IUI - zlé načasovanie

bubbka
24. aug 2024

Zdravim, v pondelok mame 2.pokus inseminacie v Gyn five. V stredu som bola na kontrole po stimulacii clostylbegytom (nasadeny napriek tomu, ze ovulujem prirodzene). Mala som 2 folikuky - jeden 17mm, druhy 7,5. Gonasi kit si mam pichnut sobotu vecer, no zaroven som si dnes (sobotu) nasla krvavy vytok - zrejme ovulacia prebehla. V podbrusku som mala mierne bolesti typicke pre ovu. Bojim sa ze IUI v pondelok uz bude zbytocna. Nechcem zbytocne stresovat, ale nechcem byt opatovne sklamana z neuspechu a zbytocne si robit nadeje.

natalis1998
24. aug 2024

@bubbka no mohlo sa stať. Mne v tomto centre zle načasovali OPU, Ovitrelle mi dali až keď boli folikuly cez 20mm a praskli..

natalis1998
24. aug 2024

@bubbka skus zavolať na tu nonstop linku že máš tieto príznaky.. a možno ta zajtra budú môcť vyšetriť. Oni robia aj cez vikend..

olivia_c
24. aug 2024

@bubbka pri IUI uz v den insemnicanie nerobia sono - aspon ja mam taku skusenost v iscare byvalom... tiez som mala pocit 2x zleho nacasovania, samozrejme nevyslo a ubezpecovali ma, ze je to nacasovane dobre... ale to iste sa mi stali pri ket- och v reprofite Brno - ziaden nebol uspesny hoc sme nemali ziadne diagnozy. Skus ich v den inseminacie poziadat o sono.

henrietka12
27. aug 2024

Ja som im povedala že ešte pred iui chcem sono ... Prišli sme tam urobili sono a videli dominantný folikul aj sliznica dorastla ... Injekciu som si pichla večer pred iui ... A po sone išiel muž odovzdať vzorku ... Nechápem prečo tie sona nerobia automaticky inak zbytočne vyhodené peniaze ... A žena ani nevie či sa jej trafili do ovu alebo nie ... U nás to vyšlo hneď na prvý krát našťastie mali sme šťastie ...

bubbka
autor
28. aug 2024

@henrietka12 co som sa docitala, tak dovod vraj je ten, ze oni nevedia kedy presne folikul praskol - ci pred hodinou alebo den dozadu a taktiez sa spolieha na 12-24h okno kedy je vajicko po uvolneni schopne oplodnenia... horsie je ked je to vykonane po 24h :( ...a gratulujem ti 🙂

sense
28. aug 2024

Tak sa snažte doma.... Nám tiež jedno iui nevyšlo lebo by sa nestihla, hladina hormónov bola pri vysoká, v ten večer som mal bolesti, v telefóne povedali že sa máme skúsiť snazit.

bubbka
autor
28. aug 2024

@natalis1998 dakujem za radu, nakoniec som to vypustila z hlavy a nechala to tak nech sa nestresujem zbytocne, skoda ze nemame BA blizsie, nevadi. S partnerom sme IUI absolvovali, no bol to zazitok... prvykrat uplna pohodicka, no tentokrat silna bolest z dovodu, ze krcok som mala zahnuty... robil mi to ten isty Dr., krvacala som ako na 3./4.den MS a bolesti tiez neprijemne, ale na druhy den som bola uz OK... teraz len cakat 🙂

henrietka12
28. aug 2024

@bubbka áno ale ja som sa skôr bála toho že ten folikul nedorastie ... Lebo už sa stalo aj také že som chodila na folikumetriu aj tri krát do týždňa a nič ...

bubbka
autor
28. aug 2024

@sense do akeho centra chodite, prosim?

bubbka
autor
28. aug 2024

@henrietka12 rozumiem, je to take..hop alebo trop

henrietka12
28. aug 2024

@bubbka presne tak a určite je dôležité aby aj muž mať spermiogram v poriadku ... Lebo keď je zle tak pri iui je veľmi malá šanca ...

sense
28. aug 2024

@bubbka ja žijem v zahraničí.mne vždy predtým ako kázali pichnúť ovitrelle kontrolovali ajbkrv a podľa toho kázali pichnúť s následne plánovali iui. Ani raz neplánovali len podľa veľkosti folikulu.
Ak ešte pôjdete na iui žiadaj sono, potom sa lekárovi nestane že netrafí presne do krčku ako má

bubbka
autor
28. aug 2024

@sense nakoniec sme to absolvovali, tak uvidime...ak som ozaj priskoro ovulovala, tak len dufat, ze sa zo stvrtku udrzali partnerove spermie a boli uspesne :D nasledne musel kvoli zakroku abstinovat

bubbka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubbka
autor
28. aug 2024

@henrietka12 partner ho ma zhorseny..:( ale pozitivum je ze po nasadeni vitaminov a zmene zivot.stylu sa zlepsil 🙂

sense
28. aug 2024

@bubbka napr nám len deň pred iui povedali že večer predtým nemam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre