IUI - príprava a vyšetrenia

29. nov 2020

Ahojte chodíme do car ale odporučili nám najskôr plánovaný styk kedže podla doterajšich vyšetrení vyzerá všetko ok. Včera som dostala menzes takže by som sa tam zajtra mala objednať na sono a začať brať clostyl. Bojím sa však že zase len stratíme další mesiac a chcela by som skôr ísť na IUI už teraz ale neviem či vôbec má zmysel sa na to pýtať ked tam zajtra budem volať, či netreba absolvovať nejaké iné vyšetrenia predtým a či by sme to stihli. Máte nejaké skúsenosti, že aké vyšetrenia treba alebo ako teda prebieha príprava? Chodíme do gynfivu. Ďakujem

zojanka
29. nov 2020

Pri IUI je dôležitý aspoň priemerný spermogram a zistená priechodnosť vajcovodov - neviem či to máš spravené. Ale je to len vylepšený sex, podľa mňa keď povieš že chcete skúsiť tak vám to spravia aj bez tej priechodnosti.

autor
29. nov 2020

@zojanka ano pri vstupnom vyšetrení nám spravili spermiogram a mám za sebou už aj hyfosy, všetko dopadlo dobre ale napriek tomu sa nám normálne nedarí

zojanka
29. nov 2020

Tak vyskúšajte IUI. Treba povedať dr, nemali by s tym mat problem. Len treba mysliet na to ze uspesnost je tam nizka bohuzial, ale treba skusit vsetko. Nikdy nevies kedy motyka vystreli 🙂

janulka2805
29. nov 2020

Ja som tiež po iui, a podarila sa nám dokonca na prvýkrát 🙂 My sme ten plánovaný styk vynechali a rovno sme si dali iui. Mňa potom ešte stimulovali liekmi, clostyl som tiež brala.... A deň pred iui mi dali pichnúť si pregnyl do brucha a ďalší deň samotný úkon. Trvalo to chvíľku a oplatilo sa nám. 🙂

andrea_r016
1. dec 2020

Kludne si povedz ty...vsak to platite vy...ja som bola na iui 1krat ale nevyslo to :( teraz rozmyslam znova nad iui v decembri....a tiez sme obaja zdravi a veru sa nam nedari uz vyse rok a pol

mariocka440
7. dec 2020

Ahojte,
ako dlho pred zákrokom IUI sa musia brať hormóny?? ja mám na 10. deň cyklu, čo je o týždeń v pondelok HYFOSY.... dúfala som, že ešte do vianoc vyskúšame IUI, ale neviem, či sa to dá reálne stihnúť....
ďakujem za odpoveď

zojanka
7. dec 2020

@mariocka440 To by vám museli spraviť IUI pár dní po hyfosy keďže IUI sa robí iba v čase ovulácie, t.j. cca 11-16 deň cyklu. To sa treba dohodnúť s dr. či sa to dá potom vyšetrení hneď aj spraviť v tomto istom cykle.Potom až o mesiac ak tak. A hormóny sa môžu a nemusia brať, záleží či sama ovuluješ, zvyknú sa dávať aby bolo viac folikov ale nieje to nutné.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre