IVF a svadba

lufik111
31. mar 2022

Ahojte,
dúfam, že mi poradíte. 🙂
S patrnerom sa už rok snažíme o bábätko a nedarí sa nám. Po zlých výsledkoch spermiogramu a mojej nízkej hodnote amh 0,35 nám bolo odporučené, čím skôr absolvovať umelé oplodnenie. Ja mám 36 rokov a partner 39 rokov. Na 30.04. máme termín svadby a mala som začať so stimuláciou 27.4, ale cyklus sa mi posunul, tak to teraz vychádza na 24.4. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli na poslednú chvílu zmeniť svadbu iba na posedenie v rodinnom kruhu. Bola som s tým zmierená, ale pred pár dňami som dostala covid a ešte sa z neho dostávam. Som 3x očkovaná, ale stále sa necítim ešte úplne ok.
No a teraz mám dilemu, či IVF odložiť na máj, alebo začať v apríli. Ja sa skôr prikláňam k máju, ale partner by chcel apríl. Ako ste stimuláciu zvládali? Je to na zvládnutie svadby a následné vybavovačky (napr. zmena dokladov). Nechcem nič podceniť a preto budem vďačná za každú radu. Ďakujem. 🙂

zojanka
31. mar 2022

@lufik111 Stimulacia je v pohode. Trochu horsie su uz potom tie 2-3 dni pred punkciou, to uz je potom brucho take nafuknute trochu a citlive, ale tiez nic strasne. Samozrejme v den punkcie a den po treba oddychovat, ale potom sa da zasa uplne normalne funfovat. Niekto moze dostat po punkcii hyperstimulacny syndrom, ale myslim ze tebe to s tvojim AMH nehrozi. Ani ja som nemala a to som mala AMH okolo 1-1.5. Takze rataj cca 4dni (2 dni pred, 1 den opu, 1 den po) ze by si sa mala viac setrit, ale zasa nie ako po operacii srdca :D vybavit doklady je v pohode, zeny normalne chodia do prace popri tom.

dietatko2020
31. mar 2022

@lufik111 urcite odlozit stimulaciu hlavne kvoli covidu a este ak by bol aj partner pozitivny, tak urcite kontrolny spermiogram a az tak zacat so stimulaciou

andrea_82
31. mar 2022

Ja to mam za sebou 3x a odporucam to odlozit. Prekonanie korony a stresy zo svadby ti na pohode nepridaju, jeden mesiac odkladu nie je nic, to rychlo ubehne a v klude pojdete na to v maji.

riskoh
31. mar 2022

Odporucam prelozit a byt v uplnej pohodicke

cedulka02
3. apr 2022

@lufik111 ahoj, prekonala som covid pocas stimulacie,v den OPU som bola 6 den po pozitivnom teste na covid. Vsetko sme zvladli, cakame na info z centra kolko mame embrii 😉
Ked som si nasla poz.covid test, tak som si samozrejme poplakala ale v centre ma ukludnili, ze nevidia dovod prerusit stimulaciu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre