IVF - preplatenie

opicalenka
10. dec 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať, ak tu je niekto, kto s tým má skúsenosť.. Ja a môj snúbenec sa chystáme podstúpiť Ivf (ma problém zo spermiami), ale v minulosti som podstupila UPT(bývalý partner - dôvod bol, že ma psychicky týral). Môže to moja zdravotná poisťovňa aj tak preplatiť? Keďže som bola samoplatca. Ďakujem vám vopred.. Čakáme momentálne za posúdenie žiadosti.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
opicalenka
autor
10. dec 2020

@bambulienka25 vazne? Lekár si nieje istý. Ako to zisťujú? Ak som bola samoplatca

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojanka
10. dec 2020

@opicalenka No mne sa zda ze som to vyplanala v ziadosti o preplatenie IVF pre poistovnu.

martinaju
10. dec 2020

@opicalenka na stránke poistovne máš napísané že poistovna prepeláva ivf ak bolo v minulosti dobrovolne UPT.

zojanka
10. dec 2020

Našla som na stránke VŠZP že len ak pri UPT došlo k porušeniu vajcovodov alebo vaječníkov tak nepreplácajú.

opicalenka
autor
10. dec 2020

@zojanka ďakujem ti. Vies co ja mam dôveru ale na stránke som tam nenasla

zojanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojanka
10. dec 2020
opicalenka
autor
10. dec 2020

@zojanka ďakujem ti.. Vies co problém je u neho ze ma nizky počet kvalitných spermii.. Ja som v pohode podľa všetkého

balalea
10. dec 2020

@opicalenka zavolaj si do poisťovne rovno.. ja som akurát po 2 ivf s tam sa vypĺňa dotazník či som absolvovala upt.. mne sa marí že v prípade upt je ivf nepreplácane poisťovňou, ale klamala vy som keby poviem áno alebo nie - netýka sa má to cite len šum info okolo mna .. ale zavolaj si a budeš vedieť na 100%
Držím palce ❤️

tmonika1
10. dec 2020

@opicalenka ahoj, poistovni staci jeden dovod preco ziadas o ivf, ak ma partner zly spermiogram tak to je adekvatny dovod....Dovera schvaluje velmi rychlo, my sme mali behom tyzdna...

xaxoouy
23. jún 2021

@opicalenka môžem sa opýtať ako si dopadla ja mam ten istý problém a neviem či mi to poisťovňa schváli 😏

zuzka110
17. máj 2023

@opicalenka Ahoj, vidim, ze to uz je stara diskusia, ale ja mam rovnaky pripad. Mozem sa opytat ako si dopadla?

Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre