Helios Martin - čo ma čaká?

malulienka
2. dec 2021

Ahojte
Po ročnom.snaženi o dieťatko mi doktor odporučil sanatorium Helios? Na ake vyšetrenia sa máme pripraviť pri prvej konzultácii? Koľko sa plati hneď na začiatku, aby som vedela kolko si tak cca vziať so sebou?
Podľa mojho dr som v poriadku a muž ma vraj tiež ukážkovy spermiogram.Jedno dieťa už mám, druhé potratila.

bebotka
2. dec 2021

Ahoj na tom prvom sedení preberiete vašu anamnézu, ak máš nejaké výsledky od gynekologa čo si absolvovala tak si ich tam vezmi, tebe zoberú krv a urobia sono a mužovi urobia spermiogram. Neviem kde mal robený ten predošlý, ale ak len u nejakého urologa či gynekologa, tak tie výsledky nemusia byť až také ukážkové. Aj môj muž mal všetko ok a v centre mu povyskakovalo všeličo možné.

malulienka
autor
2. dec 2021

@bebotka ano u urologa.Už neviem kde môže byť problém.Ovulaciu mam kazdy mesiac, vajička dozrievaju, chodim na folikulometriu aj na krv pi ovulke, progesteron dobry, sliznica pekne vzdy rastie.Neviem.Žeby sme sa len presne netrafili sa mi nechce veriť

malulienka
autor
2. dec 2021

@malulienka a na aku sumu na zaciatku pripravit?

bebotka
2. dec 2021

@malulienka za spermiogram sme platili tuším 17 euro, to bol ten základný, keď sme šli na druhé kolo tak mu robili taký obšírnejši tam mal aj dna fragmentáciu a ten bol 150, ale vám budú len ten základ inak sme neplatili nič, dosť možné že vám najskôr navrhnú iui, či plánovaný styk s kontrolami asi to nebudú hneď tlačiť na ivf

malulienka
autor
2. dec 2021

@bebotka a kolko sa tak cca čaká na konzultáciu? Da sa objednať aj na vikend ?

bebotka
2. dec 2021

@malulienka cez víkend pochybujem, zákroky robia aj cez víkend, ale konzultácie asi nie, objednajú vás pomerne rýchlo neviem síce ako teraz počas korony to majú tam, ale nečaká sa dlho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre