Helios Martin začíname 11/2019

michaela329
2. nov 2019

Ahojte, po 6 ročnom bezvýslednom snažení sme teraz boli na prvej konzultácii v Heliose. Je tu ešte niekto, kto začina? Na podporu, pomoc a výmenu skúseností? Bidem rada, ak sa ozvete a napíšete svoje dojmy 🤞

z1984
3. nov 2019

My sme zacali v aprili a v junu som uz bola tehotna. Drzim palce 🙏

michaela329
autor
3. nov 2019

@z1984 gratulujem, to bolo skutočne rýchle. Ja mám práve dojem, že sa to bude vliecť.

z1984
3. nov 2019

@michaela329 a aky mate problem. Moj manzel ma vyborny spermiogram len ja som nemala ovulaciu

michaela329
autor
3. nov 2019

@z1984 predbežne je u mňa nepriechodný jeden vajcovod, bezny spermiogram bol super. Avsak teraz mu robili aj halosperm a mne hladinu amh. Tak dlha doba snazenia naznacuje, ze tych problemov bude u nas zial viac a bude "specialnejsie" 🙄 Viac sa dozvieme z vysledkov krvi.

andula1988
3. nov 2019

@michaela329 Ahoj, ja som este na konzultacii nebola ale taktiez sa chystam do Heliosu. Ako dlho ste prosim cakali na termin?

@z1984 Ahoj, prosim kolko Vas to priblizne vyslo? ja mam tiez problem s ovu ..kludne ak by si sa ti dalo napisala by si mi IP prosim ?

michaela329
autor
4. nov 2019

@andula1988 ahoj, ja som volala začiatkom októbra, lebo som chcela prázdninový termín kvôli práci. Myslím, že Ti ponúknu skoro termín, ale určite volaj, cez email mi vôbec neodpísali.

andula1988
4. nov 2019

@michaela329 super, ďakujem moc .... po novom roku idem nato a rozhodla som sa pre Helios tak uvidime

michaela329
autor
4. nov 2019

@andula1988 ja mám zatiaľ celkom strach z toho, čo nám zistia. No ak mám byť úprimná, hlavne ľutujem, že som to tak dlho odkladala. Nie je na čo čakať. Držím palce, potom sa ozvi

andula1988
4. nov 2019

@michaela329 no popravde ja mam nejake vysetrenia uz zasebou ale stale neuspesne .....
a hlavne som zvedava na tu cenu ....

michaela329
autor
4. nov 2019

@andula1988 ja som tiež ten prípad, šuchceme sa už od januára a mám už za sebou folikulometrie, hormonálny profil, kultivácie a hlavne hyfosy, kde mi prišli na tú nepriechodnosť na jednom vajcovode. Tiež sme na tom finančne na tesno, pretože sme stavali dom. No ľutujem ten stratený čas, človeku je dom na nič, ak má zostať prázdny.

andula1988
5. nov 2019

@michaela329 no ved to mas uplnu pravdu, ako nieco mam odlozene a snad to bude stacit.....
mne robili uz laparku, na folikulometriu som chodila ako na hodiny klavira .... ale ako myslim ze nastal cas posunut sa dalej.
Zrejme to necham na januar kedze pocas sviatkou by som sa to asi komplikovalo

selly671
10. nov 2019

@michaela329 ahoj Miska, ja som zacala chodit do Heliosu v Septembri a buduci tyzden si tam idem uz pre 'prepustaciu spravu'. Vyslo nam to na prvy krat....(klop klop nechcem to zakriknut). Predtym som chodila do 2 roznych centier v Bratislave a nic. V Martine uplne iny pristup, nenutili mi tam ziadne blbosti ako embryoglue len aby zarobili.... 100 a 1. Velmi ti drzim palce aby to aj vam vyslo na prvu supu! Lepsie si si vybrat podla mna nemohla!

michaela329
autor
10. nov 2019

@selly671 gratulujem, to je skvelé. Ja som preventívne skôr pri zemi. Vo štvrtok ideme po výsledky odberov a na druhú konzultáciu, tak som zvedavá, čo nám pani doktorka povie.

selly671
10. nov 2019

@michaela329 som si ista ze sa coskoro budes tesit aj ty! Drzim najviac palce! Keby cokolvek kludne pis!

selly671
10. nov 2019

@andula1988 ja ti mozem zajtra spocitat kolko ma to cele vyslo..

michaela329
autor
11. nov 2019

@selly671 to by si bola zlatá, ak smiem vediet, aký bol u vas problem?

andula1988
11. nov 2019

@selly671 ďakujem bola by som vdacna .... ceny su rozdielne co tak citam

iorika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela329
autor
12. nov 2019

Dnes som sa dozvedela jednu milu spravu. Znama s nepriechodnymi vajcovodmi, po jednom neuspesnom IVF zistila, ze je tehotna - prirodzenou cestou. Na beznej prehliadke u gyn, jej povedal, ze je cca 8tt. Deju sa aj zazraky...

dodasek
13. nov 2019

Ahojte pridám sa ku vám aby som sa mohla tešiť spolu s vami ...... Ja som začala v septembri a to som mala hneď aj konzultáciu ale v Iscare v Martine . V septembri sme mali konzultácu a odbery ........ Odbery boli všetky v poriadku a tak som išla októbri na vyšetrenie priechodnosťi vajicovodov a aj to je v poriadku len mi zistili že nemám ovulaciu a mám syndróm polycystickych ovácií . Tak zase sme čakali mesiac a začala som užívať 3-7 DC letrozol a na 10 deň MC som bola na sono ale nemala som vytvorený žiadny dominantný folikul len 10 malých aj na ľavej aj pravej strane takze teraz mi zvýšili dávnu letrozolu a zase čakáme do decembra .... Mali ste niektorá také skúsenosti ??? Lebo ja som už zúfalá .ďakujem vám

michaela329
autor
13. nov 2019

@dodasek ovulaciu nemala bývalá kolegyňa, mala úplne zlé hormóny. Podaril sa im druhý cyklus, teraz uz maju dve. Len dlhsie trvalo, kým prisli na spravny pristup. Je to 6 rokov, odvtedy isto pokrocili. Ver im.

dodasek
14. nov 2019

@michaela329 ďakujem veľmi za povzbudenie lebo už som nevedela čo si mám myslieť lebo uz sa snažíme viac ako 3 roky a stále nič

michaela329
autor
14. nov 2019

@dodasek ja to chapem, je to o nervy. Neprajem toto prezivat nikomu, ale raz to vyjde. Dnes som vyfasovala injekcie na kratky protokol a uz teraz sa desim neuspechu, jednoducho mi zasibava 🤔 No bez pokusov sa uspechu nedockame, niekomu to trva dlhsie a niekomu kratsiw.

dodasek
14. nov 2019

@michaela329 presne tak musíme len skúšať a dúfam že sa to podarí len mňa aj môj gynekológ sledoval a mne sa rok nespravil žiadny folikul pekný vždy ich bolo viacej malých

michaela329
autor
14. nov 2019

@dodasek ver lekarom, vsak stimulujes prvy rok, ci? My sme sa snazili 6 rokov a az teraz sme CARe, ja sice ovulujem, ale dnes akurat sme sa dozvedeli, ze muz ma 30 % DNA poskodenych spermii, co spolu s mojim vajcovodom robi problem 🤷‍♀️ Odber by Ti mal vyjst v decembri? Ak teraz dobre zareagujes? 🤞

mina2415
16. nov 2019

My sme sa začali v máji v juny vklad a následne pozitívny testik po 5rokoch.

michaela329
autor
16. nov 2019

@mina2415 gratulujem, to vam super vyslo.

mina2415
16. nov 2019

@michaela329 dakujem veru ano.neboj aj tebe to vyde. Kedy máš.mat odber

michaela329
autor
16. nov 2019

@mina2415 buduci tyzden so zaciatkom ms zacinam stimulovat, kratky protokol decapeptyl a belfoma. Odber vidime tak na prvy decembrový týždeň. Vklad asi až v januári, keďze v decembri majú aj voľno a oni odporučili KET.

dodasek
16. nov 2019

@michaela329 ja vôbec neovulujem a keď som chodila aj na sono ku svojmu gynekológovia vôbec som nemala žiadny folikul .... A 2 roky som užívala lieky a stále nič preto sme sa rozhodli ísť do centra teraz 2 mesiac mám ten letrozol a nejak mi nebýva poník dobré

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre