Dôvera a IVF - idiopatická neplodnosť

kirsten_45
5. sep 2024

Ahojte žienky, zrejme budeme musieť podstúpiť IVF a snažím sa porozumieť informáciám na stránke Dôvery.

Náš prípad je idiopatická neplodnosť. Manželovi síce zistili teratozoospermiu ale podľa info na stránke poisťovne sa to neberie ako závažný dôvod na preplatenie IVF. Zarazila má ale informácia že IVF pri idiopatickej neplodnosti preplácajú až po roku neúspešnej liečby na klinike asistovanej reprodukcie. Idem teraz na druhé IUI, predtým mi robili len soná a a sledovali ovuláciu a plánovali styk na dátum. Liečivé sa teda cca pol roka. To teraz musíme čakať ďalšieho pol roka aby sme vôbec mohli začať uvažovať o IVF? Ma niekto prosím skúsenosť s preplatením pri idiopatickej neplodnosti?

kiwi3
5. sep 2024

to je uplne jedno, aka je to neplodnost, hlavne treba splnat podmienku vek do 40 rokov u zeny. nikto nebude ani skumat, kolko to trva (ved to je aj tazko povedat, pravdepodobne to ma dlhsie). este podotknem, ze to preplatenie plati len na zakladne IVF, vsetko ostatne budete platit, treba si pripravit aspon 2000 eur.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre