ej strane ja som ôk.. Tak by to mohli preplatit

maria898
23. jún 2021

@xaxoouy nemyslim si ze vam to preplatia. Este som taky pripad nepocula. Vsetky zeny platili tqk od 1000e a vyssie, zalezi od potrebnych ukonov a liekov

xaxoouy
autor
23. jún 2021

@maria898 samozrejme že poisťovňa prepláca len časť.. To som myslela žeby nám mohli preplatiť.. Každý dopláca za ivf

evaachesa
23. jún 2021

@xaxoouy poisťovňa preplatí 3 cykly ivf, samozrejme len časť zo zákroku a z liekov. Tých 2-2500€ rátaj z vlastných zdrojov na jeden cyklus.

e1i
23. jún 2021

@xaxoouy po UPT nepreplatia ani tu cast.takze treba viac ako len ten doplatok

evaachesa
23. jún 2021

@e1i to vážne? Ešte som o tom nepočula.

e1i
23. jún 2021

@evaachesa uvadza sa to v ziadosti ci si v minulosti podstupila sterilizaciu alebo UPT

xaxoouy
autor
23. jún 2021

@e1i aj keď je žena v poriadku a dôvod ivf z partnerovej strany?

evaachesa
23. jún 2021

@e1i ok ale píšu aj že je to dôvod na nepreplatenie? Ak ide žena na upt zo zdravotných dôvodov?

e1i
23. jún 2021

@xaxoouy ja myslim ze ano pretoze IVF sa uhradza z poistenia ženy. ak je UPT zo zdravotnych dovodov maju o tom zaznam v poistovni,vtedy zrejme nie ale dobrovolne ano. @evaachesa

xaxoouy
autor
23. jún 2021

@e1i pýtam sa preto či s tým má niekto skúsenosť lebo ani na poisťovni mi nevedeli povedat😐

luccija
23. jún 2021

@xaxoouy zadaj to ako otazku mailom do poistovne a dostanes info.Ja som sa pytala na nieco co mal kazdy vyhybavu odpoved nevieme mozno nepoculi sme...takto mi dali spravne info
Aky ma problem muz?lieci sa u urologa?

xaxoouy
autor
23. jún 2021

@luccija áno ma od urológa diagnózu plus určené ivf icsi. To je výsledok po liečbe.

mimuska125
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimuska125
23. jún 2021

@xaxoouy ahoj chcela som napísať ze preplatia ze stačí ze jeden z partnerov ma problem ale ked si bola na Upt neviem..v centre na prvej konzultácii vypíšte žiadosť do poisťovne a uvidíte

e1i
23. jún 2021

@mimuska125 poistovna o UPT zaznam ma a vie ci bol zo zdravotnej indikacie alebo nie,podla mna to zamietnu

matkahelka
23. jún 2021

@xaxoouy IVF sa preplaca len z casti, vacsiu cast si hradite sami. zavisi to od centra, liekov...ale cca 1500-2000€ si treba nachystat. ak si bola na UPT z vlastnej vole, nic preplatene mat nebudete a je jedno, ci nemozete prirodzene pocat kvoli tebe a ci kvoli partnerovi. Mna sa na to v centre pytali aj ustne, aj to bolo v dotazniku. Aj ma upozornili, ze je to v poistovni zaznamenane, cize si to overia.

xaxoouy
autor
23. jún 2021

@matkahelka no ved práve preto že je pri žiadosti aj čestné prehlásenie a aj keď uvediem že upt nebolo zo zdravotných dôvodov, tak načo to posielajú do poisťovne keď to bude zamietnuté? 😏

matkahelka
24. jún 2021

@xaxoouy pretoze by si tam pokojne mohla klamat a uviest, ze bolo zo zdravot.dovodov. a tym, ze to do poistovne poslu, tam sa to overi a zisti sa, ze si zavadzala.

lilope
24. jún 2021

@xaxoouy poisťovňa Vám na základe zdravotného problému preplatí 3 cykly asistovanej reprodukcie v sume 1000€, ostatné náklady (vyšetrenia, lieky, isté zakroky) si hradíte sami. My sme absolvovali 1x IVF a stálo to cca 2000€ plus samozrejme tu tisícku hradila poisťovňa.

xaxoouy
autor
24. jún 2021

@lilope tiež ste mali uvedené upt?

luciaaaaa
24. jún 2021

@xaxoouy nas na to upt upozornili hned pri vstupnej konzultacii. Takze nie, nic ti poistovna nepreplati. Mne to pride uplne logicke z hladiska poistovne- najprv platit cast upt a potom preplacat cast ivf, ved to je schizofrenicke. Aj ked je problem na strane partnera, ivf sa robi zene a je hradene z poistenia zeny.

lilope
25. jún 2021

@xaxoouy ja som na upt predtým nebola. Opýtajte sa v tom centre asistovanej reprodukcie či sa pre Vás nieči v preplatení poisťovňou mení, keď ste ho absolvovali.

anny29
18. jan 2023

@xaxoouy písala som súkromnú správu .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre