Chcem minimalizovať riziko abortov

16. mar 2024

UIU bez hormónov

Ahojte
Mám ovuláciu, mám hormóny v poriadku.
Môj manžel má zlý tvár hlavičky spermií (už neviem aké %).
Boli ste niektorá na UIU tak, že Vám dali proste len očistené spermie?
Nechcem nič na vyvolanie ovulácie, ani nič...len proste som mala 2x MA a 1x anembryolu...a chcela by som minimalizovať riziko abortov. dá sa to vôbec?

barju
16. mar 2024

V centre potrebujú aby tá ovulácia určite prebehla a tak ako oni potrebujú,prípadne aby sa vytvorili dve vajíčka a zvýšili sa tým šance na oplodnenie. Prečo by si tomu nechcela dopomôcť liekmi? Nie sú to veľké davky. Nakoniec možno skončíte na IVF ,tam budú tie dávky už vysaie. Každé vzorka spermií sa čistí,ale či to urobia bez tvojej prípravy je na rozhodnutí lekára a ja som sa s takým ešte nestretla. Tiež som nemala problém s ovulaciou ale mám menej kvalitné vajíčka. Aj to mohlo byť príčinou potratu u mňa. Môže byť aj u teba, nemusí to byť iba vina spermií.

autor
16. mar 2024

@barju ty si mala uiu?

barju
16. mar 2024

Tak predpokladám podľa opisu že sa bavíme o inseminacii,hoci skratku UIU som ešte nepočula, používa sa IUI. A bola som 6 krát, z toho iba raz sa podarilo a nedopadlo to dobre.

petronela1985
16. mar 2024

IUI je intrauterinná inseminácia, tá tvoja skratka mi nič nehovorí. Ale ak myslíš IUI, tak môže pomôcť, nemusí, šanca na otehotnenie je cca. 12 percent. Tak mne vraveli v CAR, bola som na IUI 3x, bezúspešne. Vlastne tie spermie sa vložia do centrifúgy, selekciou prejdú tie, ktoré dokážu vyplávať na povrch, prežiť to. A tie sa vložia čo najbližšie k vajíčkovodu. Ja som nešla spontánne na IUI, mala som Letrozol plus Ovitrelle, kvôli anovulačným cyklom, či sa dá ísť mimo takejto stimulácie, neviem. Musíš sa spýtať v CAR. Držím palce ✊

autor
16. mar 2024

@petronela1985 ďakujem ☺️ áno pomýlila som tu skratku... ospravedlňujem sa...
Boli to?

barju
16. mar 2024

Toto hovorí pravdu @petronela1985 že úspešnosť je nízka. Bolesť je relatívny pojem, niekoho to boli, niekoho nie. Závisí aj od toho kto to robí atď. Mňa to raz posledný krát bolelo. Zhoda okolnosti,neviem.

babushkaem
16. mar 2024

Ja osobne si myslim, ze to mnizstvo abortov bolo prave tou morfologiou, nakolko aj deformovane spermie vedia oplodnit, len to skonci takto.. my mame tiez uˇzlu morfologiu, okrem ineho, a sice ja mam hormony ok, akuram sme v procese IVF.

medda_beda
16. mar 2024

A keď už podstupujete IUI tak aké vyšetrenia máš absolvované? Pretože tie aborty nemusia byť spôsobené zlou morfológiou aj keď môžu.
Mne napríklad zistili, že v prípade zistenia tehotenstva potrebujem hneď injekcie na riedenie krvi.

autor
16. mar 2024

@babushkaem otehotniem bez problémov aj prirodzene. Mám už dve zdravé deti... po prvom aborte (medzi 1 a 2) sme boli v Heliose. Z mojej strany
všetko ok, muž má na nejakom % zhoršený tvár hlavicky...A chceme tretie...lenže naposledy to bol zase MA (12tt) a ja si kazde dieťa odvracam ... Čiže by som chcela minimalizovať riziko a som ochotná ísť radšej aj touto cestou, ako zase absolvovať kyret, alebo čo...

petronela1985
16. mar 2024

Nie je to príjemné, ale nepovedala by som, že to bolí. Nemáš sa čoho obávať.

ikonica
16. mar 2024

Aj po 2 bezproblemovych tehu moze nastat problem z hladiska hematologie. Kolegyna tak mala prve tehu vsetko ok, potom dvakrat potratila a pri tretom uz vedela ze ma syndrom lepivych dosticiek a vdaka liekom na riedenie dieta donosila.

autor
16. mar 2024

@ikonica ďakujem. Hematologiu mám ok. Zmenili mi názov témy, má to byť o IUI a či je možné, ju spraviť bez hormonálnej stimulácie.

Ak som dobre pochopila tak pri IUI sa dávajú len tie "zdrave'....

autor
16. mar 2024

@babushkaem a prečo ste ivf?

babushkaem
16. mar 2024

Kvoli spermiogramu, 2% morfologia, akoze urcite s tym nejake baby otehotneli, ale ja som to po dvoch rokoch vzdala.

barju
16. mar 2024

Pravdou je,že ani geneticky testované embryo po IVF ti nezaručí na 100% že nepotratis. Stať sa to môže vždy.

kathhii
16. mar 2024

Ako reálne, pri IUI sa nedajú dokonale vyseparovat všetky zlé spermie...
Ideálne je vždy IVF, kde sa vyberie podľa pohybu a vyzualu najlepšia spermia...
Ale ani to ti nezaručí že tam niekde genóme spermie nie je chyba... Tak môže pomôcť genetika embrya.

autor
16. mar 2024

@babushkaem čo je to morfologia? To sú tie spermie, ktoré sú ok?
Budem ti držať prsty. 🙂

autor
16. mar 2024

@barju ahaaa, ja som myslela, že tie s tym horším tvarom hlavičky dajú preč a nechajú len tie ok...
To nie je tak? Lebo to sa mi potom ani na IUI neoplati ísť...

barju
16. mar 2024

Nikdy sa nepodarí všetky zle odseparovat. Lebo aj pri IVF kde každá jedna spermia je kontrolovaná a starostlivo vybrana podľa vzhľadu, nikdy nevies či neobsahuje poškodenú DNA. Dovnútra oni nevidia. Až keď sa vajíčko so spermiou spoja a dajú geneticky testovať a nemajú 23 chromozómov od otca a 23 od matky tak zistia že je zle. Ale niektoré veci sa ani tym predimplatacnym testovaním nedajú zistiť. Ani z tohto hľadiska sa IUI neoplatí

babushkaem
16. mar 2024

@anonym ano presne tak

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre