CAR nemocnica Antolská

bom123
4. okt 2018

Ahoj, chcem sa spytat tych ktory chodia na antolsku CAR. Ja momentalne tam chodim a som v stimulacii, ale dnes mi jedna doktorka na antolskej povedala, ze na maju 0%-vu uspesnost oplodnenia. Strasne som sa zlakla a neviem co mam robit..Dakujem!

jankavy
4. okt 2018

Ahoj , snáď ta ukludnim ja som síce bola v 2016 a podarilo sa na prvý raz. Poznám viac párov ktoré tam chodili a podarilo sa. Nerozumiem prečo a kto ti povedal taký nezmysel....

bom123
autor
5. okt 2018

Ano? Waw, to je dobre! Si ma ukludnila! Dakujem. Povedala mi to doktorka ktora je na anestetickej ambulancii. Lebo som si mala dat spravit IPV a anestezu pred odberom. Ked som bola na laparoskopii, tak som bola u nej tiez pred OP a tiez mi to vtedy povedala. Bola som ztoho hotova.
A gratulujem ti k babetku! To je velmi pekne, ze sa vam na prvy pokus podarilo🙂

jankavy
5. okt 2018

Nemáš za čo 🙂, držím palce nech sa vám podarí. Pani doktorka nech sa stará o svoje a nech neklame ženy ktoré su už aj tak dosť nervózne z toho čo sa bude diať aj bez jej pripomienok. Tak sa držte 🙂

nikusiak9
7. okt 2018

Kamoske sa tam podarili 2icky

bom123
autor
7. okt 2018

@jankavy Vsak presne toto. Dost som sa zlakla! A dakujem ti 🙂

lucka_lullu
24. okt 2018

@bom123 ahoj, ja som chodila na Antolsku, no bohužiaľ nemám dobrú skúsenosť. Neviem ku komu patríš, ja som mala profesora a musím povedať, že síce rozpráva pekne, no nemá vôbec čas. Ambulanciu prevádzkujú popri práci na oddelení a je to veľmi cítiť. Nebudem to viac rozvádzať, sú to subjektívne pocity a skúsenosti. Ty môžeš mať úplne iné a pozitívne. Riaď sa tým ako to cítiš. Držím Ti prsty, nech sa Ti splní po čom túžiš. ❤️

bom123
autor
24. okt 2018

@lucka_lullu ahoj, ano toto som zistila aj ja. Od nich maximalnu informaciu co som od nich dostala tak to su len terminy, ze nakedy mam prist, ale vsetko ostatne, ze ako to prebieha, atd.som zistila len z internetu. Aj mi povedali, nech si ho vygooglim. Ani to mi nepovedali pri stimulacii aby som vela pila, co je dost dolezita informacia. Uz som po stimulacii, ale ked sa mi nepodari aspon jedno babo ztych vajicok co mi odobrali tak odchadzam odtial. Aj ku mne su mily, ale tiez mam take iste skusenosti bohuzial.

lucka_lullu
24. okt 2018

@bom123 my sme sa tam mali vrátiť po prestávke, ale už som nechcela... Ale sestričky boli veľmi zlaté. My mame termín v Brne, tak uvidím, úplne najradšej by som ale nešla ani tam a dočkala sa drobčeka prirodzene.
A ako dlho sa snažíte?

bom123
autor
13. nov 2018

@lucka_lullu ahoj. Uz je to 2 rok co sa snazime. Mne sa to trosku predlzilo, kedze ma museli operovat kvoli cystam. A to dokonca 2x ma museli operovat kvoli cystam..Museli mi aj vajickovody vybrat, takze umna je mozne len IVF bohuzial. V januari bude prvy vklad embria, dufam ze sa to podari hned, uz velmi ho cakame a chceme! Ale asi vies ocom rozpravam... Vy sa snazite kolko? Drzim Vam palce aby ste dobre dopadli. O Brne som len dobre pocula. Tam su dost specializovane ti doktory, tak dufam, ze sa vam tam podari hned 🙂

lucka_lullu
15. nov 2018

@bom123 veľmi dobre Ti rozumiem, my už skoro dva a pol roka... Mne nezistili nič, no je fakt, že som nebola na reprodukcnej imunologii a ani na priechodnosti vajickovodov. Ale krv, hormóny, folikulometriu, to všetko je OK. Tak uvidím... Podstúpila som jedno IUI a tento spôsob je pre mňa maximum, do Ivf ísť nechcem,ani manžel.uvidíme ako dopadneme v Brne. Snažím sa zmieriť s tým ako to je. Zatiaľ sa mi to nejak extra nedarí a vždy pred MS, dúfam... 😔
Držím Ti prsty, aby január bol váš mesiac aby ste sa dočkali vytúženej správy 😉 a vajickovody ti odobrali tam na Antolskej? Mala si aj nejaké problémy kvôli tým cystám? Príde mi to hrozne radikálne, že či sa tomu nedalo predísť.

bom123
autor
15. nov 2018

Rozumiem ti. Tiez by som nechcela podstupit ivf keby som mohla mat inu moznost. Nevzdavajte to. Mozno nakoniec Vam zistia tam v Brne, ze kvoli neakej malickosti vam to nejde 🙂
Ale nechcem ta odradit, ale asi aj v Brne ti budu hovorit o prefukani vajickovodov. Co ja viem, tak to je prve co robia v CAR lebo je to casty problem bohuzial. Chodte do Brna cim skor, uz ste dost pockali. Velmi Vam drzim ktomu palce 🙂
A cysty som si ani nevsimla, ze ich mam. Nemala som ziadne priznaky, ze ich tam mam. A vajickovody mi bohuzial museli vybrat, ale obcas nato myslim, ze mozno som stym este mala pockat, ale uz je to neskoro..
Mne v istej nemocnici mali vybrat cysty a hned aj prefuknut vajickovody, aby ma neskor nemuseli zas operovat. Vtedy som mala vajickovody priechodne... zevraj.... Po 3mesiacoch, ked som isla na antolsku lebo sa nam stale nedarilo s babatkom, som tam zistila, ze cysty mi nevybrali. Musela som zas podstupit operaciu. Teraz mi uz naozaj vybrali cysty a vajickovody som uz nemala priechodne, tak mi museleli vybrat. Tak ja si myslim, ze vtej istej nemocnici mi ich znicili, kedze ani cysty mi nevybrali, a popritom mi trvdili, ze vybrali.

bom123
autor
15. nov 2018

@lucka_lullu som ta zabudla oznacit pri odpovedi, dufam ho potom precitas 🙂

lucka_lullu
19. nov 2018

@bom123 ahojky, nasla som si tvoju spravu 😉
Veru ťažko sa to číta, nerozumiem tomu, že lekár, kurzy Ta operoval Ti dokázal tvrdiť ako to všetko urobili, vyriešili a pritom Ti akurát tak poškodili... 😔 Veľa krát čítam akí sú doktori, no vidím, že ma stále vedia prekvapiť nezodpovednosťou a ľahostajnosťou... Česť výnimkám,ktorí majú reálny záujem pomôcť. Je mi to ľúto, že si mala takúto skúsenosť a ze Ti nakoniec ešte museli vziať vajickovody. Úplne chápem Tvoje rozhodnutie pre IVF.
Ďakujem Ti za povzbudenie, veru je to ťažké, hlavne keď si uvedomujem pribúdajúci čas neúspechu a hlavne vek... Viem, že mi určite budú chcieť zistiť priechodnosť, no radšej by som chcela najskôr neinvazivnou cestou 😉 aj keď určite ak to zvazia, pôjdem aj do laparoskopie. Nechcem si vyčítať, že som niečo pre to neurobila zo strachu z bolesti. Ale úprimne, asi si to radšej dám robiť v Brne. Možno som len naivná, no mam v nich väčšiu dôveru ako k nemocniciam na Slovensku...
A vy teda máte zmrazené embrijka a v januári bude prvý vklad? Nedalo sa vložiť hneď?

bom123
autor
5. dec 2018

@lucka_lullu ahoj, áno máme zmrazené embria. Museli sme si dať zmraziť lebo sa mi zväčšili vaječníky ztých stimulácií, a tak mi nemohli vkladať ináč by mi bolo zle alebo vhoršom prípade by som aj potratila, a tak. Neviem či vieš čo je to OHS syndróm? Ja som to mala a kvôli tomu sa mi zväčšili vaječníky. To je vlastne skratka vedľajší účinok tých hormónov čo dostaneš počas stimulácie. Nie každý to má, ale ja som to bohužial mala. Tak zajtra idem na kontrolu a uvidíme, že čo mi povedia, či sa mi už zmenšili vaječníky alebo nie. Keď už áno tak buď tento mesiac budem mať vklad alebo v januári.
Vy ste už boli vtom Brne? Čo Vám povedali? Dúfam, že len dobré správy 🙂 Držím vám palce!!
Prepáč, že tak neskoro odpisujem, ale neako mi neukazoval, že si mi už odpovedala.

ajinka23
7. apr 2019

@bom123 koľko ste platili cca za ivf?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre