Centrum asistovanej reprodukcie na Slovensku verzus v Čechách

crazybabenka
6. máj 2014

Baby ....zaujímalo by ma.....či by ste si vybrali CAR na Slovensku alebo v Čechách a prečo.....resp. aké máte skúsenosti s ktorými.

dundul
6. máj 2014

@crazybabenka urcite nie na Slovensku, ale v cechach. Na Slovensku si zdroj prijmov, kym v CR hladaju tvoj problem, zaujimas ich ako clovek. Neporovnatelne pristupom, financiami nicim. Hovorim zo skusenosti 4x IVF na slovensku ziadny uspech ani pri 13 embryach jednotkovej kvality. 1x IVF v CR a 2x KET cakame chlapceka 🙂

natalca
6. máj 2014

@crazybabenka toto by aj mna zaujimalo 🙂 mna by zaujimali aj ceny, kedze nam uz poistovna nic nehradi vzhladom na vek ☹

crazybabenka
autor
7. máj 2014

@dundul ahoj...a môžeš mi napísať niečo bližšie....v ktorom ste boli v Čechách....a koľko Vás to stálo? ..... my máme malú prirodzene....takže máme na Slovensku ešte "3 pokusy" ....ale na druhej strane nemladneme.....a čas nejde naspäť.....tak aby som neprepásla šancu

gr
7. máj 2014

Ahoj, uplne suhlasim s dundul ... mna nastatie kamoska usetrila behania po Slovensku a rovno ma poslala do Brna - Reprofit. Sice aj v Cechach sa za to plati, len tam si skor buduju dobre meno a tu sa na kazdom snazia co najviac zarobit. Nechcem zovseobecnovat, ale pocula som to uz z x stran. Cenovo to je myslim podobne ako tu a dokonca sa mi zda, ze sa to da aj nejak cez slovensku zdravotnu poistovnu preplatit, ale to by si sa musela informovat. U nas stacilo IUI, takze to vtedy bolo tusim okolo 100 euro ... Prvotna konzultacia je zdarma. No a hlavne pristup od recepcnej az po lekara je uuuzasny a profi. Vobec sa netreba bat toho, ze je to v Brne. Po dialnici sa dostanes skoro az k nim bez toho, aby si sa motala cez centrum Brna a velmi dobre a rychlo sa s nimi komunikuje ako cez mail, tak cez telefon.

ofrah
7. máj 2014

ja mám presne opačnú skúsenosť. Áno ako pravá Slovenka som utekala do Čiech rovno do Reprofitu v Brne. Bola som len na jednej konzultáciiv Martine v Heliose ale tam sa mi nepáčilo tak šup do Čiech. Ale mala som si pochodiť najskôr centrá na slovensku a až potom sa rozhodnúť. Veď popravde pochodili si Slovenky centrá v Čechách? nie ,rovno Brno. Ja som tam mala 6.IVF cyklov! takže mi nikto nemôže vyčítať, že som to vzdala pri prvom neúspechu...veru nie čakala som...podarilo sa tam z tých 6.IVF pokusov iba 3xET - neúspešne a žiaden KET...a čo sa týka prístupu...vám naozaj vyhovuje keď vás má na každej kontrole iný lekár? áno sú aj tam výnimky ale moja skúsenosť je taká, že čo kontrola to iný lekár, čo odber vajíčok to iný lekár iba pri ET sa pošťastilo mať akože toho svojho, ktorý potom zdrhol rýchlejšie ako žmurkneš. Čo sa týka vyšetrení, mailom mi napísal doktor aby som si dala spraviť hormonálny profil. toť vsio. a po každom neúspechu som si sama na základe informácií od báb a aj tých čo viem-lebo som tiež zdravotná sestra dávala robiť ďalšie vyšetrenia sama. jediné odbery ktoré mi urobili boli pri prvom OPU a tie robia každej-sú to odbery na inf.choroby. Po 6.neúspechu mi bolo na vracanie! Môj gynekológ len krútil hlavou nad dávkami Clostilbegytu ktorým s obľubou křmia Slovenky a stačí si naštudovať, že je rakovinotvorný pre vaječníky a toxický pre vajíčka...ako kurence z číny, rýchlo a veľa..tak som zdvihla riť a poobjednávala som sa na konzultácie v a SK . bola som v GIN FIVe ale tam si moju dôveru nezískali, ja som totiž každú konzultáciu začala slovami, či nám umožnia previezť naše vzorky spermií z čiech na slovensko...a tu sa vlastne ukáže centrum, ktoré nechce ryžovať ale pomáhať. A práve také je ISCARE Bratislava. Ešte na recepcii ma po mojej otázke prepojili k hlavnej embryologičke a mne padla sánka lebo aj u nás máme milých a úžasných a ústretových ľudí a bez masky (a netrebalo k tomu ani "moc vám to přejééém, naše centrum je nejlepšíííí, žejóóó..) Z lekárov máte možnosť tiež si vybrať a meniť ak nie ste spokojní. Ja som si vybrala na základe doporučenia práve hlavnej embryologičky doc.Dr.Válkyho, Je najvyšším odborníkom pre asistovanú reprodukciu v Slovenskej republike. Každá kontrola iba! u neho, nanovo komplet odery+imunológia+protilátky proti spermiám, genetiku som mala...a potom predpríprava...a dnes som 8.deň po ET a čakáme na výsledok. Nech bude akýkoľvek, viem, že až tu na Slovensku urobili pre to maximum!!! Je toho veľa čo by som vám vedela hlavne k odbornosti napísať som sestra ,robím na ARO vidím do toho viac ako by ste si mysleli a som šokovaná z postupov a flákania z českej strany. Slovenky sú náramne unesené ako nemusia nič zbytočne vybavovať, ako nemusia mať predoperačné vyšetrenie pred anestézok k odberu vajíčok a pod....ale sorry dievčence u nás by vás bez toho žiaden dobrý anesteziológ bez toho neuspal....a kopa ďalších drobností lebo ja viem naozaj porovnať..Ale to je na každej z nás..a čo sa týka tej našej obrovskej šetrnosti 😖 pravda je taká, že skúpi dvakrát kúpi...Brno=5000eur vo vzduchu-no jó zlatý český ručičky a já slovenská slepice 😀 Keď tu máš tri pokusy hradené tak si ich miň! veď načo si to potom platíme tie poistenia?..ja som mala tú smolu, že som samoplatca aj na Slovensku. Tak vám všetkým prajem veľa šťastia. Na záver iba jedna dobrá rada. Dajte svojmu vybranému centru max. 3 pokusy! ak sa nezadarí zmeňte ho. Určite tu bude babám chodiacim do Brna vadiť môj komentár ale nazývajme veci pravým menom. Keď sa sťažujú baby na slovenské centrá prečo nepovedia ktoré konkrétne?? Ja som povedala na rovinu Nie Martin Nie Gin FIV -nesúhlasila som s postupom čo neznamená, že vám nebude vyhovovať. Ale na 100% z mojej starny NIE BRNO REPROFIT a hlavne dr.Otevřel!-osobná skúsenosť-NEDOPORUČUJEM!...

crazybabenka
autor
7. máj 2014

neviem sa rozhodnúť.....mám kamaratky....čo vdaka RF v Brne otehu....a ani penieze nie sú relativne problem....aj som chodila do jedneho na Slovensku.....vdaka nim mam moje dievčatko....ale zmenil sa tam komplet personal....takze ani neratam....ze sme tam boli

gelinka75
7. máj 2014

@ofrah velmi dobry prispevok a viacmenej s nim suhlasim

ria191
7. máj 2014

@ofrah určite je na tom čo píšeš niečo pravdy mňa len zaráža jedna vec ... na to, že si sestrička a ako píšeš že anestéza bez predoperačných vyšetrení taká nebezpečná prečo si to riskovala 6 krát??? hm to mi je čudné či?

gagik
7. máj 2014

@ofrah ja by som zase vedela na IScare a doc. Valkyho popisat podobne ako ty na Reprofit, chodila som k nemu skoro 5 rokov, z toho 2 IVF, 3x KET a nic z toho. žiadna diagnostika, ihned IVF, potom po neusechu nejaka diagnostika, potom akoze liečba a zase seria neuspecných vkladov. ked som k nemu prisla, tak som mala mnohokrat bol uplne popletený,pokazde mi vložil len jedno embryo a mala som pocit ze i tie IVF-ka si nespravne odsledoval (je to uz starý pán). Ale podla mna ani nezavisi tak od lekara ako od embyrologov a hlavne od štastia a diagnózy.

dundul
7. máj 2014

@ofrah No my sme boli cca 150m dalej v ReproGenesise- ina kava, vrelo ODPORUCAM 🙂

ofrah
7. máj 2014

@ria191 ja som si dala robiť odbery sama za seba u nás v robote, a aj kontrolné hepatálky 🙂

kako23
7. máj 2014

Nebudem sa vyjadrovať k iným komentárom, ktoré sú tu zatiaľ v tejto téme. Napíšem len stručne moju skúsenosť vo faktoch:
- Helios Martin - katastrofa - neskutočne veľa ľudí, konzultácie rýchle, že človek ani nestihne vnímať, tlačenie do IVF, keď sa človek spýta niečo čo je lekárovi nepríjemné doslova na pacientku skričí..., lekári sa striedajú podľa toho ako majú službu, platí sa za všetko okamžite, ešte aj za výpis z lekárskych záznamov, predpísali mi Pregnyl bez akéhokoľvek vysvetlenia pričom vedeli, že si ho idem pichať 1x, cena za plánované IVF 1100 EUR s poisťovňou, pri probléme s poisťovňou kvôli ich limitom - my ich hlavná sestra doslova povedala, aby som sa nečudovala, veď snáď nebudú nič robiť zadarmo...
- Reprofit Brno - ústretoví prístup, ochota odpovedať na všetky otázky, odpoveď na mail do hodiny aj keď ide o gynekologický problém, ktorý nesúvisí s neplodnosťou, po 1 neúspešnom IVF mi doporučili všetky chýbajúce vyšetrenia (hemtoloógia, imunológia, genetika...) a až po ich výsledkoch sa rozhodne o ďalšom postupe, konkrétne hovorím o MUDr. Macháčovi, spermiogram + ultrazvuky zdarma, ihly a striekačky zdarma + vysvetlenie ako pichať od sestry, všetko sa hradí až na koniec procesu, lekári sa striedajú pri úkonoch podľa služby ale keď je to čo len trochu možné, je tam vždy lekár ku komu sa patrí, v každom prípade ak sa aj striedajú, nemusím im vysvetľovať čo majú robiť, čo som brala, či na čo stimulujem a pod., konzultácie a teda aj ďalší postup vždy rieši lekár, ktorého má žena prideleného, cena za soft IVF 800 EUR bez poisťovne....

ria191
7. máj 2014

@ofrah jedine tak, ale aj tak tam musela byť dôvera keď si tam absolvovala 6 IVF až také zlé to tam určite nie je. Ja skôr vidím problém v komunikácii medzi pacientom a MUDr. a možno voľbe MUDr. Mne tiež veľmi vyhovuje OPU bez predooperačných vyšetrení, komunikácia mailom, žiaden stres, ústretovosť, môžem sa opýtať na čokoľvek a kedykoľvek, perfektná embryológia aj cenová dostupnosť a o tom, že nám idú v ústrety aj cenovo tak to hovorí za všetko. Ale 100 ľudí 100 chutí ako sa hovorí. Tak veľa šťastia a hlavne //.

jasna
7. máj 2014

@kako23 neviem v akej dobe si bola v Heliose v Martine, ale ja tebou popisovane skusenosti teda nemam. Ano, lekari majú sluzby cez vikendy, cez tyzden su tam vsetci...ked som poprosila, aby mi transfer v nedelu urobil doktor, ktory v ten vikend nemal sluzbu - bez problemov prisiel z domu len kvôli mne, samozrejme bez akehokolvek priplatku. Za všetky výkony sme platili až po ich absolvovaní, cenníky majú všade, na webe, v čakárni a ešte aj dostávaš od koordinátorky presný rozpis nákladov vopred (presne na centy). Pohovor s koordinátorkou som mala 90 minút a naucila ma teda dost podrobne ako si pichat injekcie...a ak by mi nieco vyfucalo z hlavy - mam na nu cislo, na ktorom je dostupna este aj mimo pracovnej doby...pohotovostný telefon na lekara je samozrejmosťou. Ja mam dobre skusenosti s Heliosom, ale odporučam každej žene navštíviť na úvod viac centier a vybrať si podla seba...u mna je hlavna statistika...helios je naj...aspon sa neboji zverejňovať aktualne štatistiky 😉

kako23
7. máj 2014

@jasna zial moje skusenosti s Heliosom su take ako som popisala vyssie, chodila som tam cca. 2roky s mensimi prestavkami ale minuly rok na jar som sa rozhodla odist. Neabsolvovala som tam IVF, len inseminacie tak mozno preto ten rozdiel pri pristupe, predsa len IVF je podstatne vacsi biznis.
V kazdom pripade nemam dovod klamat, tema je ake mate skusenosti s centrami a ja som len zhrnula tu svoju.
Pokial mas Ty s nimi inu skusenost, tak to je super, mas stastie a nemusis aspon cestovat za hranice 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre