Clexane/Fraxiparine pred KET

29. apr 2023

Ahojte,
Tie, ktoré máte za sebou KET - koľko dní pred KET ste si začali pichať clexan/fraxiparin ?

stellarstar
29. apr 2023

Ca týždeň

autor
29. apr 2023

@stellarstar mala si indikáciu z hematologie ?

stellarstar
29. apr 2023

Ano

autor
29. apr 2023

@stellarstar ja mám tiež, mám ale kombináciu porúch - aj krvacavy stav súbežne s lepivými doštičkami a trombofilnym stavom, mutáciou nejakého génu.
Injekcie už mám doma, som na začiatku cyklu tak čakám kedy mi ich nasadia

stellarstar
29. apr 2023

Ja mám len faktor leiden V, tak asi každá car to robí po svojom. Lebo mne raz dali týždeň pred, raz som mala aj 2 t a raz mi dali aj deň pred ket...

autor
29. apr 2023

@stellarstar aha no tak uvidím, bola som na prvej infúzií intralipidov a mala som aj konzultáciu s lekárom, tam som ho upozornila, že mám aj hemato liečbu - povedal, že keď prídem na sono pred vkladom mám kričať, potom videl v správe z hematologie - clexan aj počas hormonálnej liečby tak mi ho predpísal hneď, neviem teda či už pichať alebo počkať do toho sona.

stellarstar
29. apr 2023

Huu neviem nemáš možnosť zavolať do car?

autor
29. apr 2023

@stellarstar no teoreticky sa môžem spojiť s koordinátorkou. Ono tá injekcia clexan nijak neublíži ale aby už nebolo napríklad neskoro. Skusim zajtra zavolať.
Keď mne až doma došlo, že krabice injekcii z lekárne vybraté ale kedy mám vlastne začať ? 😵‍💫

e1i
29. apr 2023

Mne vysli lepive dosticky tiez. Aspirin protect som brala dlhodobo uz pred vkladmi a do 35tt ukonceneho a clexane 0,4 od 2.dc do konca sestonedelia

sasi0206
8. máj 2023

@stellarstar ahoj, chcem sa opýtať tebe s Leiden V odporučili cele tehu si pichat fraxiparine alebo len nejaký určitý čas? Lebo ja mám tiež tento Leiden V ale mne hematolog nechce predpísať fraxiparine keďže nevidí na to indikáciu podľa krvných testov… akože myslím si že je to choré, a nechcela by som nič podceniť, náhodou aby sa niečo nestalo
Diky za odpoved

stellarstar
8. máj 2023

@sasi0206 ahoj pichá sa celé tt a aj po pôrode pár týždňov. Keď si v CAR tak to rieš tam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre