IVF a nízko položená placenta

budemmama8521
28. okt 2020

Caute zeny, viete mi poradit?
Dnes som bola na sone a dr mi vravela a aj ukazovala, ze placentu mam uplne dole a zakryva jamku. Som 17tt.
Hovorila aj to, ze po ivf je to skoro u kazdej zeny a ze nemam cvicit a zit manzelsky zivot.
Mali ste to niektora po ivf? Bolo vsetko ok? Dakujem

albertka1980
28. okt 2020

@budemmama8521 no ja som bola tiez po IVF a nemala som nizko polozenu placentu, podla mna to s IVF nema nic, moze sa to stat aj pri prirodzenom otehotneni. Ale urcite si treba davat pozor a respektovat odporucania dr.

bambulka1105
28. okt 2020

@budemmama8521 ahoj ja som tiez mala nizko polozenu placentu.. mne odporucala nedvihat tazke, byt v klude, nemat pohlavny styk(PS) co som aj dodrzala a cca v 8m.sa mi to upravilo., niekomu aj skor., PS sa da nahradit aj inak a manzel bol ohladuplny a vydrzal to., kedze sme nechceli ohrozit babatko., inak by som musela prelezat cele tehotenstvo., ja som si nechala poradit a respektovala som to ;)

budemmama8521
autor
28. okt 2020

@albertka1980
@bambulka1105 to mi je jasne. Po ivf sme nemali pohlavny styk ani raz a ani som necvicila prave kvoli tomu, ze som chcela pockat na toto sono, ale teraz minto aj potvrdila. Ja len ze ci to nebezpecne alebo co to pre nas znamena. Cisarsky mi nevadi tiez.

karhu
28. okt 2020

znamena to pre teba to co povedala lekarka, bez sexu a setrit sa, ak sa to casom neupravi same, tak cisarsky rez, ..po prvom IVF som mala placentu hore, druhy krat dole, scasti zasahovala do krcka, ale upravilo sa to, sestra mala krcok prekryty uplne a nakoniec sa to upravilo, pocala a rodila prirodzene ..este si len 17tt, nie je vobec vylucene, ze sa to upravi same, radim nestresovat sa, su ovela väcsie problemy a komplikacie nez toto

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre