IVF a znížená funkcia štítnej žľazy

anicka654
10. jan 2024

Ahojte baby,

viete mi napísať svoje skúsenosti prípadne poradiť ? Ideme na opakované IVF a zistilo sa , že mám zníženú funkciu štítnej žľazy a nejaký zápal štítnej žľazy, ktorý sa vyliečiť nedá ale dá sa len udržiavať pomocou liekov. Čítam a pozerám a všade sa píše, že je pri tomto probléme je pravdepodobnosť potratu, mentálnej retardácii bábätka. Endokrinológ povedal nech sa poradím v klinike. Samozrejme tam dnes budem volať, skôr ma zaujíma , či niekto išiel do IVF ak mal takýto problém a či to vyšlo. Prípadne či je bábätko zdravé. Mám obavu, aby mi v klinike nepovedali, že to treba skúsiť atď... Ďakujem

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anicka654
autor
10. jan 2024

@gejb nerobili mi testy v prvej klinike, teraz sme kliniku zmenili a tam ma poslali na hematologiu aj endokrinologiu. Áno lieky mi nasadil, dnes som mala prvú tabletku. Kontrolna krv až o 8 týždňov . Preto premýšľam či to neposunut ivf až o 2 mesiace

anicka654
autor
10. jan 2024

@gejb ďakujem.

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anicka654
autor
10. jan 2024

@gejb endokrinolog povedal že o 2 mesiace na kontrolnú krv a klinika sa má vyjadriť či ísť hneď do toho ..tiež si myslím že je lepšie počkať či to kleslo

andrea_82
10. jan 2024

Ja mam znizenu cinnost stitnej a autoimunitne ochorenie. Beriem lieky od svojich cca 14-tich rokov. Absolvovala som 3x IVF, viacero vkladov, viac biochemickych tehotenstiev, do konca sa podarilo len raz. Syn je zdravy, uz ma 16, nema ziadne problemy. Urcite nechod na dalsie IVF skor, ako sa ti upravia hodnoty.

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
10. jan 2024

Počkaj s ivf kým nebudeš mať správne nastavenú liečbu. Toto by ti mal ale aj lekár navrhnut

anicka654
autor
10. jan 2024

@gejb áno hematologia je okej

anicka654
autor
10. jan 2024

@sense Lekár navrhuje ísť na odber vajíčok lebo mi výrazne klesla od júna rezerva teda vraj za 2 mesiace už môže byť neskoro..a potom čakať na výsledky z endo či sa to upravilo a tak skúsiť vklad , ak sa to nespravi tak vklad nebude..nvm čo robiť 🙄

sense
10. jan 2024

@anicka654 tak urob ako radi lekar

andrea_82
10. jan 2024

@anicka654 to sa mi zda ako rozumne riesenie.

anicka654
autor
11. jan 2024

@andrea_82 áno tak aj chceme..len premýšľam ze ak pôjdeme na odber teraz a vklad bude kedy ? O pár rokov? Mesiacov ? Hmm no poradíme sa s lekárom budúci týždeň a snáď budeme múdrejší..ja budem mať už 38 teraz tak zascv 45 už je dosť neskoro na dieťa teda ..lieky jem 2 dni tak to potrvá,kým sa upravia hodnoty

anicka654
autor
11. jan 2024

@sense už som písala nižšie čoho sa obávam 🙄

sense
11. jan 2024

@anicka654 lmne keď menia lieky tak o 6 týždňov mávam kontrolný odber a zvyčajne je všetko v poriadku. Takže určite by si nemusela čakať na vklad roky a tych par týždňov už výdrž.
Ja som par dni potom čo mi zistili ze mam problémy so štítnou, zistila ze som tehotná, začala dom na euthyrox 25 a skončila na 75,

anicka654
autor
12. jan 2024

@sense ooo super, tak snáď to bude aj u mňa tak

petruska21
6. feb 2024

@anicka654 ahoj ja mám iba zníženú funkciu štítnej žľazy, nemám žiadny zápal ani nič, mám taktiež zníženú rezervu vajíčok od 24 rokov, a predsa sa nám podarilo otehotnieť cez IVF, vtedy mi tiež vraveli, že za pár mesiacov tam nemusím mat noc, síce som mala naozaj máličko odobratých vajíčok aj na prvom aj na druhom IVF, ale podarilo sa aj s málom 🙂 potom som 4 mesiace po pôrode otehotnela prirodzene ale potratila, a hneď v ten mesiac som znova otehotnela prirodzene a máme druhého syna ❤️ takze s tou rezervou vajíčok pokial nemáš 40 rokov by som sa az tak nebála 🙏 i keď aj u mna to vyzerá biedne stále verím, že ešte raz otehotniem ❤️
Držím palce 🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre