Hellios Košice vs SPLN Košice

anicka654
8. nov 2023

Ahojte dievčatá,

mám jednu otázku. Viete mi napísať svoje skúsenosti z kliník spln a hellios v KE? Chodíme do Splnu, avšak mám neistotu v postupoch a nejako mám pocit, že chcú od nás len viac a viac peňazí, preto zvažujeme prestup do Helliosu. Avšak opäť čítam recenzie a vyzerá to s oveľa horšie ako Spln. Skúsim v krátkosti vysvetliť. Ja mám výsledky v poriadku, manžel má zlý spermiogram (zlá morfológia). Skúšali sme IVP (1 pokus zatiaľ), avšak pri priebehu IVF to bolo iné ako popisovali aj v klinike aj napr. tu ,či na iných stránkach. Po narkóze ma poslali domov po 20 minútach (prišli totiž ukrajinky, ktoré darovali vajíčka, tak som musela uvoľniť posteľ). Pri vklade som vôbec nemusela mať plný močový mechúr a obrazovku na ktorej mi to mal lekár ukazovať nemal vôbec zapnutú. Keď som sa následne pýtala ako je to možné, vysvetlil mi ,že ultrazvukmi, ktoré doteraz robil, zisťoval ako hlboko má ísť kanila. Veď ultrazvuk sa nerobí za kŕčkom maternice, tak ako wtf? Ďalej IVF nevyšlo, tak že ideme na druhý pokus a zrazu mi povedal, že nech skúsime insemináciu, pričom na začiatku pred prvým IVF mi insemináciu neodporúčal, že je to pre nás zbytočné. Teraz mi urobili testy a už aj u mňa klesol počet vajíčok na 0,6, čo inseminácia je takmer zbytočná, sám povedal včera že lepšie je ísť do ďalšieho IVF. A tu príchádza telefonát od lekára, že veď nech to skúsime a uvidíme. Ako ja mám skúšať insemináciu, aj keď je to zbytočné, ďalej nespomínal mi ani priechodnosť vajíčkovodov, že by sa malo urobiť...ako neviem mám pocit, že nás len naťahuje. Chceli by sme ísť do ďalšieho a už aj posledného pokusu IVF, lebo finančne no je to pre nás dosť náročné ale nevieme kam. Keďže dosť žien sa ohľadom Helliosu v Ke vyjadrovalo veľmi zle, že tam nie je osobný prístup, všetci majú rovnakú liečbu aj lieky tak to je asi blbosť. Spln mi vyhovoval, až na tie udalosti..Ďakujem za každú radu 🙂

l_maria
8. nov 2023

@anicka654 ahoj,my sme boli v Heliose,bez uspechu,prešli sme do Iscare v Martine( teraz Reprofit) a hneď prvy vklad vyšiel 🙂

henrietka12
8. nov 2023

@anicka654 ahoj ja chodím do Heliosu a tiež mám z neho taky zvláštny pocit ... Čakala som niečo lepšie ... U nás je partner ok, ja mám pcos ... Prvá konzultácia ok ... Druhá bola taká čudná hneď chciel aby sme išli do iui ale povedala som žeby som rada skúsila plánovaný styk ... Chcel mi dal clostil ale povedala som že chcem Letrozol ...nakoľko u mňa clostil nezaberal... A prišlo mi to také že keď videl že niečo o tom viem a nevie nás dotlačiť do iui tak to rýchlo ukončil ... Potom som bola prvý krát na ultrazvuku a cítila som sa úplne trápne zavolali má do kabínky ani som nevedela či sa mám hneď vyzliecť alebo ešte sa budeme rozprávať tak som vyšla oblečená ...dr už sedel za ultrazvukom a sestrička za stolom on jej nadiktoval veci mne nikto nič nevysvetlil len že mám prísť ešte o 2 dní či folikul dorastie ... A to bolo všetko bola som vybavená za 2 minútky ... 🤷 Fakt som čakala lepší prístup ...

cakanka22
8. nov 2023

Ja mám s nimi dobrú skúsenosť. Všetko nám doktor vysvetlil, spravili nám obom rôzne testy a aj mňa na rôzne vyšetrenia poslali, od začiatku boli všetci milí, sestričky, lekári aj ostatní. Takže za mňa všetko v poriadku. Tiež mam pco, nepriechodny vajcovod, uz mam len jeden, takze u nas to bolo hneď ivf.
Predtým som bola raz v gyncare, raz a naposledy 🤣
V tej kabínke hej, treba sa vyzliecť Hned a cakat kym lekar otvori dvere 😊 mne ked niečo nebolo jasné, pytala som sa a nemali mi nikdy problem odpovedať.

henrietka12
8. nov 2023

@cakanka22 no teraz už viem že sa treba vyzliecť a čakať ale prvý krát som nevedela ... A keď náhodou folikul dorastie tak o ďalšom postupe sa budem baviť s lekárom vyzlečená ? 😂 Či má pošle aby som sa obliekla a vrátim sa ?

anicka654
autor
8. nov 2023

@henrietka12 takže Helios by si neodporucala?

anicka654
autor
8. nov 2023

@l_maria a môžem sa opýtať pri vklade si musela mať plny mechúr a videla si aj na obrazovke ako robí vklad? Lebo toto sa mi nepozdáva

henrietka12
8. nov 2023

@anicka654 neviem to takto povedat len že som čakala trošku niečo iné ... Ale chodíme tam len od septembra tak uvidíme ... My do IVF nepoviem lebo jednu dcérku už máme takže teraz skúsime ten planovany styk a potom keď tam ešte iui ...

l_maria
8. nov 2023

@anicka654 v Heliose som nebola na vklad. V Iscare som mala plny mechur,cely proces kontrolovali ultrazvukom a na kinci vytlacili foto na pamiatku 🙂 sestricka ma drzala cely cas za ruky a bola pri mne pol hodinu,kym ma nepresunuli na izbu

anicka654
autor
8. nov 2023

@l_maria tak to je už iný postup 🙃👍

anicka654
autor
8. nov 2023

@henrietka12 ale teda v helliose odobrali obom krv, spermogram a tebe ultrazvuk a potom už len konzultácia alebo ta začali posielať po vyšetreniach?

henrietka12
8. nov 2023

@anicka654 áno áno na prvej konzultácii nám zobrali obom krv ... Spermiogram už sme mali ale ešte sme si dali urobiť ten rozšírený ... A vyšetrenia sme už mali urobené genetika páru, ja som mala hematologiu a inde nás neposlali už ... A o mesiac sme prišli keď už bolo výsledky a dohodli sme sa že ako ďalej ... Dostala som liek na stimuláciu a teraz chodím na ultrazvuk ...

cakanka22
8. nov 2023

@henrietka12 no, keď išlo o kontrolu pred ivf, tak mi hovoril aká je situácia počas robenia ultrazvuku. Ja som sa potom chytro obliekla a keď trebalo, skočila som ku sestričke už oblečená ale vyzutá pre recept, ked nič, tak som z kabínky uz isla prec 🤭👌

anicka654
autor
8. nov 2023

@henrietka12 počkaj ako o mesiac na konzultáciu? Nám povedali že nám vezmú hneď krv a že sa ide rovno za lekárom konzultovať že spolu hodinku a pol tam budeme a sa potom uvidi ďalší postup, nie že máme čakať na výsledky ...:/

henrietka12
8. nov 2023

@cakanka22 no dobre vedieť ... Lebo je to fakt také nepríjemné keď človek nevie ako to tam chodí ... 🙂

henrietka12
8. nov 2023

@anicka654 na prvej konzultácii zobrali krv a išli sme aj za doktorom pozrel si moje / naše výsledky ... Porozprávali sme a potom nás zase objednal o mesiac lebo toľko sa čaká na výsledky z krv ... On bez tých výsledkov nič nepovie že aky bude postup liečby ... Ale možno tebe povie keď už máš výsledky z iného centra ... 🙂

anicka654
autor
8. nov 2023

@henrietka12 no ja si myslím že by im nové ani netrebalo keďže to nie je ani mesiac staré ale tak už uvidíme . Ďakujem

henrietka12
8. nov 2023

@anicka654 tak to potom určite nie ... Bude im to stačiť 🙂 skús tam ísť a uvidíš že aký budeš mať pocit a potom sa rozhodneš že kde budeš pokračovať ...zato nič nedáš 🙂 hlavne je aby vám pomohli ... Ja som zase tak nastavená že do IVF by sme aj tak nešli keďže my už jednu dcérku máme ... Tak sme sa rozhodli pre plánovaný styk a keď tam potom ešte iui asi 2-3 krát by som vyskúšala a keď nič tak to už necháme tak a budeme mať len jedno dieťa 🙂

anicka654
autor
8. nov 2023

@henrietka12 držím silno palce, určite sa to podarí 🙂

januska41
27. jan 2024

@l_maria ktorý reprofit?

l_maria
27. jan 2024

@januska41 Reprofit Martin,predtym Iscare

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre