Darované vajíčka Iscare Bratislava - skúsenosti

zuzzi18
31. máj 2020

Ahojte, čaká nás darovský program v ISCARE BA a chcem sa opýtať, aké máte s nimi skúsenosti, hlavne koľko ste čakali na darkyňu a či sa podarilo hneď na orvý krát?

majoranka24
31. máj 2020

@zuzzi18 Ahoj, prepac, ja nejdem do Iscare BA. Len som sa chcela spytat, oni ti nepovedali, kolko sa u nich asi caka na DV? Lebo ja som volala do Heliosu MT a tam mi povedali, ze nemaju darkyne a u nich sa caka aj rok.😕

zuzzi18
autor
31. máj 2020

@majoranka24 Ahoj, zatiaľ nemám info, povedia mi vo štvrtok a napíšem ti sem. Darkýň je nedostatok celkovo ale snáď rok nebudeme musieť čakať. Darkyňa sa môže kedykoľvek objaviť a ak spĺňa tvoe kritériá, tak idete na vec 🙂

tatiana1329
31. máj 2020

@zuzzi18 mozem sa opytat? Da sa to tam urobit aj tak ze pride zena s ktorou si dopredu dohodnuta a povie ze chce darovat priamo tebe? Cisto zo zvedavosti. Mozno hlupa otazka ale do tejto temy sa moc nevyznam a o darovani som uz viackrat uvazovala ze pojdem...
A este niekde som citala ze za darovanie vajicka sa plati darkyni. Nie je nejaka klinika kde sa da darovat bez financnej odmeny?

majoranka24
31. máj 2020

@tatiana1329 Myslim, ze tak sa to neda, ze zena pride spolu s darkynou. Darovanie je anonymne.

tatiana1329
31. máj 2020

@majoranka24 neviem preto sa pytam kedze maju s tym viacej skusenosti...
Ale osobne dufam ze bude cakat co najmenej... 🙂

zuzzi18
autor
1. jún 2020

@tatiana1329 to je dokonca na SR protizákonné. Podľa platnej legislatívy musí byť darovanie anonymné. Mysím si, že finančná odmena darkyni je zarátaná už do samotej ceny za DIVF, ktoré zaplatíme (čiastočne prispieva do veku 39 aj poisťovňa). Pravudpovediac, darkyňa si tú odmenu zaslúži. Predsa len pôjde do stimulácie a odberu aj keď by nemusela. Zároveň ich je akútny nedostatok, takže centrá robia všetko preto, aby ich motivovali.

tatiana1329
1. jún 2020

@zuzzi18 dakujem za informacie... 🙂

katatko351
1. jún 2020

@zuzzi18 ahoj ja niesom v iscare ale v repromedike a tam mi nasli darkynu do 2 tyzdnov

zuzzi18
autor
1. jún 2020

@katatko351 dakujem za info a ako si dopadla? alebo ste este v procese? nasli Vam ju teda velmi rychlo...zadavali ste tam vela kriterii alebo len zakladne?

katatko351
1. jún 2020

@zuzzi18 len zakladne, farba oci, vlasy, vyska, vzdelanie a tak. Zatial som tam mala 1 vklad minuly rok ale v 24 tt MA. Teraz sa pripravujem na dalsi vklad zrovna zajtra idem na kontrolu sliznice.

zuzzi18
autor
1. jún 2020

@katatko351 a mali ste viac vajíčok? držím palce, aby to teraz bolo úspešné až do konca 🙂

katatko351
1. jún 2020

@zuzzi18 mali sme 3

stvorlistok81
22. jún 2020

@zuzzi18 ahoj, my sme tiež v Iscare, o darkynu sme požiadali koncom februára, ale kvôli korone sa to celé posunulo... no tuším niekedy v aprili nám volali, že majú darkynu a v sobotu sme už boli na čerstvom vklade. No, zial, mame iba jedno embryjko 😔 vkladali nám morulku na štvrtý deň, lebo piaty vychádzal na nedeľu. Neviem, ako to teraz bude ďalej, keďže majú napísané a aj dr nám to potvrdila, že garantujú 2 blastocysty, cakam dnes od rana na telefonat a som ako na ihlách...
vy ste už boli aspoň konzultovať, alebo ešte nie?

majoranka24
22. jún 2020

@stvorlistok81 To je hrozne!! Uplne nedodrzanie podmienok z ich strany! Neviem uplne presne, co je to ta morula, ale podla mna ste ju ani nemali brat.☹ Este vam aj skratili predlzenu kultivaciu! To je neuveritelny pristup!😕

stvorlistok81
22. jún 2020

@majoranka24 ahoj, neviem, čo bude teraz ďalej, zatiaľ mi totiž nikto z kliniky nevolal, to, že viac embryí nemame som si našla na svojom profile v klientskej zóne po prihlásení... lebo v sobotu, keď sme boli na vklade, sme mali dokopy ešte 4 ďalšie embrya, no zial, nevydržali to 😔takze stále cakam, kedy sa mi niekto ozve a povedia, aký je další postup. Ale tak dufam, že dodržia to, čo majú napísané a budú hľadať novú darkynu.

stvorlistok81
22. jún 2020

@majoranka24 a morula je embryo zodpovedajúce stvordnovemu vývinu, takze to spĺňalo, keďže vklad robili na štvrtý deň. Len sa obávam, či je aj to v poriadku, keď jeho súrodenci to nevydržali 😕

majoranka24
22. jún 2020

@stvorlistok81 Uz som si medzitym nastudovala, co je morula. Cize keby ju nechali este 1den, mohla to byt blastocysta. Alebo aj nemusela.☹ Treba verit a dufat. Velmi drzim palce. My mame buduci utorok vklad DV.😊

stvorlistok81
22. jún 2020

@majoranka24 super 😊 a v ktorej klinike? Držím vam palce 🍀🍀 budete mat čerstvý vklad alebo mrazený?
Blbe je to, že oni asi v nedeľu nerobia, preto sme mali vklad v sobotu, pôvodný plan bol vklad na piaty deň.. ale citala som aj to, že niekedy sa v maternici uhniezdi a vyvinie aj take embryo, ktoré by v inkubatore neprežilo do piateho dňa, ak sa vloží skôr. Ale o sú take teórie, človek sa už slamky chytá. Ale ešte nestrácam nádej 😊

majoranka24
22. jún 2020

@stvorlistok81 Dakujem.😊 My budeme mat cerstvy vklad na 5.den. Chodime do Brna. Ved uvidis. Teraz hlavne nestresovat, pozitivne mysliet a oddychovat.😊

stvorlistok81
22. jún 2020

@majoranka24 paráda, tak vam budem držať palce, aby vam to vyšlo na prvý vklad a dakujem pekne 😊

zuzzi18
autor
22. jún 2020

@stvorlistok81 napisala som ti spravu 🙂

majoranka24
22. jún 2020

@stvorlistok81 Uz ti volali z centra? Alebo sa to bude riesit az potom?

stvorlistok81
22. jún 2020

@majoranka24 vôbec sa mi neozvali, strašne ma to sklamalo, zajtra zavolam koordinátorke a opýtam sa jej na to...

majoranka24
24. jún 2020

@stvorlistok81 Volala si tej koordinatorke?

stvorlistok81
24. jún 2020

@majoranka24 volala som jej včera, povedala mi, že embryjka ešte sledovali aj šiesty deň, vraj sa to niekedy stane, že sa rozbehnú aj neskôr a že mi mali v pláne volat tiež včera. Veľmi sa ospravedlňovala, keď som jej povedala, že sme čakali cely pondelok, že nám dajú vedieť, že ich ti mrzí, ale že kvôli tomu, že ich ešte sledovali, tak nevolali. Potom išla hneď na embryologiu a odtiaľ mi krátko na to zavolali a povedali mi to iste, tiež sa ospravedlnili. Ale, zial, vývin sa u všetkých zastavil, no keďže spermiogram spĺňa požiadavky potrebnej kvality, ak by nám toto nevyšlo, budú na ich náklady hľadať novú darkynu. Trochu ma to upokojilo, dokonca mi povedala, že morulku, ktorú mi vkladali, označili hviezdičkou, vraj bola veľmi pekná. Tak uvidíme, čo ukáže test... od včera večera ma pobolieva v podbrušku ako pred menzesom, uffff, môže to byt aj dobre aj zle znamenie....

majoranka24
24. jún 2020

@stvorlistok81 Tak to je uzasne, aspon ze sa to takto vyriesi.😊 Velmi drzim palce! Jasne, ked bola tato morulka hviezdickova, mozno je to ta prava.😉

stvorlistok81
25. jún 2020

@majoranka24 áno, už som pokojnejšia keď viem, že mame ešte “zadné vratka”, ale verím, že naše embryjko nám pekne rastie ❤️

majoranka24
25. jún 2020

@stvorlistok81 Aj citis nieco? My uz budeme mat v utorok ET.😊

stvorlistok81
25. jún 2020

@majoranka24 áno, myslím na teba, že už aj vás to čoskoro čaká 😍 mna včera cely den pobolievalo v podbrušku ako pred menzesom, ale dnes je to už fajn, ale som dosť nafúknutá z tých hormónov...

zadana19
25. dec 2020

@stvorlistok81 ahoj citam teraz tvoj pribeh ako skoncil?verim,ze si uz gulata riadne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre