CAR v Rakúsku. Poznáte dáke dobré?

wuele
10. dec 2009

ahojte,chcela by som vediet či niektora z vas nema skusenosti alebo info o nejakej klinike v rakusku,ktora sa tiež zaobera umelým oplodnením.Mam zasebou 4 neuspešne pokusy a chcela by som to posledny krát vyskušat niekde inde,lebo tu som velmi sklamana prístupom lekarov a bezmocnostou.dakujem

zuuuzana7
10. dec 2009

ahoj wuele, ja zijem v rakusku a na nase ivf ideme do geldenes kreuz.
kde zijes v rakusku? a do akeho centra si chodila?

wuele
autor
10. dec 2009

ahojky,žijem v Ba,ale chcem to vyskušat niekde inde ako tu.Chodila so do Gin-fivu tam som absolvovala 4 IVF a raz vo ferticentre kde my ho stopli lebo som nereagovala na liečbu.Tu je to skorej o tom že chcu len vytihnut z teba prachy a kašlu na teba,ešte ti max. povedia"ved čo by ste ešte chceli!" a to ma ubíja hlavne psychicky,pretože ti jasne davaju najavo že otravuješ.A aky maš ty nazor na tvoju kliniku?

zuuuzana7
10. dec 2009

ooo wuele, teda to je mi luto, ked hlavne v takejto chulostivej a bolestivej chvili nenajdes oporu u svojho lekara.
no ja musim povedat, ze mne praveze vobec nase centrum neprislo ako zeby tam "len§ tie peniaze zohravali rolu, viacmenej som chcela aj icsi aj AH a aj od toho ma odhovoril lekar, ze on to nepovazuje za potrebne v nasom pripade, a to su pre nich peniaze tak som cakala, ze s tym bude suhlasit, ale nechcel o tom ani pocut ...

vo viedni je neuveritelne mnozstvo car-klinik. taktiez kde ja chodim je vo viedni.

ale neuvazovala si nad brnom? skus si precitat temu "slovenky v reprofit brno", ja si ich obcas citam, je to jedno z mala centier kde je ponuknuta nativ stimulacia, je to finance menej narocne, a aj som si tu web-stranku centra pozerala a vobec z toho vsetkeho co citam musim povedat, ze to tam znie fakt ludsky profesionalne.
a navyse chodi tam strasne vela bab zo slovenska dokonca aj z rakusku, ide o baby ktore uz maju x-ivf za sebou a tam nakoniec otehotneli a niektore su uz aj maminkami.

wuele
autor
10. dec 2009

viem čítavam to.Neviem,uvidím,skorej sa priklanam k tej viedni.Vyskušam pohovor tam aj tam a uvidím.A na akej stranke by som našla ten CAR?dakujem

zuuuzana7
10. dec 2009

v kazdom pripade ti poslem par web-stranok viedenskych klinik:

Kinderwunschzentrum Goldenes Kreuz Privatklinik
Univ. Prof. Dr. Heinz Strohmer
Univ. Prof. Dr. Andreas Obruca
Lazarettgasse 16-18
1090 Wien
01/40 11 11 400
E-Mail
Website

AKH-Universitätsklinik für Frauenheilkunde Wien
Univ. Prof. Dr. Michael Sator
Währinger Gürtel 18-20
1090 Wien
01/40 400 2897
E-Mail
Website

Kinderwunschzentrum GYNANDRON
Prim. Dr. Georg Freude
Niederhofstr. 30/2
1120 Wien
01/810 95 25
E-Mail
Website

Krankenhaus der Stadt Wien Lainz
Dr. Georg Freude
Wolkersbergenstraße 1
1130 Wien
01/801 10 2294
E-Mail
Website

Wunschbaby Zentrum
Univ. Prof. Dr. Wilfried Feichtinger
Lainzer Str. 6
1130 Wien
01/877 77 75
E-Mail
Website

Adebar - Ihre Privatklinik
Dr. Alexander Schütz
Hadikgasse 82
1140 Wien
01/894 63 30 0
E-Mail
Website

Fertilitätszentrum Wien
Prim. Prof. Dr. Peter Hernuss
Heiligenstädter Str. 57-63
1190 Wien
01/360 66 670
E-Mail
Website

zuuuzana7
10. dec 2009

o teraz mi to neskopirovalo tie webky, v kazdom pripade su tu vsetky webky viedenskych centier:

http://www.fertinet.at/austria/ClinicFinder/ind...

labus
10. dec 2009

wuele ahoj ja sa priklánam k REPROFITU BRNO chodím k nim a maju klientov z celeho svte ..a to doslova stretla som tam dokonca aj Arabský pár .,Angličania,Rakušania,Nemci...naposledy sme tam stretli 11 párov z cudziny čo som napočítala..a su skvelý takých fantastických lekárov tažko niekde nájdeš tolko po kope a maju obrovske uspechy ,ludský prístup a za super cenu..čo pri xxxpokusoch tiež hrá svoju rolu ja tam dochádzam 300km a ty to máš bližšie skus...aj ja som šla pred rokom len na pohovor mala som ešte jeden vo výhlade v Heliose ale po rozhovore z mojím lekárom v Brne som hned povedala,že ineho nechcem a poviem Ti nemenila by som ho ani za svet..je skvelý a ak neotehotniem tam tak ver že ani nikde inde 😉

zuuuzana7
10. dec 2009

tak hore su asi tie najznamensie centra vo viedni.
to hned prve je centrum kde chodim ja, o tom adebar (stvrte) centre sa vela hovori, ze su super, to tretie je prve centrum zalozene v rakusku, o tom druhom vela toho neviem, tretie je priamo v najvacsej rakuskej nemosnici AKH cize asi trochu stress, a to posledne tam je lekar take zlaticko dr. alexander just, ale je to neskutocne drahe tam je to taka nobl luxus klinika pre prominentne pary 😉

bakosko
10. dec 2009

wuele ja som bola v Rakusku 3 krat na umelom oplodneny vybavenie maju super ja som bola v Graci a na 4 letim do Brna maju metodu ktora sa my velmi pozdava nemusim si pichat tolko injekci ja idem skusit tam skus to aj ty

saxana
11. dec 2009

Ahoj Wuele, ja som prvy pokus absolvovala v UK a na dalsi sa chystam tiez do Brna. Po pohovore v Brne sme sa hned rozhodli, kedze ponukaju aj IVF soft, co nie je take narocne na hormony a tiez financie.
Bakosko, ahoj, ty si uz stihla tri pokusy? Kedy sa chystas do Brna?

bakosko
11. dec 2009

ja sa chystam v Januari a ty kedy no ja som nebola este na pohovore ☹

nemko
12. dec 2009

Kocky prosim vas kolko cca vychadza IVF soft v Brne? Mam za sebou jeden neuspesny pokus vo Ferticente a chcem ist do Brna, pocula som, ze tam su ozaj profici.

bakosko
13. dec 2009

nemko ale tebe este polku preplaca poistovna ci nie

nemko
13. dec 2009

bakosko nechcem ist nikde na SR, nebudem tu zo seba robit pokusneho kralika, tu je to o biznise tu mikomu nezalezi na tom ci to vyjde alebo nevyjde, tu ma kazda zena ten isty postup bez ohladu na diagnozu a ked si mam uz do seba pchat tie hnusne hormony tak nech aspon viem, ze to zato stoji lebo tu som mala pocit, ze hlavne, ze budu pre CAR prachy a nie uspech

wuele
autor
16. dec 2009

ahojky,dakujem vam všetkym za odpovede aj podporu,samozrejme všetkym vam držim palčeky nech ste čím skor maminkami. A nieje v Brne viac tých klinik?? O ktorej sa bavíme konkretne?
zuuuzana dakujem za zoznam ,ta prva klinika do ktorej chodíš ty je aj u nas,jej dcerska spoločnost je vlastne Ferticent.Tam som bola,fajn prístup,mili personal,len nevyhoda bola že na stimulaciu používaju vylučne merional,jeden z naslabších a nič ine.Lekar mi nechcel predpísat silnejšie a tak to aj skončilo.Vobec som nereagovala.

saxana
16. dec 2009

Wuele, klinik je v Brne viac ale bavime sa o Reprofite.
Bakosko, ja sa chystam vo februari a uz mam za sebou prvy pohovor, boli sme velmi spokojni s pristupom a hlavne tym, ze uz nemusime prist dalsi krat (az na samotne IVF). Vsetko sme prekonzultovali a dohodli na tomto prvom pohovore, spravili si nejake vysetrenia a odisli sme uz aj s liekmi.
My sme uz absolvovali aj pohovor v Martine a tam sme boli 2x a stale nic ☹ , len rozne vysetrenia za ktore sme samozrejme platili a vsetko chceli konzultovat osobne, po telefone nic, co pre nas zo zahranicia nie je jednoduche.
Tiez sme uvazovali o Ferticente, ale potom sme sa rozhodli skusit najprv pohovor v Brne a hned sme sa aj rozhodli. Su to profesionali 🙂

wuele
autor
3. jan 2010

ahoj babulky,prajem vam všetko dobre do noveho roku a hlavne každej//.Dakujem za tipy,a asi sa naozaj vyberiem do toho Brna.Saxana ,takže ty si na jednom pohovore vybavila všetko vrátane vyšetreni?! Neuveritelne,super,držím palce.A kolko sa cca platí? dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre