Endometrióza a darcovské vajíčka

hubik6
9. júl 2015

ahoj baby, koli endometrioze som mala nekvalitne svoje vajicka, po 4 neuspesnych ivf sme sa rozhodli darcovske, vsetko prebiehalo ok dokonca som bola prasvecena ze uz to vislo, ziadne krvacanie ako pred tym , ale test hcg ukazal ze je to negativne, takze dalsia facka. Chcem sa opytat je tu niektora s podobnym problemom? Alebo nejaka dobra rada aka pomoct embrijku uhniezdit, respekt. co treba robit aBY SA DOBRE UHNIEZDILO. FAKT TO JE UZ NA GULKU DO HLAVY.... dakujem za rady

janikajanka
13. júl 2015

@hubik6 ahoj moja, ja som prešla na darované vajíčka kvôli endometrioze a kvalite mojich vajok, výsledok ešte neviem, test mám pozitívny - zatiaľ a na krvi som bola dnes...výsledok ešte neviem....

do akého centra chodíš? ja reprofit brno

koľko IVF máš za sebou? ja asi 5 už to ani nepočítam, vždy som mala prí stimulke jedno vajko čiže dalšie IVF bola vždy nová stimulácia

tak sme sa rozhodli pre darované vajko, tiež to bolo otázne s mrazením embryií, myslela som že u mladej baby to nebude problém a nakoniec že sa bude mraziť jedno... zamrazili nakoniec 4
čo maju aj baby štyridsiatničky ked nemaju problem

tak ja to cele nechapem, stojí to všetko moc penazí a nič z toho

a test si mala biely? na ktorý deň? aj na krvi si bola?

veľa otázok na začiatok 🙂

kludne píš prípadne aj IP

hubik6
autor
13. júl 2015

@janikajanka dakujem moja za odpoved, ja mam endosku na lavom vajecniku, vajok som mavala malo stoho bolo malo zrelych a stoho sa este aj malo oplodnilo, takze mam za sebou 4 stymulky, rozhodli sme sa na darcovske, mali sme 12 embrijok, 4 mi rozmrazili stoho 2 najkvalitnejsie vlozili, vsetko prebiehalo ok menzes neprisiel tak sme boli presveceny ze som uz tehu, na 16 den odberu hcg bol test negativny, vysadila som utrogestan a slabucko som to odkrvacala asi 5 dni takze babatko v cudu, test som si ja nerobila lebo vzdy mi vysiel negativne tak som cakala na tu krv, no a este mame 8 mrazacikov tak ja verim ze boh da, a budeme mat miminko, dakujem

hubik6
autor
13. júl 2015

@hubik6 a chodime do ba do gyngivu

jaja9891
14. júl 2015

@hubik6 ahoj,prosim ta ako dlho sa caka na SVK na darkynu?a asi ako to financne vychadza?ja idem do tretej stimulky a uz som tiez z toho na prasky,AMH mam takmer nulove,prve ivf 3 vajka,z toho jedno vlozili,ale v 8 tt missed abort a pri 2 ivf nedoslo ani k opu,ziadny folikul nebol,len cysty....endometrioza mi uplne znicila vajecniky a k tomu operacia,ktoru podla mna odflakli...rozmyslam nad darovanymi,ale este nie som s tym stotoznena...

hubik6
autor
14. júl 2015

cauko, mi sme cakali od septembra minuleho roka zhruba do maja-juna tohto roku a to som tam aj volavala ci uz maju, mas tam dve moznosti bud si das vajicka od inej zeny oplodnene spermiou ineho muza to vychadza lacnejsie ale presne ti nepoviem lebo ceny im isli hore, alebo darovane vajicka oplodnene manzelovymi spermiari, to vychadza 3500 eur, do konca roka to bolo za 3000 a o 500 to zdvihli. to je vlastne balik v ktorom tvoja darkyna da po stimulke svoje vajicka a oplodnia ich, zavolaju ti kolko sa im podarilo oplodnit, napriklad nasa mala 15 a oplodnilo sa 12. a v tom baliku vlastne ty musis od toho centra dostat 6 embrii, menej nie to znamena ze keby tvoja darkyna mala dajme tomu len 4 ktore sa oplodnia, musia ti najst este jenu od ktorej dostanes zvysne 2. aspon v gynfive to tak maju neviem kam chodite vy. to je taky priklad. kludne sa mozes popytat rada poradim 😉

jaja9891
14. júl 2015

@hubik6 ja chodim do KE a uz som vygooglila cenik,cena je tam 3200,to bude snad s mm spermiami,tie mame nastastie ok,ale nic o garancii 6 vajicok tam nepisu...ach jaj,to su ceny...ako to vnimas,ze to nebudu tvoje vajka,ja sa toho bojim a trapi ma to,no donekonecna na nieco cakat a len prezivat ma uz nebavi...

hubik6
autor
15. júl 2015

musis sa tam porozpravat s doktorom ako to tam maju oni ale myslim ze taka cena by nebola len za jedno vajko. Bola som aj ja stoho nestastna ze nebudu moje vajka ale ber to s tej druhej strany, rodic je ten kto vynosi porodi a vychova a budes ho lubit rovnako... drzim palceky

jaja9891
15. júl 2015

@hubik6 hej musim sa o tom porozpravat ak na to dojde,idem tam v stredu,spytam sa kolko vajok garantuju,ale este chcem skusit s mojimi.... ano mas pravdu,len nejako to v sebe riesim,ze nebude geneticky moje,nebude mat zo mna nic...asi som sebec,ale zatial som tak na vazkach,ako poslednu sancu to nechavam...ale som k nej velmi blizko

hubik6
autor
15. júl 2015

nie si sebec tu poslednu sancu som vyuzila aj ja, presne som bola natom rovnako ako ty, uplne, aj som si poplakala, ale ina cesta nebola... prekonas ale drzim palce aby ti ta sanca visla

jaja9891
15. júl 2015

@hubik6 Dakujem,si zlata....uvidime co nas caka,ale v zazraky uz akosi neverim...vsetko sa sype....

hubik6
autor
16. júl 2015

🙂

zuzzi18
10. jan 2021

Ahojte prosím ako ste dopadli? Ja mam tiež endometriozu a darované vajíčka. Zatiaľ dva neúspešne pokusy a ešte máme 4 mrazacikov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre