Covid-19 a IVF

7. nov 2022

Momentalne mam stimulaciu a mame covid, pokracovali by ste? Bude to mat ucinok? Mate osobnu skusenost?

marinecka95
7. nov 2022

Mala som covid v čase odberu vajíčok. Test mi vyšiel pozit pred odberom v rámci predoperačných vyšetrení.
Všetko sa uskutočnilo tak ako sa malo 🙂 aj keď bábätko stále nemáme … držím palce

autor
7. nov 2022

@marinecka95 a co spermie?

autor
7. nov 2022

@marinecka95 brali ste aj antibiotika?

marinecka95
7. nov 2022

Nič som nebrala, nič mi nebolo, kebyže sa netestuje pred zákrokom tak ani neviem, že som covid mala.
Muž pozit nebol, spermiogram ukážkový

7lenka11
7. nov 2022

ja som v čase stimulácie síce nemala Covid, ale nejakú inú virózu, sprevádzanú teplotami a hnačkami.. v stimulácii som pokračovala, dokonca som si musela dať aj ibalgin na hroznú migrénu a paralen na teplotu.. vklad prebehol pár dní potom, zajtra začínam 30. týždeň tehotenstva 🙂
a ešte pár dní po vklade som opäť ochorela, mala som nábeh na zápal priedušiek.. sestrička ma upozornila, že aj samotná stimulácia veľmi výrazne oslabuje organizmus, takže sa v tom čase na mňa nalepilo kadečo

dominikahr
7. nov 2022

Treba volať do Centra.

autor
7. nov 2022

Priatel ma zly spermiogram tak ci tak takze preto mam tie obavy, volala som do centra povedali ze to je 50 na 50 ze to je na nne ci to chcem prerusit, rozmyslam ci sa da zamrazit vajicka neoplodnene a nasledne po mesiaci ich oplodnit? Pripadne predścasne zistit spermiogram? Bojim sa aby to neboli vyhodene peniaze za cele ivf nik mi nevie nic zarucit preto sa pytam vlastna skusenost zly sprrmiogram a covid ake su vysledky dakujem

andrea_r016
7. nov 2022

Ak by mal priateľ covid tak by som dala urobiť spermiogram či to malo nejaký vplyv na spermie a ak áno tak by som to stopla .....by to boli vyhodené peniaze a počkala cca 3 mesiace a nasadiť vitamíny....ak by som ja mala ľahký priebeh tak by som to riskla.....centra aj mrazia neoplodnene vajíčka ale musíš brať ohľad na to že sa tým môže znížiť kvalita po rozmrazeni....takze ťažko povedať čo je dobré v danej situácii

dominikahr
7. nov 2022

Tak covid môže dost pokaslat spemriogram. Mozno by som sa priklonila k tomu prerušiť stimuláciu a ísť znovu o 3 mesiace. Pridam ta do skupiny skus sa tam poradiť

dominikahr
7. nov 2022

@dominikahr aha nepridam keďže si anonymne. Skus kuknúť skupinu IVF

autor
7. nov 2022

@dominikahr dakujem

beatinka
7. nov 2022

Nemala som síce covid, ale muž má zlý spg. A na embryopohovore sme sa dohodli, že ak v deň odberu nebudú spermie, že zamrazia vajíčka. Takže aj to je možnosť.

simona1994
7. nov 2022

Mne bolo v CAR povedané,že ak pred odberom zistia,že mám COvid tak všetko sa stopne 😢našťastie som Covid dostala oveľa skôr

meriofert
11. nov 2022

3dni pred odberom som mala pozitivne pcr, chora som bola 2 tyzdne pred tym.. stopli mi to a sla som vsetko od znova

silvia2013
11. nov 2022

Covid nemá žiaden vplyv na spermie, ani na IVF . A bezpríznakový už absolutne, ved vieme aké su tie testy spolahlive.

evaachesa
11. nov 2022

@silvia2013 odkiaľ máš info že covid nezhoršuje spermiogram? Lebo ženy, ktoré toto riešia a dostali s mužom covid, by ti povedali niečo iné. Covid dokáže rapídne zhoršiť spermiogram.

silvia2013
11. nov 2022

@evaachesa mam v rodine primara gynekologie a kopec inych zdravotnikov. Tí su lepší zdroj ako ženy na MK. Pekný den.

evaachesa
11. nov 2022

@silvia2013 aj tebe pekný deň 🙂 no ja som čítala veľa osobných skúseností, kedy ženy v stimulácii nakoniec nemali čo oplodniť nakoľko mužov spg bol po covide veľmi zlý. Bodaj by to bola len náhoda.

7lenka11
11. nov 2022

@evaachesa
@silvia2013
Covid môže aj nemusí zhoršiť spermiogram.. my sme s mužom prekonali Covid minimálne 2x (možno o nejakom prekonaní aj nevieme) a na mužove spermie to nemalo žiadny vplyv.. absolútne nijako sa mu nezmenili hodnoty po Covidoch a to sme boli v CAR pravidelne testovaní..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre