Intrauterinná inseminácia na druhýkrát - skúsenosti

dadka0110
12. nov 2014

Ahojte...tento týžden ideme na druhe IUI a chcela by som sa opýtať ake máte skúsenosti...ci je šanca vyššia ako pri prvom 🙂.....

zuzicek88
12. nov 2014

@dadka0110 ahoj asi sem nepatrim,ale ak nevadi a mozem pridavam sa,ja som bola vcera na IUI ,ale na prvom,dufam,ze aj na poslednom,ale silno ti drzim palce

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadka0110
autor
12. nov 2014

@zuzicek88 dakujem 🙂 a aj tebe prajem nech to vinde 🙂

zuzicek88
12. nov 2014

@dadka0110 aj ja dakujem tebe

michaela1905
13. nov 2014

Ahojte..ak môžem, tak sa tiež pridám do diskusie...som po jednej neúspešnej IUI a momentálne stimulujem na druhý pokus..no uvidíme, či vôbec nejaké foliky narastú... užívam clostilbegyt a nejak mi moc nezaberá...minulý mesiac narástol iba jeden..no aj tak sme IUI absolvovali... aj tomu troška pripisujem neúspech.. tak uvidíme...no ak nenarastie nič, idem na injekcie... inak držím Vám babuľky prsty...

zuzicek88
13. nov 2014

@michaela1905 aj tebe silno drzim prsty,nech sa vydari

michaela1905
13. nov 2014

Dúfam, že sa to podarí... na IVF by sme ísť nemohli.. ☹ tak dúfam, že ani nebudem musieť.. 🙂

michaela1905
13. nov 2014

@zuzicek88 a do ktorého centra chodíte?

zuzicek88
13. nov 2014

@michaela1905 do GYN-FIV

michaela1905
13. nov 2014

@zuzicek88 my chodíme do Heliosu do Martina... no s personálom sme veľmi spokojní..prístup je úžasný, len dúfame, že sa to už podarí.. je to dosť drahý špás... koľko stojí IUI v GYN - FIVe?

brmbola
13. nov 2014

@michaela1905 ahoj ja mam prave opacny problem pri druhej inseminacii ktora sa teda ani nekonala mi narastli 4 folikuly vdaka clostylbegytu takze bola zrusena :( teraz pojdem brat znova ale upravioli mi davku na 1 tabletu denne tak som zvedava co tam porastie 🙂 Drzim palce

michaela1905
13. nov 2014

Ale tak ten malý batôžtek za to určite stojí.. 🙂

zuzicek88
13. nov 2014

platili sme 80 euro plus tie lieky a injekcia 33 euro a den pred tym som bola na prefuk vajcovodov a to 120e

michaela1905
13. nov 2014

@brmbola ahoj..povedali mi, že optimum je dva...ale išli sme do toho aj s jedným...no nevyšlo to.. 21.11 idem na folikulometriu, tak uvidíme.. ak narastie iba jeden, tak asi nepôjdeme na zákrok... budem si pýtať tie injekcie... mám PCO a nejako sa mi vaječníky odmietajú zobudiť... aj ja ti držím palce..

michaela1905
13. nov 2014

@zuzicek88 v Heliose stojí IUI 100e.. samozrejme plus lieky... ja ešte aj pijem inofolic, tak sa nie a nie doplatiť... už nech sa to podarí.. 🙂 lebo to už ide aj na psychiku...

brmbola
13. nov 2014

@michaela1905 ja to vidim na 24.11 na folikumetriu tiez som zvedava ale nechavam to uz volne psychika je svina 🙂 na IVF vas este nehnali?

zuzicek88
13. nov 2014

@michaela1905 ani nehovor,aj ja som uzivala inofolik 8 mesiacov,potom som sa nato vykaslala,potom som mala femigard kvapky,rozne vitaminy caj od L.Mojzisovej kopu kadecoho,cloveka by to tak nestvalo,keby pomoze,ale stoji to kopu peniazkou vsetko a nic s toho

brmbola
13. nov 2014

@zuzicek88 cize na ivf ste este neboli?

zuzicek88
13. nov 2014

@brmbola nie bola som na prefuk vajcovodov a jeden mam asi nepriechodny,nebola si tym celkom ista,ale prave som mala plodne dni desiaty den ciklu a rastol mi folikul tak hned mi pichli injekciu a na druhy den inseminacia,lebo ze po tom prefuku je velka sanca,ze sa to podari

brmbola
13. nov 2014

@zuzicek88 ten prefuk ti navrhla lekarka? mne to ti doktor nespominal...

zuzicek88
13. nov 2014

@brmbola ano,ona mi to poradila,vola sa to HYFOSY a baby tu vela o tom pisu,ze je to neprijemne a boli to a neviem este co,no neni to take strasne,trosku zabolelo,ale ozaj neviem ako chcu potom rodit,ked nevydrzia trosicku bolesti

michaela1905
13. nov 2014

@brmbola Nie, zatiaľ nie...a som aj rada, že to skúšajú najskôr tou jednoduchšou cestou... a na IVF sa asi ani tak skoro nedostaneme...je to pre nás drahý špás... manžel mi v zime nepracuje a ja som momentálne bez práce, keďže sme sa zhodli na tom, že to tak bude pre mňa najlepšie.. moc sa mi to finančne neoplatilo...no a zima sa blíži ☹

michaela1905
13. nov 2014

@zuzicek88 no dúfam, že mne inofolic pomôže... už ho užívam dva mesiace... a dnes som si akurát robila objednávku opäť na dva mesiace...čítala som, že ho treba užívať minimálne 6 mesiacov, vraj má dobré výsledky..tak uvidíme.... a ako dlho sa už snažíte?

zuzicek88
13. nov 2014

@michaela1905 my sa snazime uz rok a pol,no mne zistili aj znizenu cinnost stitnej zlazy,tak aj to moze byt dovod,ze sa nedari,no nastastie uz mam tabletky

sedik
13. nov 2014

Ahojte, my chodíme do HELIOSU a mám veľa otázok ohľadom IUI lebo ideme 23.11. na ultrazvuk. neviem kedy si mám pichnúť PREGNYL a vlastne kedy sa uskutoční IUI? Viete mi poradiť? je to hned na druhý deň po pichnutí PREGYNLU?
dakujem a držím nám všetkým palce

michaela1905
13. nov 2014

@zuzicek88 Ja mám štítnu v poriadku..len mám PCO, takže som doteraz mala anovulačné cykly..tak sa ani nečudujem a ani nemôžem očakávať, že hneď pri prvej nastimulovanej ovulácii otehotniem..no aj tak som bola z výsledku sklamaná... snažíme sa už viac ako 6 rokov...

michaela1905
13. nov 2014

@sedik Ahoj... ja som bola na folikulometrii na 13DC a mala som jeden o veľkosti 17mm, to bolo v pondelok ráno. V utorok večer o pol desiatej som si mala pichnuť pregnyl a vo štvrtok ráno o pol desiatej sme mali IUI.. Pregnyl sa pichá 34-36 hodín pred zákrokom

michaela1905
13. nov 2014

@brmbola Veď ak ti clostilbegyt vyvoláva hyperstimuláciu, môžeš aj v prirodzenom cykle absolvovať IUI, pokiať mávaš ovuláciu prirodzene..

sedik
13. nov 2014

@michaela1905 DAkujem, si ma dala do obrazu.....ň

michaela1905
13. nov 2014

@sedik Nemáš za čo... držím palce... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre