Druhý pokus o umelé oplodnenie

veselavrba
1. apr 2012

Ahojte je tu niektora co skusa uz druhy pokus umeleho oplodnenia?A prvy vam preco nevysiel,povedali vam dovod?Ja uz skusam druhy a som zvedava ci to vyjde.Nikto mi nevedel povedat,preco ten prvy nevysiel.Uz som 2den po vlozeni embyjka tak som zvedava.

sofia17
30. máj 2012

ahojky, ja som prave po odbere vajicok pri 2 IVF a v sobotu ak vsetko dobre pojde bude ET. 1x mi vôbec neozrejmili preco to nevyslo ked embryjko bolo uplne super kvality. Ja si myslim ze na to bolo malo casu, vajka nechceli rast a odber mi robili az na 15 den. Potom predlzena kultivacia a vklad na 20 den a ja mam 26 dnovy cyklus, ktory prisiel ako hodinky. Okrem toho ked som porovnavala davky, ktore brali ine baby po ET, tak mali toho ovela viac. Velmi dufam ze to teraj vyjde.
@veselavrba

veselavrba
autor
30. máj 2012

@sofia17 ahoj urcite ano mne to vyslo som uz v 12tyzdni a tiez po 2pokuse.prvy som bola v robote a druhy uz doma na pn a vyslo to.Drzim palce🙂

sofia17
30. máj 2012

@veselavrba
prosim ta co ti konkretne davali na udrzanie? Mne zatial davaju od odberu 3x2 utrogestan a v sobodu pri ET mi pichnu Pregnyl.

veselavrba
autor
30. máj 2012

@sofia17 No ja som brala az do 12tyzdna utrogestan a tiez nejaku injekciu len uz neviem aku.Ja som mala 12vajicok a este mam 7zmrazenych.Cim dlhsie su uskladnene tym je vacsia sanca.

makovicka53
1. jún 2012

ahojte ja idem tiez na 2.IVF ale este som len v stadiu schvalovania ziadosti...uvidime aku dobu im to bude trvat kym to schvalia...inak oni nikdy nepovedia preco to nevychadza...podla mna to nevedia...su tam rozne faktory ktore to ovplyvnuju...keby tam bola sanca aspon 90% to by bolo super...väcsia istota ...ale zial centra maju len 50% uspesnost 😒 je to ozaj bud alebo ...

kristina81
1. jún 2012

Ahojte.Ja sa tiez chystam podat ziadost na 2.IVF. Mozem sa opytat do akeho centra chodite.Uvazujem o tom,ze zmenim centrum ale neviem do ktoreho mam ist. ☹

popelka
3. jún 2012

ahoj,,sofia,,,,a to ako sa odoberaju tie vajicka,,,to je nejake vysetrenie pred tym ci ako to prebieha,,,,dakujem

popelka
3. jún 2012

ahoj makovicka,,,prosim ta a to ake papiere tam treba ,,,ake vysetrenia musis mat porobene aby ti to schvalili,,,,,dakujem

veselavrba
autor
4. jún 2012

AHOJTE BABY kristina81 ja chcodim na antolsku na polikliniku do BA jednemu primarovi,je fakt super,popelka- mne tiez odoberali vajicka.Prides na kliniku kde ta uspia len na par minut odoberu ti vajicka a v ten den po 2 hodkach ides domov,ak by si chcela vedeit viacej napis ja mam uz za sebou 2pokus a uspesny,cakam babatko🙂

sofia17
5. jún 2012

@popelka
No vajícka sa odoberaju po stimulácii v celkovej anestezii. Cize poporiadku: Najprv chodis do centra kde ti urobia rôzne vysetrenia a aj partnerovi..., potom sa poda ziadost na IVF na poistovnu. Ked ti ziadost schvalia caka sa na mrchu a potom zacinas stimulovat. Chodis na krv a kontroly do centra kde ti Dr. podla vysledkov urci spravny den odberu vajicok. Predtym si podas este jednu injekciu na dozretie vajicok. K tomuto odberu musis mat urobene aj predoperacne vysetrenie kedze je to v celkovej anestezii, ktora je kratucka tak 10 min. No a potom sa vajicka oplodnia a podla toho ci mas predlzenu kultivaciu alebo nie ti ich na 3 alebo 5 resp.6 den vlozia. Ak ti zostane viac embryjok, môžeš si ich zamraziť.
Ohľadom tych vysetreni pred ziadostou je to v kazdom car trosku ine ale gro je asi rovnake: 2x spermiogram, ty 3x vysledky z krvi v presne stanovené dni cyklu, mne este robili genetiku, Antimullerov hormon, a dokladala som papiere z gyn.operacii....
Mne teraz 2 vlozili 2.6. a uz len cakame ako to dopadne, a velmi dufam ze to uz konecne vyjde.
@veselavrba Ahojky na kolky den si testovala? Ja by som chcela skusit na 10 den (to budu mat embryjka po PK uz 15 dni), lebo vtedy ma manzel narodky, tak snad bude mat naj darcek 😉.
Nevies nahodou poradit nejaky dobry tehu test?
@veselavrba

veselavrba
autor
8. jún 2012

@sofia17 ahoj no ja som prvy pokus testovala po 12 dnoch a druhy som vobec netestovala uz som citila ze som tehotna.🙂 proste pri prvom som dostala menzes a podruhomuz nie.A k tym testom ake su naj?No ja som si kupila obycajny al enie najlacnejsi neviem ako sa to volalo ale boli tam 4 testovacie kruzky.Netreba ale spoliehat na to niekedy to nevyjde cez test ale krvou je to na 100%.Viem ze chces potesit manzela ale najlepsie bude pockat na krv a potom sa mozete tesi ovela viacej🙂Budem ti drza palce.Daj potom vediet ako si dopadla.

soni1
8. jún 2012

@veselavrba ahoj, chcela by som sa spýtať, aké si mala príznaky na začiatku tehu? Ďakujem

soni1
8. jún 2012

@veselavrba ale ja čakám odpoveď!!!

veselavrba
autor
8. jún 2012

@soni1 Ahoj no na zatiatku len bolesti v prsiach nemohla som spavat na nich ani na bruchu teraz je to uz ok aj ked sa mi o cislo zvacsili🙂Potm uz nic,zle mi bolo az v nejakom 10-11 tyzdni ale to len asi 4krat .Teraz v 14 sa mi to vracia a okrem toho aby som nezabudla mala som kyselinu v usach o mama doteraz ci po jedle alebo piti.Nemozem sa toho zbavit a este som na zaciatku tehu schudla 7kg zevraj to je v norme na zatiatku.A ty ako?

vvia
8. jún 2012

Baby pre zaujimavost, prvykrat mi test ukazal pozitivny vysledok az po 10dnoch po ET a najlepsi je mamatest, ine sa ani nechytali.

makovicka53
12. jún 2012

@popelka to vsetko riesi tvoj doktor v CAR

marculik
13. jún 2012

@sofia17 Ahoj ja sa chcem len spytat,ze vlastne ked prvy krat mi tiez nevysiel IVF tak ci aj pri druhom si musim vybavovat predoperacne vysetrenie?

sofia17
14. jún 2012

@marculik
ahoj, interne predoperacne vysetrenie je platne pol roka a krv ti vezmu nanovo aj v centre. Zalezi do akej doby to stihnes.

marculik
14. jún 2012

@sofia17 dakujem no dufam,ze to za ten pol postiham

sofia17
16. jún 2012

@veselavrba
tak zial ani druhy pokus nevysiel dnes prisla mrcha ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . V utorok som testla a bola tam slaba ciarka no od stredy som mala slabunke spinenie len rano a potom cely den nic. Vcera test uz nic neukazal a dnes ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

veselavrba
autor
18. jún 2012

@sofia17 Tak to ma velmi mrzi,naozaj ale treba stale verit a dufat,budem ti drzat palce a preco vlastne mas umelym?Ty si mala problem alebo muz?

marculik
25. okt 2012

Ahoj baby tak idem na druhy pokus ivf a chcem sa spytat ze teraz som trochu prechladnuta a neviem ci to mam odlozit ,no dufam ze za take dva tyzdne keby som mala ist na vklad tak aj vyzdraviem a este by som chcela vediet,ze mam ist v pondelok ma kliniku a ci vlastne aj tam mi doktorka vie dat na jeden den pecko ?

slivuska30
23. sep 2015

@makovicka53 ahoj mne to schválili do dvoch týždňov..

sopti
23. máj 2016

Dobrý den,dnes jsem byla na odebrání vajíček.byli jenom dva tak uvidíme co z toho bude....Nevite někdo náhodou jak probíhá druhý pokus kdyby to napoprvé nevyšlo? Musí se píchat zasa injekce do břicha???

karinaaaa
24. apr 2020

@veselavrba mozem sa ta opytat ako to je pri druhom cenovo ? Priblizne ,chystam sa aj ja na druhy pokus mam dve vajicka zamrazene ale je mi jasne ze platit sa bude aj tak 🙂

scifi23
12. nov 2020

@karinaaaa ahoj, uz vies kolko ta stal druhy pokus?

karinaaaa
12. nov 2020

@scifi23 ked sme mali zmrazené dve vajíčka tak som.si kupila len tabletky tie stali okolo 70/80e. A potom za jedno vajíčko vklad by sme platili 350e plus ak by sme chceli ešte taky gelik "lepidlo" ze to dá o niečo väčšiu šancu tak to vychádzalo 500e za jedno vajíčko keby chcem obe tak dva krát tak ..nakoniec sme nešli mam zdravotné problémy tak asi az január

tinta30
26. máj 2022

@veselavrba ahoj ako si dopadla. Viem, ze je to miekolko rokov. Alr ja som 3 dni po 2 ivf lebo 1 vysiel ale som v 6 tt potratila. Skusame po cca 3 mesiacoch druhé. A mam uplne ine pocity ako pri prvom. Dokonca som na PN.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre