IUI a alkohol

4. jún 2021

Baby kolko dni pred IUI by nemal chlap pit alkohol?.... tento mesiac to mame blaznive (krstiny, svadba, oslava, rozlucka) a chcel by si vypit. Viem, najlepsie je nepit vobec.

martinaju
4. jún 2021

Ideálne čo najdlšie a ako si napísala naideálnejšie vôbec nakoľko spermie dozrievajú cca 3 mesiace.

autor
4. jún 2021

@martinaju a myslis, ze ma vyznam ist tento mesiac na iui? Prve nevyslo (nedal si ani poharik asi mesiac pred iui).
Ci radsej pockat tento mesiac?

martinaju
4. jún 2021

Neviem to je na vás ja neviem aký mal partner spermiogram pred mesiacom

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinaju
4. jún 2021

@bambulienka25 ale alkohol nie je dobry na spermie, nechapem načo jej radíte ked neviete ako ovplyvnuje alkohol spermie. IUI nie je zadarmo a ked maju problém v spermiach tak alkohol môže veľmi zhoršiť spermiogram. Minimalne počet a pohyblivosť môže byť horšia a to nehovorím o ďalších veciach.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinaju
4. jún 2021

@bambulienka25 no u môjho partnera to bolo opačne po piti alkoholu bol soermiogram vyrazne horší a nebol na soermiograme po 24 hodinach ale po pár dňoch a to môj priateľ nepije nejako často ani veľa, vtedy to bolo len pri vyšetrení pred ivf sa alkoholu nedotkol sam videl ako alkohol ovplyvnil spermiogram a neriskoval 🤷🏽‍♀️

simca35
6. jún 2021

Môj večer pred IUI pil pivo a mal práveže ukážkový spermiogram. Najlepší zo všetkých troch 🙂

artemislix
8. aug 2021

u nás prípady pre porovnanie. môj muž si dopraje pivko, vínko, cigu, 2 x IUI nevyšlo, prvý krát IVF vyšlo. sestrin muž športovec, nefajčí, nepije. 2X IUI nevyšlo, 1 IVF nevyšlo 😖 podľa mňa nie je to až tak o tom alkohole a cigaretach. ale o diagnózach. ak sa partner neopija každý deň jak handra a nevyfajci balík cigariet denne, je to ok. už si myslím, že skôr tie potraviny, mäso napichane antibiotikami, zelenina atď sú rovnako škodlivé ako ostatné svinstva s prepáčením. verte že to vyjde, ale IUI malo ktorým vyšlo. už by som neutracala peniaze a išla do IVF hneď

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre