Cysty v prsniku po IVF

maggie86
15. jún 2020

Ahojte, mali ste niektora cysty ako nasledok ivf stimulacie? Ja som sa prave vratila zo sona a mam po 5 cyst v oboch prsnikoch! Predtym som nemala ani jednu a to som sla teraz preistotu uz po roku na kontorlu. IVF som mala vo february. Vraj su neskodne, len ich treba kontrolovat, ale aj tak ma to riadne vydesilo, nepride mi to normalne ani nahodou! Navyse som sla z vlastnej iniciativy, keby som nesla a sla teraz na dalsiu stimulku, tak to si neviem ani predstavit ako by to dopadlo. V Care o tom nepadlo ani slovo.

maxxim
15. jún 2020

@maggie86 ahoj..fúha, tak to dobre ze si isla...urcite tam po case poslem aj moju zenu... no jasne ze v centre nehovoria o rizikách...držim palce aby to bolo stále ok. Podarilo sa aspon ivf? Teda ak sa smiem spýtať...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nila1111
20. jún 2020

@maggie86 neviem, mala som aj pred ivf cysty... taky typ zlazy... ale sa mi jedna zvacsila, tak som si ju dala odpichnut... neboli to , a mam pokoj... lebo ma bolela a citila som ju ako hrcku, co ma neskutocne desilo ... tak dufam, ze ostatne sa uz nezvacsia

smajli87
30. jún 2020

@maggie86 @maxxim ja som už mala cysty v prsníku, teraz som bola na sone tesne pred začiatkom stimulácie, podľa situacie mi Dr. vzdy odporuci kontrolu o 6M/12M. Aj teraz som mala dve maličké cysty. Povedala, že stimuláciou ich môže vzniknúť vplyvom hormónov viac, resp. niekomu sa práve vplyvom hormónov vstrebú. Vraj sa ale nemusím obávať, je to bežný jav, kontrolu mi preto dala o 12M, ak neotehotniem, lebo sono vie správne vyhodnotiť len do 3.mesiaca tehotenstva, potom až v čase, keď žena prestane kojiť. Spominala, že vzniknuté cysty zvyknu úplne zmiznúť práve vďaka kojeniu. Chcela som vás tým len ukľudniť a teda dodávam, že prevencia je určite na mieste, ale netreba sa kvôli tomu stresovať, cysty často vzniknu a samé od seba sa vstrebú, tak mi bolo vysvetlené 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre