IUI verzus IVF

7lenka11
5. aug 2021

ahojte, chcela by som počuť názor od tých, ktorí majú podobnú skúsenosť. Už niekoľko mesiacov sme v CAR po tom, čo sa nám dva roky nedarí otehotnieť. Ja sa liečim na štítnu žľazu - autoimunitné ochorenie. Aktuálne som bez liekov, TSH mám 1,9. V máji mi však diagnostikovali PCOS, všetko ostatné je v poriadku - hormonálny profil, základná repro imunológia, hematológia, celkový krvný obraz (okrem mierne zvýšeného cholesterolu). Manžel mal horšiu morfológiu na spermiograme, iba 2%. Ostatné hodnoty zo SPG sú však nadmiernu dobré, množstvo spermií je nadpriemerné. Začali sme v CAR hormonálnou liečbou (duphaston, letrozol, ovitrelle) na ustálenie môjho cyklu a podporu ovulácie, to sa podarilo už pri prvom cykle. Ani tak som nám však nezadarilo... V CAR nás netlačia do umelého, dali nám v podstate na výber. Keďže sa nám už dlhšie nedarí a mám po 30tke, nechceme zbytočne vyčkávať. Rozhodli sme sa, že skúsime IUI alebo IVF. Akurát máme dilemu, do ktorej možnosti ísť. V CAR odporúčajú skúsiť jedno aj druhé... Mal niekto podobnú situáciu? Čo vám pomohlo? Môžeme ísť rovno na IVF bez predchádzajúceho IUI a preplatí nám to poisťovňa? Ďakujem.

queen_mary
5. aug 2021

Asi by som skusila 2-3 mesiace iui. Predsalen je to menej invazivne, menej liekov. Ak nevyjde to, tak potom ivf. Mtslim, ze to tak robia vsade, pokial vyslovene zena nema diagnozu, pri ktorej iui hned vylucia.

e1i
5. aug 2021

@7lenka11 mozes, my sme išli rovno na ivf a do ČR. Povedali nam ze iui pri 3% morfo co mal muz a mojom pco je strata času. Isla by som znovu do ivf ak by som sa mala rozhodovat. Ono aj peniaze co das za iui ak nevyjde idu hore komínom, mozes vyuzit pri ivf. A nie aby ta nutili do iui

domkavlnka
5. aug 2021

Ahoj. My sme absolvovali 2x iui. Ja úplne zdravá spermie darcove. Nepodarilo sa ani raz. Keby sa mám znova rozhodnúť idem rovno do ivf.

karhu
5. aug 2021

IUI je tusim 14-16% sanca na otehotnenie, IVF 40-60%, aspon co pisali na stranke helios martin
my sme s IUI stracali cas, znamej to pomohlo, je to na vas

hederamonstera
5. aug 2021

Tiez mam pcos a manzel 1% morfologiu. Povedali sme si, ze skusime 3x IUI a potom IVF (ivf je podla mna dobry zasah do hormonov, tak som to oddalovala). Vyslo nam 2.IUI

7lenka11
autor
5. aug 2021

@hederamonstera super, gratulujem, to je pre mňa povzbudenie 🙂 pri tom IUI už oddelia dobré spermie od zlých?

rk123
5. aug 2021

ja pcos a manzel morfo 4% .. skusili sme iui 6x a nic. vyslo nam prve ivf, takze pre nas iui bola strata casu a penazi 🤷🏽‍♀️

7lenka11
autor
5. aug 2021

@rk123 ďakujem za skúsenosť.. my sme si nakoniec povedali, že do konca roka chceme vyskúšať jedno aj druhé, ak nám budú okolnosti (hlavne moja ovulácia) priať..

hederamonstera
6. aug 2021

@7lenka11 ano, to uz oddelia. Moj mal vyhodu v tom, ze mal ovela vyssi pocet spermii ako sa pozadovalo, tak sa asi podarilo.
Ale neviem poradit, ci ist najprv na iui alebo ivf, to si musite sami s muzom zvazit. Ono ani to ivf nie je niekedy spravene za mesiac. Kamaratka mala hyperstimulacny syndrom, takze vklad jej robili asi o 2 mesiace neskor. Takze je to na vas a drzim palce 🙂
Mne lieky pekne zabrali na ovulaciu 🙂

7lenka11
autor
6. aug 2021

@hederamonstera aj môj muž má väčší počet, ako sa očakávalo 🙂 včera sme sa dohodli, že vyskúšame jedno aj druhé.. IUI je predsa podstatne lacnejšie, tak by sme tomu dali aspoň raz-dvakrát šancu a potom by sme sa vrhli na IVF, ak by to nevyšlo.. ja chcem využiť najmä to, že mám teraz dobré výsledky zo štítnej, pretože v minulosti som mala problém, že mi hodnoty lietali hore-dole a nevedeli mi to zastabilizovať na dlhší čas.. ale zistila som, že ja veľmi zle reagujem na stres.. akonáhle bolo zlé obdobie v robote a veľa stresu, hodnoty sa mi pokazili... teraz sa snažím byť v kľude a veľa oddychovať 🙂

hederamonstera
6. aug 2021

@7lenka11 tak super, tak nech vsetko dobre dopadne 🙂

stanzi
6. aug 2021

@7lenka11 Bola som na tom rovnako ako ty, autoimunitna tyreoditida, pcos, ostatne hodnoty ok. Muz morfologia max 2%, ostatne hodnoty dobre. Vyslo nam tretie IUI a som ozaj rada ze sme ho vyskusali, a nesli rovno do IVF. IVF je vacsi zasah do tela, viac hormonov…urcite by som na vasom mieste skusila parkrat IUI, zas taka hrozna suma to nie je a mozno motyka vystreli 😉

7lenka11
autor
6. aug 2021

@stanzi takto rada čítam, že vám to vyšlo 🙂 a celkovo, že ste sa dopracovali k bábätku, ja už po tých vyše dvoch rokoch neúspechu mám kadejaké myšlienky.. ak sa smiem opýtať, teba na IUI endokrinologička nejako pripravovala? musela si brať lieky? Lebo ja som ešte do polovice mája brala Propycil, vtedy som mala TSH 4,3, už mi tie lieky začali spomaľovať ŠZ a vyzeralo to na zníženú funkciu.. a keď mi ich vysadili a nechali "oddýchnuť" štítnu od liekov, tak po dvoch mesiacoch mi padla hodnota na 1,9.. teraz ostávam zatiaľ bez liekov, najbližšia kontrola je v polke septembra

stanzi
6. aug 2021

@7lenka11 Dakujeme 😊 Nie, endokrinologicka ma nijak speci nepripravovala, len som chodila na pravidelne kontroly kazdeho polroka…TSH som mavala v rozmedziach 2,1 - 2,6 vacsinou…Brala som len lieky co mi predpisali v CAR, a teda Letrozol + Ovitrelle a po IUI Progestanelle. Drzim palce, nech IUI vyjde 😉👍

lens
1. sep 2021

@stanzi ahoj mozem sa spytat, vyslovene ste si v CAR vyziadali IUI? Lebo my sme prisli a zatial len sledovali cyklus a povedali kedy mame mat sex uzivala som ovitrele, len uz sa snazime 3 roky a chcela by som to troski urychlit

hederamonstera
1. sep 2021

@lens ano, povedzte si o to..

dominika19p
26. sep 2021

@7lenka11 Ahoj nam doktorka v gynFiv odporučila rovno IVF kvôli zlemu spermiogramu partnera (3%)

hederamonstera
26. sep 2021

@dominika19p 3% morfologia? Moj ma 1% a vyslo druhe IUI

dominika19p
26. sep 2021

@hederamonstera ano, ale nam sa nakoniec podarilo prirodzene tesne pred tym ako som mala začať brat lieky 🙂

hederamonstera
26. sep 2021

@dominika19p mega😊😊

kamserbia
27. okt 2021

Ahojte 🙂 pokial niekto zacina s IVF,rada predam Menopur 75 IU.
Dve balenia,nepouzite za 60e namiesto 90e

vivienn7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre