Darovali by ste vlastné vajíčko sestre?

sensen12
5. aug 2016

Dobry,ja by som sa chcela spytat na vase nazory,kedze som zvedava,ze co a ako by ste brali,kebyze bud nemozete mat vlastne mimi,lebo nemate vajecniky,alebo su proste chore,ze ci keby ste mali sestru chceli by ste od nej jej vajicka,aby si ona mohla donosit mimi,ale teda vajicko by vlastbe bolo jej alebo nie,a ze ako by ste to brali,keby hoci vy mate trebars deti ale aj to dalsie by bolo vase,lebo by malo vase geny,cisto hypoteticky ma to zaujima,lebo poznam taky pripad,zatial to neriesia,ale jedna sestra je bez vajecnikov a druha ich ma,tak ma to zaujima,ale tak z dlhodobeho hladiska,ako by ste brali to dieta potom,vychova atd pocity,ze vlastne je to vase dieta,ci by nenastali vztahove vychovne problemy atd ze predsa vase dieta ma sestra atd...tak len tak teoreticky,ci by ste to urobili pre sestru,alebo ju radsej odkazali,nech si najde inu darkynu,dakujem

muffinka8
5. aug 2016

Celkovo takéto veci neuznávam.
Ani my sme prvé roky nemali dieťa (aj keď som nebola zdravotne obmedzená ako žena o ktorej píšeš) a zmierila som sa s tým, že jednoducho dieťa nebude . Nemať dieťa nie je koniec sveta a život sa dá pekne a plnohodnotne prežiť aj bez detí.
V jej situácií by som radšej volila adopciu.

jana_eyre
5. aug 2016

Prepac, ale prema tak tazko napisany text, bez bodiek a predelov, ze neviem ci som pochopila spravne..

Dve sestry, z toho jedna s chorymi vajecnikmi by prijala vajicko od svojej zdravej sestry, oplodnilo by sa partnerom prvej sestry a vynosila by ho ako vlastne?

Ak je to tak, tak si myslim, ze teória je vdy ina ako prax, teoreticky si to predstaviť viem, lebo sestre by som chcela pomôcť, ale prakticky by to islo asi tazsie.. V každom prípade aj netere aj synovcov beriem ako mne veľmi blízke deti, ktoré majú moje gény, taze z toho pohľadu by to asi nebolo také zvlastne..

Ale tažko sa vyjadriuje k takým situaciam, co by bolo keby bolo, nikto nevie dopredu ako by takú situáciu naozaj bral ak by už nastala..

Ak to niekto pre sestru urobi je to super, ale co prinesie buducnost to nikto nevie..

bets
5. aug 2016

Nezvolila by som žiadne iné spôsoby ako prirodzeny spôsob mať dieťa, ak by to neslo a keďže deti by som chcela mať, zvolila by som adopciu. Rodinu by som do týchto problémov vôbec nezatahovala, aj najlepšie vzťahy sa môžu naštrbiť.

vejula
5. aug 2016

@sensen12 myslím, že takto to ani nieje možné., darca vajička musí byť zrejme anonymný ak sa nemýlym, nie taak, že príde žena, zoberte mi vajičko a dajte ho mojej sestre. Takto sa to asi nerobí.

sensen12
autor
5. aug 2016

@jana_eyre ano,tak si to pochopila spravne,praveze poznam taky pripad sestier,tak ma to zaujima,ich mamina by to asi od tej zdravej chcela....

terezka1947
5. aug 2016

@sensen12 neviem....asi nie
lebo to nie je o laske k sestre,ale o vaznejsom probleme,kt.v buducnosti prist moze
ved si pozri len filmy s podobnou problematikou
v zivote sa stava kadeco,aj veci,kt.si casto ani nevieme predstavit a stanu sa prave nam
no...netreba ist proti urcitym zakonitostiam prirody,vsetko v zivote ma svoj zmysel a je prave rpeto,lebo nas to ma k niecomu priviest,nejako vychovat....ale riesit kazdy problem umelo nema zmysel a casto ani uspech neprinesie

sensen12
autor
5. aug 2016

@vejula aha ok,nevyznam sa v tom,len su take pripady,ze jedna vajecniky nema,boli chore,museli ist von...tak ma proste zaujal ich ptipad

medovka14
5. aug 2016

@sensen12 u nás sa takéto niečo spraviť nedá, darca je vždy anonymný, presne aj koli dôvodom, ktoré píšeš - že by to bolo vlastne moje dieťa a nie sestrino...

vejula
5. aug 2016

bože aka tvrdka, ospravedlnujem sa, musím sa naučiť po sebe čítať 😀

mysga
5. aug 2016

Tiež si myslím, že sa to takto oficiálne nedá. Viem si predstaviť ten bordel, čo by nastal, keby tieto veci neboli anonymné. A keby sa to aj dá, nechápem, prečo by niekto, kto takto uvažuje mal darovať vajíčko. 🙂 veď len poskytne chlap alebo žena nejaký prostriedok na to, aby sa to podarilo. Aký mám ja nárok na to dieťa, žiadny. A ak by som si nahodou niečo nárokovala, tak načo daruvam vajíčko. Keď dám niekomu bonboniéru tak nečakám, že ju otvorí a dá mi polovicu. Preto sa to volá darovanie. Nie požičanie. 🙂 Viem, že tu ide o dieťa, nie o čokoládu, ale stále je to darovanie. A inak, v rodine by som takúto pomoc už vobec nerobila.

catherinah
5. aug 2016

Nikdy v živote by som to nespravila, ani by som to nežiadala.
A viem, o čom hovorím.
Sestra má krásne deti, ani nevie ako a my nič.
Robíme si z toho akurát srandu, že nech mi jedno dá 🙂

A nikdy nepochopím, ako vôbec môže niekto len tak darovať svoj geneticky materiál = kúsok seba. By mi srdce odtrhlo, že moje dieťa má niekto cudzí.....
Čo je toto za svet...... 😢

jana_eyre
5. aug 2016

@sensen12 tak kvôli mamine by som to určite nespravila, to kje medzi tými sestrami, mama by do toho nemala co vraviet.. Ale tuto tému som pochopila tak, že sa mam vzit do situácie tej zdravej sestry, nie tej s chorými vajecnikmi.. Ak by som mala byt teoreticky ta, ktorá mať deti nemôže, tak tiez volim adopciu, ale to je tiez otazne, lebo som nikdy nezazila pocit zufalstva z toho, že nemozem mat vlastne dieta.. Proste okolnosti rozhodnutia menia..

sara07
5. aug 2016

nie neurobila by som to, je predsa možná adopcia alebo sú aktivity napr kružky kde sa venuje detom
nie som zástancom za každú cenu mať dieťa
neskoršie to môže byť problém podla mna

tehula2016
5. aug 2016

Neuznavam darovane vajicka, ci uz su od vlastnej sestry alebo od cudzej zeny..to iste plati pre darovane spermie..ak by som si zivot bez dietata/deti nevedela predstavit, zvazovala by som adopciu..

sara07
5. aug 2016

@sensen12 to je od tej matky nefér dosť žiadať to , vyslovene, všetko by malo mať svoje hranice , podla mna to bude mať časom problém, lebo ked niekto vynosí a porodí dieťa bude jeho pocitovo aj keby neviem čo,

kmkke
5. aug 2016

@sensen12 My sme mali podobný prípad v rodine pred desiatkami rokov. Mama chcela darovať vajíčka svojej sestre, ibaže vajíčka idú do "banky" a jej sestre by vložili úplne neznáme, anonymné vajíčka. Mamine by použili pre inú ženu, takže by niekde chodil môj súrodenec, ibaže by sme nikdy nezistili kde a kto to je. Práve z tohto dôvodu z toho upustili a riešilo sa to ďalej adopciou. U nás darovanie priamo danej osobe nie je možné (ak sa to za posledné roky nezmenilo, ale neviem o tom) 🙂

mimla
5. aug 2016

Niečo podobné bolo v seriáli Modern Family. A tiež tam bolo krásne rozobraté, prečo je to blbosť.

Osobne by som to neurobila
A) lebo súhlasím s názorom tvorcov Modern Family
B) lebo to ani nejde.

mima4
5. aug 2016

@sensen12
nie, nechcela by som od nikoho vajicka. Dieta je dar, a vynucovat si tento dar nepovazujem za spravne. Ak raz nemam mat tento dar, budem to musiet prijat ako fakt... ved zivot nekonci...
z druhej strany, ani nedarovala by som, zit s tym, ze mi zije dietatko, to je ako keby som sa ho vzdala, darovala ho, odmietla... neprijala...

izabelkas
5. aug 2016

No ja by som hlavne nechcela potom vedieť a zistiť, že ja som to dieťa. Čo si myslím, že v rodine by sa neutajilo... Potom by sa tvarili ako obidve moje mamy a hádali sa medzi sebou o výchove. To by bol život... Nie, radšej sa nenarodiť. 😀

katulienkax
5. aug 2016

Nechcela by som vajíčka od sestry ani od známeho ale ja nie som zase typ ženy co chcela dieta silou mocou. Napriklad dostaneš od sestry vajíčko a narodí sa ti dieta s genetickou poruchou co potom možno prídu výčitky a podobne. Moze sa stať kadečo.

jovana9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelllinkinka
22. jún 2020

Nie,nemohla by dom stým žiť,že moje dieťa vychováva niekto iný a ktomu ak by si nebola spokojná s jej výchovou až vtedy by nastali problémy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre