IUI a spermiogram

kundiboo
16. jún 2022

Ahojte,

Pri počte 5mil/ml , 3%morfo , 60%celk pohyblivosť z toho 20% progresívna asi IUI nemá zmysel ze ? Je vhodné pred tým ísť na laparku ci sú vaj priechodné?

melany4
16. jún 2022

@kundiboo ahoj,ja som bola na laparke aj keď som vedela že máme veľmi zlý spermiogram a bolo to úplne zbytocne som sa dala rezať,všetko som mala OK. Nabudúce by som išla najskôr na ten špecialny ultrazvuk kde zisťujú priechodnost a nie hneď pod nôž.Aspon takto moja rada.

zojanka
16. jún 2022

@kundiboo priechodnosť sa dá vyšetriť aj vyšetrením HYFOSY (alebo hycosy), skús pozrieť

kundiboo
autor
16. jún 2022

@zojanka a je to spolahlive? Niekde som čítala ze menej ako laparka

mimicka2013
17. jún 2022

@kundiboo ja som bola na hyfosy a ten dr co mi robil povedal ze uplne zbytocne som sla ze vsetko v poriadku, za dalsi ze pred iui mam ist na laparku ze hyfosy neveri ze to nezisti ci tam nemam zrasty. Co doktor to iny nazor to je strasne. Pojdes budes nadavat ak tam nic nebude, nepojdes budes si vycitat a stale mat v hlave co ak prave toto pomoze...

mmm2mmm
19. jún 2022

@kundiboo ahoj , my sme mali podstatne horší spermiogram 1.5 %morfologiu...ale išla som najskôr na hyfosy - ide o to že ak je všetko v poriadku tak tekutina ktorú ti vstreknu prejde tak ako má a priechodnosť je jednoznačne potvrdená...ak ale nepreje tak ako má tak hyfosy nevie či sa tak stalo lebo sú tam zrasty alebo je to len "prilepené"

no_co_uz
24. jún 2022

@kundiboo Ahoj. moj MM mal prvy spg. 4 mil/ml +pohyblivost katastrofa....hlavne rychla progresivna - az tak, ze bliziaca sa uplnej nule....chodil k urologovi, bral vitaminy...pohyblivost ma stale zlu, ale pocet sa mu poriadne zlepsil (zo 4 mil/ml na 45 mil/ml) ...na pocet myslim, ze vedia pomoct doplnky vyzivy, skor s tou pohyblivostou je to horsie asi.....inak doplnim - po roku od toho zleho spg. sme podstupili IUI, ktora nam vysla na prvu supu (aj ked som nasledne potratila). Takze asi len poradim skusit vitaminy, mozno motyka vystreli a vysledky sa polepsia ako sa to stalo u nas. Drzim palce

A este ma napada dalsia vec. akurat tento tyzden sme boli na druhy pokus IUI. Spg. mal co sa tyka poctu OK, ale progresivna rychla pohyblivost 0% :/ furt blbe....ALE...pri IUI prezenu spermie cez nejaku centrifugu kde to selektuju a po nej uz ked vybrali len cast spermii, tak tieto uz mali lepsie vysledky - aj pohyblivost

helka46r
13. júl 2022

@zojanka Ano to je pravda mne to vyšetrenie tiež robi a platila som si to 150€ v Nitre mi to robili na asistovanej reprodukci . Doktor povedal že sú zdravé a krásne dnes som mala iui mislite si že ged su vaj- poriadku a spermiogram tiež nebol najhorsi pohyblivosť 20% a ostatne veci si už nepamätám mohlo by sa to podariť. Toto je moje prve iui viete mi niekto dat radu od zajtra mam užívať progestanell jednu večer jedu ráno su to čipky mal nieko podobnu situáciu. že by sa to podarilo na prvi šup. Dnes som taka nesvoja ale asi stoho čo mi pichli dnes ovitron pred iui . Ďakujem za každú radu či už odpoveď 🤗🤗🤗🤗

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre