IVF darované vajíčka - odporučte CAR

slniecko1112
28. sep 2021

Ahojte, zvažujeme možnosť IVF cez darované vajíčka, avšak neviem sa rozhodnúť pre konkrétne CAR. Máte prosím skúsenosti, ktoré CAR by ste odporučili? Informovali sme sa v Helios v MT, tam je čakacia doba možno aj rok a garancia minimálne 1 KET (sa ale obávam, že to bude ozaj len 1 pokus, keď to tak uvádzajú a za tú cenu mi to príde ozaj veľké riziko, že človek zaplatí veľké peniaze a má len 1 šancu). Tam nám dokonca odporučili CAR Helios v Brne, ale v dnešnej dobe covidu si neviem predstaviť to cestovanie cez hranice a hlavne, je to pre nás aj pomerne ďaleko a neviem koľkokrát by sme museli cestovať hore dole.... Známa riešila IVF v Žiline v Gynfiv (ale s vlastnými vajíčkami) a že hrôza, že viacero pokusov a nič, nevyšli vklady a keď prišla menštruácia, tak že jej tam doktorka povedala, že si aj myslela, že to nevyjde, že nemala pripravenú maternicu... Ako hrôza, berú to asi tak, že človek to robí zo srandy a má kopec peňazí...
Prosím ktorú CAR by ste odporučili pri darovaných vajíčkach? Koľko embryí ste mali "zaručených"? Koľko to stálo a ako dlho trvalo? Budem vďačná za každú radu a odporúčanie. Ďakujem

sirka9
29. sep 2021

no, v prvom rade, nie je to lacná záležitosť, s tým treba rátať. v druhom rade, aj keby čo bolo, nikto, ani CAR ti nezaručí, že to vyjde na prvý krát. nám vyšiel druhý pokus, ale je tam strašne veľa premenných, prečo to vyjde alebo nie. my sme mali zmluvu na garanciu vkladu 2 blastocyst - cena bola 2400 eur (plus ešte k tomu dačo okolo 1000 preplatila poisťovňa, čiže celková cena bola nejakých 3400,), plus platíš lieky pre darkyňu, čo je približne okolo 400-500 eur (ako kde, podľa toho aká je príprava a tak) ono to nie je o tom, že máš iba jeden pokus, záleží od toho, koľko vajíčok odoberú darkyni, koľko prežije PK. u nás prežili 4, takže ešte máme jedného mrazáčika (pri prvom vklade sme dávali dve). každé centrum má nastavené vlastné podmienky. ale v princípe, zmluvou máš garantovaný istý počet embryí a keď to v tomto počte nevyjde, platíš už potom iba KET - čo u nás bolo 250 eur (keďže garanciu 2 zo zmluvy sme vyčerpali tým prvým pokusom s vkladom dvoch). plus samozrejme lieky pre seba. to, že známej nevyšli vklady môže mať veľa dôvodov. a áno, jedným z nich je aj nepripravená maternica - zrejme zle nastavená liečba, alebo na ňu nereagovala - čo ale samozrejme CAR malo riešiť pri kontrole, že má nízku sliznicu, atď. my sme boli v BA v Repromedica, darkyňu nám našli za týždeň a o mesiac som mala prvý ET vklad - treba zladiť cyklus s darkyňou a tak. držím palce

lucik194
29. sep 2021

nad SKK by som ani nerozmyslala, neviem odkial si ale isla by som do Brna, poistovna preplati z casti aj to, v podstate zostanes na tych istych peniazoch ako na SKK len to cestovanie je zahul...... lenze ked pises ze to mate daleko..... skoda..... kamosky dve boli v reprogenesis

slniecko1112
autor
29. sep 2021

@lucik194 ďakujem za info, no veď práve si naozaj neviem predstaviť, ako budeme chodiť na kontroly pri zladeni cyklu každý deň cca. 5 hodín tam a 5 hodín späť... Ani mi nevedeli povedať, koľkokrát by som tam vlastne mala ísť 😕

slniecko1112
autor
29. sep 2021

@sirka9 ďakujem za odpoveď, áno je mi to úplne jasné, že je to vysoká suma, počítala som 5000€. V Martine v Helios mi ponúkli dva programy, lacnejší cca 4500€ a drahší cca 6900€ ale pri oboch je uvedené, že Garancia minimálne 1 KET blastocysty a preto sa mi to zdá byť hrozne málo pokusov za tie peniaze, že ozaj to nemusí na prvý krát vyjsť a takmer 7000€ je preč? Oh som počítala s tým, že aspoň tie 2 blastocysty garantujú.... Prosím, teba to v Repromedice koľko vyšlo? A kedy to bolo? A teda dúfam, že úspešne 🙏

sirka9
29. sep 2021

@slniecko1112 my sme mali garantovaný vkld 2 blastocýst a za to som platila 2400 eur - mala som ešte spoluúčasť poisťovne - tá doplácala ešte asi 1000. blo to tento rok v januári. prvý vklad kde sme vložili hneď dve embryjka nám nevyšiel - tým som vlastne minula tie 2 zo zmluvy. ale darkyni odobrali viac vajicok, do stadia blastocysty sa dostali 4, cize sme isli na dalsi vklad potom v marci - to som dala iba jedno - platila som 250 za samotny vklad ale už za embryo nič. ten vyšiel, o dva mesiace rodím 🙂

slniecko1112
autor
29. sep 2021

@sirka9 jej gratulujem zo srdca. Pôjdeme aj my do Repromedica, čítala som, že prvú konzultáciu robia dokonca aj cez Skype, čo by bolo skvelé, kým nás zaradia do programu. Ďakujem ti veľmi pekne za tvoju radu a želám zo srdca všetko dobré a hlavne nech vám bábo robí len radosť 🙂

zuzzi18
30. sep 2021

@slniecko1112 ahoj, my máme darované vajíčka v Iscare BA. Darkyňu nám našli do týždňa, koordinátorke som sa veľmi na jednu darkyňu podobala a všetkých sme predbehli mám taký pocit. Garantujú dve blastocysty a nám sa podarilo oplodniť všetkých 8 vajíčok a do štádia blastocýst najvyššj kvality sa nám dostalo až 6, takže veľmi úspešné oplodnenie sme mali. To oplodnenie záleží ale dosť aj od partnerových spermií.

sirka9
30. sep 2021

@slniecko1112 Ďakujem. Držím palce aby sa aj Vám podarilo rýchlo 🙂

slniecko1112
autor
30. sep 2021

@zuzzi18 ďakujem krásne za info a odporúčanie. Wau tak to ste ozaj mali úspešne oplodnenie. Manžel má tiež veľmi kvalitné spermie, len u mňa je problém 😟, tak ale snáď sa nám podarí touto cestou. Prosím a vás to koľko asi vyšlo?

zuzzi18
30. sep 2021

@slniecko1112 ano vraj statisticky je od jednej darkyne cca 3,5 embrya, takze ano..drzim vam palce, ja mam tiez vela problemov, takze bojujeme..myslela som si, ze ved darovane vajicka to vyriesia ale nie je to tak, este sa trapime stale...to uz je teraz strasne tazko povedat kolko nas to vyslo, ja som to prestala pocitat pri 5000 eur lebo my uz to riesime dlho a vsetky tie pridruzene problemy a vysterenia vselicoho, to sa proste nabaluje, sice po mensich sumach uz ale nabaluje..ale DIVF v Iscare s ucastou poistovne stoji 2990 €...lenze lieky pre darkynu su este osobitne, takisto mrazneie embryi, nasledne vklady sa uz potom platia, takze to sa potom napocitava vsetko..

slniecko1112
autor
30. sep 2021

@zuzzi18 hmm veru, nie je to lacná záležitosť ale verím, že aj vo vašom prípade bude výsledkom malý uzlíček v perinke ❤️
Ale je ten život nefér, niektoré otehotnenia kedykoľvek, na prerušenia chodia alebo sa nestarajú o detičky a my by sme im dali všetko a nemôžeme 😢 ale musíme byť pozitívne a veriť, že to vyjde 🤞🍀

zuzzi18
30. sep 2021

@slniecko1112 presne ako hovoris, ja uz som si aj prestala klast tuto otazku, lebo je to ozaj smutne ☹ my sme sa v sobotu vzali a ideme uz rozbehnut aj adopcny proces. My by sme uz len chceli konecne niekoho vychovavat. Je nam jedno ci to bude z nasich vajicok, darovanych alebo adoptovane. A budem kludnejsia ked popri tomto snazeni budeme uz zapisani aj v zozname cakatelov na adopciu, aspon budem vidiet nejake svetlo na konci tunela.

slniecko1112
autor
30. sep 2021

@zuzzi18 z celého srdca ti prajem, aby to vyšlo 🙏🤞

ona234
30. aug 2024

@zuzzi18 podarila sa niektora moznost🙏?

zuzzi18
31. aug 2024

@ona234 áno máme syna 21m z darovaneho vajicka

ona234
2. sep 2024

@zuzzi18 gratulujem🍀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre