Intrauterinná inseminácia v septembri 2015

simonecka4
31. aug 2015

Ahojte.
Zapojte sa prosím tie ktoré budete tento rok podstupovať IUI. Je jedno v akom CAR a kedy to bude. Podelíme sa o informácie a skúsenosti.
My ideme na IUI v septembri tak by som sa s vami o to rada podelila. Verím tomu že to vyjde. Snažíme sa už 2,5 roka tak už si to zaslúžime 🙂
Verím že budeme v tomto fóre pozitívne naladené a dodáme si silu bojovať 🙂
Držím palčeky všetkým čo sa snažíte. Či už krátko alebo dlhšie.
A držím sa jedného hesla: Tí čo otehotneli na prvý šup sa majú naučiť zodpovednosti a my čo čakáme na bociana dlhšie sa máme naučiť trpezlivosti.
Takže dievčatá buďme trpezlivé aj keď samozrejme dobre viem že je to ťažké.
Budem sa tešiť na vaše príspevky. 🙂

ckatka
31. aug 2015

ahoj aj my mame naplanovane IUI teraz v septembri, prave cakam/ necakam menstruaciu nech tam mozme ist nastavit sa na lieky...

simonecka4
autor
31. aug 2015

@ckatka som rada že si sa zapojila. Ja som na tom tiež tak že čakám/nečakám na ms 🙂 keď príde tak budem čakať na 11-12 deň aby som mohla ísť na sono a na krv.
A do ktorého centra ste išli?

ckatka
1. sep 2015

@simonecka4 na Antolsku...ale uz som to mala dávno dostať, a nic zatial, tak cakam...

zuzanna_sc
5. sep 2015

Ahojte,ja som bola na IUI tento rok v máji a v júly a neúspešne,zajtre ideme na konzultácie,tak uvidíme čo ďalej,ale tretí krát už nepôjdem.

simonecka4
autor
5. sep 2015

@zuzanna_sc ahoj. Tak to ma mrzi :( a chces ist este na nejaky zakrok? Teda okrem iui. Drzim palceky.
A do ktoreho centra chodite?

natalca
5. sep 2015

Ahojte zienky, mam pre Vas ponuku.
Potrebovala by som par kontaktov na prieskum o CAR, kazda respondentka, ktora sa zucastni vsetkych 3 faz ziska 40€, je to anonymne. Ak mate zaujem, poprosim Vas poslat do spravy kontaktne udaje: meno a priezvisko, telefonne cislo, vek a mesto v ktorom zijete. Do tohto prieskumu potrebujeme zeny, ktore splnaju nasledujuce kriteria:
Vek 25 - 45 rokov
BOLI NEUSPESNE LIECENE NA NEPLODNOST U AMBULANTNEHO GYNEKOLOGA A BOLA IM ODPORUCANA NAVSTEVA CENTRA ASISTOVANEJ REPRODUKCIE
Zistovali si blizsie informacie (z roznych zdrojov) ohladne CENTRA/CENTIER ASISTOVANEJ REPRODUKCIE
ODMIETAJU NAVSTEVU CENTRA ASISTOVANEJ REPRODUKCIE
Pripadne NAVSTIVILI CENTRUM, ALE NEBOLI LIECENE V CENTRE ASISTOVANEJ REPRODUKCIE
Prieskum sa sklada:
1. faza – prihlasenie respondentiek
2. faza – telefonicky 5 minutovy rozhovor, ktory sluzi k poskytnutiu blizsich informacii potrebnych k prieskumu
3. faza – ucast na rozhovore v mesiaci September 2015, podla dohody s respondentkami. Individualny rozhovor vedie nasa skusena, prijemna a empaticka moderatorka. Rozhovor bude trvať cca 1,5h. – 2h. hodiny.
(Je vam zarucena anonymita poskytnutych informacii, ktore sluzia na interne spracovanie)

Odmena pre respondentky, za ucast na tomto prieskume je 40 EUR
Tento prijem je vyplateny podla zakona 595/2003 Z.z. o daniach z prijmov podla paragrafu 8 ostatne prijmy, ide o prijem z prilezitostnej cinnosti oslobodeny od dane z prijmov podla paragrafu 9 pismena g.

ckatka
6. sep 2015

@simonecka4 tak nic, ms dosla, uz zacinam brat clostyl a ideme na to IUI :/

zuzanna_sc
6. sep 2015

@simonecka4 chodíme do Gyn-fivu k Dr.Stenovej-uvidím čo povie zjatra,v prvom príspevku som sa sekla,myslela som ža včera bola nedela 🙂 ,mám stavy že by som to nachala celé tak ,nezvládam to,ale potom zasa príde obdobie keď mám chuť bojovať,uvidíme,asi potrebujem vypadnúť niekam mimo domu,v r.2013 sme kupovali byt,takže na dovolenky neostalo, a keď sa podarilo niečo uetriť tak sme to minuli na zákroky,lieky a podobne,už sa na mňa všetko sype zo všetkých strán!!!

simonecka4
autor
7. sep 2015

@ckatka ja na MS stále čakám. Dnes som 32 DC a už som mala dostať v sobotu. Takže jak naschvál mám dlhý cyklus.

simonecka4
autor
7. sep 2015

@zuzanna_sc Super. Aj my chodime do GynFivu a tiež k doktorke Stenovej. Tak to som zvedavá čo vám povie. Nám povedala že buď máme ísť na IUI alebo urobiť genetické testy a imonológiu. Rozhodli sme sa ist na IUI tak sme sa dohodli ze dame 2 pokusy a ked nic tak potom pojdeme na tu genetiku. Takže tento mesiac nas caka IUI. A ako som pisala v prispevku vyssie stale cakam na MS :(

zuzanna_sc
7. sep 2015

Dnes som to celé zastavila,už 3 IUI by bolo na mňa vela,doktorka bola dnes neaká divná,že načo som prišla veď lieky mám ešte na jeden cyklus,no asi nato že nemám čo robiť,normálne keď som vzšla z ambulancie som sa rozplakala,taký chladný prístup na takom mieste by som nečakala,fakt sme pre nich len čísla a ťahajú od nás peniaze,ešte mi povedala,že umelé nám preplatí poisťovňa až po 3 neúspešných IUI,je toto normálne???!!! nestačí že človek má trápenie,nie vlastou vinou,a oni len od nás ťahajú peniaze,dohodli sme sa s partnerom,že si dáme pauzu od doktorov,keď nám to nepôjde samo do konca roka, vrátime k doktorom.Nepoznáte náhodou niekto neakého bylinkára,ktorý by vedlel pomôcť? Partner prišiel s takýmto návrhom,tak skúšam,či niekto nemá skúsenosť.

wildrose1
8. sep 2015

Alebo skús zmeniť Car. Ja som bola v gyn fiv na úvodnej konzultacii a taky prístup,že dovi,uz by som tam nesla,žiadna empatia,nic.

lanugo
8. sep 2015

Kocky, hlavu hore! My sme na prveho cakali tri roky a hned prve IUI vyslo, pri drujom synovi som sla rovno znova na IUI, vtedy na druhy krat.Teraz som otehotnela treti krat prirodzene🙂 Priroda je mocna carodejka🙂))

wildrose1
8. sep 2015

Super,gratulujem moc a vela stastia prajem 🙂

evangelina0
8. sep 2015

Ahojte, ja som mala ist na UIU minuly mesiac, ale kedze mam PCO - brala som hormonalnu stimulaciu, ktora nezabrala :( tak tento mesiac uvidime, idem na krv na hormonalny profil a uvidi sa - ci pauza, alebo silnejsia stimulacia.
@simonecka4 velmi sa mi paci Tvoja myslienka, mpo mesiacoch nervacenia a stresovania sa ladim presne na tu myslienku, ze vsetko sa deje pre nieco a mam sa naucit trpezlivosti, lebo mi fakt chyba. A ta nasa malicka potvroka, ktora sa k nam este neodhodlala prist, ma uci vela veciam uz teraz, a to este ani nie je v brusku - musi to byt velmi mudre stvorenie 🙂 velmi sa tesim na chvilu, ked k nam konecne pride. Ale zase na rovinu - keby som si tymto nepresla, nebola by som na to takto pripravena, ako som teraz 😀 tak snad sa to uz blizi

simonecka4
autor
8. sep 2015

@evangelina0
Som rada že ťa moje slová trochu povzbudili. Presne všetci vieme aké je to tažké. Niekedy sa aj ja z toho idem zblázniť ale to neni riešenie. Keď to potrebujem tak sa vyplačem a to pomôže ale zase sa musím postaviť na nohy.
Tak ti drzím palčeky nech ide všetko tak ako má. Dúfam že budeš mať výsledky v poriadku a daj vedieť ako ste pokročili 🙂

Ja stále čakám na MS aby sme mohli ísť na IUI. Ale už by mala prísť v najbližších dňoch tak potom napíšem ako pokračujeme.

maminka1986
8. sep 2015

ahojte my sme boli na IUI prva nevyšla....pri druhej a tretej sa mi porobili velke cysty z clostylu a dalej sme už nešli lebo to stalo dosť a aj cesta a lieky aj vykon tak sme išli do IVF nakoniec a reagovala som pekne hned...tak hadam budete mať šťastie i ked uspešnost je tam velmi malá

evangelina0
8. sep 2015

@simonecka4 drzim palce, nech pride cim skor 🙂 a Ty mas inak vysledky v poriadku? Lebo mne sa neda otehotniet vraj kvoli PC nemam ovulaciu :( tak snad sa to upravi a podari sa 🙂

evangelina0
8. sep 2015

@maminka1986 gratulujem k tehotenstvu. Cize IVF bolo uspesne na 1x? A kde ste boli? drz sa,pa

maminka1986
8. sep 2015

@evangelina0 dakujem 🙂 ano uspešné na prvý krát a aj vklad na prvý krát ---Helios Martin .. u nas nebol dáky staršnýýý problem ja PCO ovulacia bola ale netrfaili sme sa za 4 roky proste ..manžel mal pomenej spermiíí takže nam davali velke šance...ty kde chodíš?

evangelina0
8. sep 2015

@maminka1986 ja zatial chodim na Sliac do Gynporu, ja mam tiez PCO, ale nemam ovulaciu, zatial mi stimulacia nezabrala - skusali mi 1 mesiac clostyl najnizsiu davku - nezabralo a teraz som si pichala merional, ale tiez nejnizsie davky, to tiez nezabralo. A s Martinom si bola spokojna?

maminka1986
8. sep 2015

@evangelina0 hm na Sliači som bola aj ja u Galáda...ale len dva krát tam sme vobec neriešili taketo veci lebo to nie centrum na neplodnost ..jasom brala Clostyl 3x1 najvyššiu dávku a mala som najprv dva foliky a potom jeden apotom len cysty preto sme išli do IVF a picháš merional a ideš na IUI??? ja by som nešla na IUI ak by som pichala už injekcie su to hormony a vraziš do toho penazí a...no ved uvidíš lebo to stoji vela penazi a nič z toho efekt malokedy je :(
ano bola som spokojná chodi tam straašne vela ludi ide to tam rýchlo ale ako profici su aj milí ja som nemala nikdy problem s nimi

ckatka
9. sep 2015

@zuzanna_sc tomu neverim ze IVF az po 3 IUI - zalezi asi aku mate diagnozu - ale nam poistovna schvalila IVF hned (jedno IUI sme skusili len pro forma) - manzel mal malo spermii...neviem co je u vas

23deny
9. sep 2015

Ahojte žienky...nemáte náhodou niektorá skúsenosť s Gyncare alebo SPLN v Košiciach?Mám už v ruke odporúčanie od mojej Dr.Chceli by sme s manželom IUI kedže máme jedneho drobca skoro po 2 rokoch snaženia a vyšetreni ale nakoniec prirodzene.Teraz sa snažíme už skoro druhý rok a nejak nevychádza...vďaka

staci20
9. sep 2015

Bonjour je suis nouvelle je suis opk et chérie teratospermie nous avant fait 3 stimulation simple et 1 insémination j'attend mes prochaines regle pour commencer la deuxième insémination je doit avoir mes regle dans 5 à 7 jour je commence gonal a j8 jusqu'à j12 et a 12j prise sang et écho de contrôle si tout et bien on déclenche et à j14 on fait l'insémination

zuzanna_sc
9. sep 2015

@ckatka ja mám PCO a doktorka povedala,že až po treťom neúspešnom pokuse IUI máme nárok na to aby nám poisťovňa preplatila umelé oplodnenie,ono to asi závisí od diagnózy,každá to má inak stanovené ,inak nemáme iný problém asi pri takejto diagnóza je takýto postup.

ckatka
11. sep 2015

@zuzanna_sc hm...zvlastne, tak asi vedia... ale aj tak je to blbe...
a nikdy nevies mozno sa to podari,...my mame ist tak o tyzden na druhe IUI, ale ja som ochorela a beriem atb (zaroven s clostilom)... tak neviem ci z toho nieco bude...

zuzanna_sc
11. sep 2015

@ckatka držím palce 🙂

jajka71
11. sep 2015

my to mame uz cez rok za sebou, boli sme desiateho jula minuleho roka a dnes tu za mnou spia dvojicky, sice predcasne narodene....a bojujeme.....ale za nic by sme ich nedali!!!!!

ckatka
12. sep 2015

@jajka71 no ja sa trosku tohto bojim, ze pri tej stimulacii clostylom, aby sme nemali naraz 3 alebo 4 :D este dve by boli OK,... ale viac by som tazko rozdychavala... snad sa podari aspon jedno

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre