Boli ste už v Gyn - Five na IVF?

andynkoo
10. máj 2010

Chcem sa vas opytat ci ste tam boli?Mate tam nejake skustenosti??Ja tam chodim gyn fiv ale piatok tam idem odbor krv zistit ci som tehotna alebo ne.Ak sa mi nepodari tak idem na umelom oplodenie.A na umelom oplode 🙂 nie tam robia gyn fiv alebo nekde do nemocnice ruzinovej??Lebo ma poslali do ruzinova ked som bola na laparoskopiu.Takze chcela som vas vediet.Dakujem

lujzalota
10. máj 2010

ahoj andynkoo, ja som chodila do GF a znova chodim, lebo prisiel cas na druhe babetko, a na co sa vlastne pytas?

endzy
10. máj 2010

ahojte babenky , no ja som tiez chodila do GF... 🙂 a ty lujzalota bolasi na ivf? alebo ako sa ti podarilo otehotniet a na kolky krat?

andynkoo
autor
10. máj 2010

Lujzalota:No pytam sa tak uz uz mate stym skustenosti,a kdo vas robil lekar napriklad drabek,ci hrabulak ci nekdo iny?A ci ste tam boli aj lezali tej GF v nemocni alebo nekolko hodin vas poslali domov?? 🙂

lujzalota
10. máj 2010

ahojte kocky, endzy: bola som na ivf, podarilo sa na 1x. bola som stastna prestastna, lebo dlhych 7 rokov sme na babo cakali ...
andynkoo: ja chodim k dr.stenova a som max spokojna, do GF chodis na konzlutacie, sleduju ti hormony v krvi, a robia tam len jednodnovu chirurgiu - takze ani na noc nezostavas. aj odber vajicok bol asi cca 4-5 hod. zalezitost - boli sme na dennom stacionari. ale inac je to tam ako na beziacom pase .... ale to je aj inde ....

endzy
11. máj 2010

dobre ranecko 🙂 lujzalota no tak to ti veeelmi gratulujem a mam velku radost ze vam to vyslo na prvy krat... ja som bola na ivf + icsi a bola som na tom asi takto podarilo sa im zobrat 13 vajok z toho bolo len 6 zrelych a len 4 sa podarili oplodnit... ET neuspesny a KET sa nekonal bo ani jedno embrijko neprezilo rozmrazenie ☹ bola som velmi smutna, ale asi to tak malo byt... chodim dr. Behunovej a tiez som s nou spokojna i ked som presla asi vsetkym cez ruky... ale nejak mi to nevadilo, proste kto mohol ma zobral... v GF sme aj s manzelom obaja spokojny.... a jedine minus co som obcas zazivala bola sestricka co mala velkyyy problem trafit zilu pri odbere, ale inak pohodicka.... ak by som znovu mala ist tak ja urcite len do GF jeden neuspech predsa nic neznamena 🙂

endzy
11. máj 2010

a aby som nezabudla snazime sa skoro 5 rokov 😕

andynkoo
autor
11. máj 2010

Aj vam prajem dobre Ranko
Endy:Hmmm to mi je luto ze sa ti to nepodarilo.No ale mna caka v piatok ci sa mi uchytilo dieta alebo nee uvidimmm.Lebo na ultrazvuk sa mi ukazalo ze jeden vajecnik mam velke a druhe som mala velmi male hm takze neviemmm.Mam tiez hormony a preto nemam pravidelne krami.Ak sa mi nepodari tak idem na IVF.Jaj mna vysetruje Drabek zatial som spokojna no uvidimm co dalej.Hmm ja nemam pproblem brat odbere krv.A tebe to tazko ze a nemas take zle na odpadnutie???Lebo ja nemam ziadne problemy.Aj my uz cakame 2 rokyy a stale mali sme problemy atd...Endzy ale prajem vam to aby to vyslo vsetko ok a zoopakujte mozno druhy krat by to vyslo.Hmm ci nee??

Lujtalota:Stenova je pohodnicka mne iba piatok mi spravila Iui a prijemna.No chodim,a som spokojna a proste uvidim dalejjj.Gratulujem aj tebe ze to vyslo .No dlho ste na to cakali otehotenie co...A kolko ste platili za umelom oplodenie?? 🙂

endzy
11. máj 2010

andynkoo ja nemam problem pri odbere krvi ze by mi bolo zle, len sestricka nevie trafit zilu a rozvrta mi celu ruku 😀 ale uz som si zvykla 🙂

andynkoo
autor
11. máj 2010

Aha aj mne tiez robila sestricka hahah nevdadi ja som tiez zvykla.xixix 🙂

lujzalota
11. máj 2010

ahojte koceny, budem vam drzat palce aby vam to vyslo. my sme sa snazili 7 rokov a moja psychika si presla vsetkym moznym - cez nenavidenie kamaratok a ich deti az po je mi to uplne jedno, a prave vtedy som isla do GF a podarilo sa... a teraz som tam zase a dufam, ze to pojde znova tak hladko, ale sa aj prekvapim .... my sme doplacali 11t sk za lieky + 8-9 t za zakroky. vy ste uz ako daleko?

lucaju
11. máj 2010

lujzalota tak tie fotky sú skvelé, je to úžasné že sa Vám to podarilo na 1x!! Verím že na druhé nebudete dlho čakať. Do GynFiv chodím aj ja, k Dr. Harbulákovi. Celkom príjemný a čítala som že veľký odborník. Takže spolieham na jeho odbornosť. Mňa čaká 23.05. vysledok či sa podarilo IUI tak držte palce...

lujzalota
11. máj 2010

jej tak to držim palcea aj na nohach 🙂 ja som tiež počula o harbulakovi len dobré. teraz k nemu začala chodiť kamoška, len jej prekáža, že čo sa neopýta, to sa nedozvie .... nas čaká na konci mája vypísať papier do poisťovne a od septembra sa chcem dať do boja - antikoncepcia, injekcie, odber, vklad a dufam, ze o rok v tomto case budeme vítat oliverkoveho surodenca 😉 a prosim ta ja som uz vypadla z tych skratiek co je IUI?

lucaju
11. máj 2010

IUI to je inseminácia t.je že ti vyvolajú ovuláciu, (buď nastimulujú liekmi, alebo prirodzene, neviem presne injekcia pregnal sa pichá preto, aby praskol folikul, reaguje do 36 hodin od aplikácie)., potom partner odovzda spermie, oni ich pripravia teda precistia tak ze nechaju len tie pohyblive a zdrave potom zavedu tenkou kanilou do dutiny maternice. Takze sa ti tam dostanu len tie vyberove spermie., lenze ako som vravela je tam uspesnost 10%. Toto sa vsak nema zmysel ak ma zena problem s vajecnikmi. Vies co ja neviem ci je to len individi pristup ale mne Harbulak ukazal normalne knihu "pre debilov" 🙂 aby som pochopila proces, ktory ma caka takze sa mi zdal dost komunikativny. Preco antikoncepcia, to sa dava naco??? Ja v tomto nie som velmi zdatna tak neviem ako dlho to trva od podania ziadosti a co vsetko by ma cakalo keby som chcela ist na IVF teda umele oplodnenie?? No ja pevne verim ze sa Vam to zadari, ved ked mate Olina 🙂 vidis, proste treba asi verit ze dnes su lekari uplne inde a vedia co robia... citala som ze IVF ma vysoku uspesnost a vraj ze dokonca sa casto rodia dvojicky !!!

lujzalota
11. máj 2010

aha, tak inseminaciu mi robili 3x - nechcem strašiť, ale bolo to este u Vrabca a nedavali mi žiadne hormony predtým, takže tu to robia prepracovanejšie. Antikoncepcia vraj preto, aby si vaječníky oddýchli predtým ako od nich budeme vyžadovať aby vyrobili naraz vela vajíčok ....potom sa zacina so stimulaciuo vajecnikov- tusim od prveho dna menstruacie a tusim to trvalo tri tyzfne-pichala som si injekcie - bruco, ruka, zadok a potom som si pichla poslednu do zadku ta stipala nevie ci na nasledujuci alebo az o dva dni som isla na odber vajicok, manzel dal material, mne vybrali tusim 7 vajicok, z toho boli len 3 pouzitelne tie oplodnili a po predlzenej kultivacie mi dve zostavajuce vlozili ....

lucaju
11. máj 2010

ďalšia skúsenosť, i keď sú ženy kt. sa to podarilo 1x... ja som pripravená na neúspech, preto nezúfam ani teraz, však raz to príde či už prirodzene, alebo s pomocou lekárov. Mne tiež nedávali žiadne hormóny predtým, len ten pregnal, až teraz mam hormony na udrzanie plodu (ak by sa to podarilo), teda tie sa vysadia ak bude IUI neúspešné.
Ale už teraz vidím že budem na tom zrejme podobne a pôjdem na IVF 🙂. Každopádne, prajem pevné nervy, veľa štastíčka aby ste sa mohli tešiť z // na tehu teste!!!

majaja75
11. máj 2010

ahojte, pridám sa do vašej témy. Tiež som absolvovala v GF IVF-ICSI a našťastie na to na prvýkrát podarilo a sme šťastní a tešíme sa na naše slniečko. Ak sa chceš na niečo spýtať a budem vedieť tak ti rada odpoviem. Ja som info získala len tu, boli zlaté ochotné baby odpovedať

lujzalota
11. máj 2010

ahoj majaja, to je super a kedy vykukne to vase slniecko?

andynkoo
autor
12. máj 2010

Lucaju:Ahojj veru aj ja mam z toho pevne nervy vzdy sa mi nedarii.Ale ked som bola na inseminaciu a pred 36 hod ten inejciu pregnal som nemala nechapem, preco?Tak piatok zistim ci som teh alebo nee.Necham sa prekvapit..Aj ja mam nejake hormonu bo nemavam pravidelne menzses. Uvidim akoo bude dall. Keby sa mi nedarilo tak idem IVF. 😒

andynkoo
autor
12. máj 2010

Majaja75:Ahoj sme radi ze si sa nas pridala.Juj gratulujem ze vam to vyslo.A ked ste boli na IVF tak to bolelo ci nee???Viete ja nemam na to skustenosti len som bola prvy krat na IUI(INSEMINACIU) piatok budem vedet.Nach aby sa mi poadrilo budem taka stastnaaaa.Uz normalne zavidim cela skoro rodina uz maju svoje detii.No jaaa len trapi bolestami furt sa neviem dockat.Cakame uz 2 roky a nic.. 🙂 A mate dievcatko coo a uz ma kolko roky??Vela stastia vam prajemm 🙂

majaja75
12. máj 2010

lujzalota.....termín mám 21.11, ale budem rodiť cisárským tak určite skôr

andynkoo ....odber vajíčok nebolí si pod narkózou, len ja som mala 23 ks a potom ma to veľmi bolelo, museli mi dávať infuziu, ale baby čo som si s nimi písala alebo tam boli somnou tak nič necítili. Po narkóze si chvíľu pospíľ a ideš domov. Vkladanie-trannsfer vôbec nebolí , nič som necítila

Dievčatá držím vám všetkým palce aby vám to šťastne vyšlo....hlavne treba pozitívne myslieť a hladkať potom bruško a rozprávať sa s ními ako sa tešíte

andynkoo
autor
12. máj 2010

Majaja.Ahaaa takkk a kdo robil ta doktorka vasa alebo nejdo iny?? 🙂 Dakujemmmm vam peknee 🙂 A ked po narkoze ide domov a mam tam aj znova prist kvoly vajecnik daju naspet?? 🙂

lujzalota
12. máj 2010

majaja - jej ja som rodila 22/11 a tiež sekciou ....mna odber vajicok nebolel, ale ten tranfer - ved som sa takmer pocikala - to boli muky 😉 , ale stalo to zato ....

andynko: v GF ti robia výber vajíčok ten dr. ktorý má práve službu, a na vklad oplodnených vajíčok sa vrátiš po 3 alebo 5 dnoch kultivácie, vaječníky ti v tomto prípade nevyberaju

lujzalota
12. máj 2010

ale andynko nestresuj, ved mozno si uz tehulka, a toto tu nebudeš musiet vobec podstupit 🙂

majaja75
12. máj 2010

lujzalota.....inak aj ja som mala pri transfere problém v tom , že pred tým som veľa pila a neskôr ma vzali ako som bola objednaná, no a potom mi doki vravela že na WC môžem ísť až po hodine, no a to by som nevydržala tak ma hneď po transfere museli cievkovať a boli v šoku aký som mala plný mechur

Mala si nejaké problémy po sekcii? Dnes som čítala že maternicu čistia ručne. Okrem toho som minule pozerala video sekcie a bolo mi na vracanie, ešte že to neuvidím. Vieš poradiť niečo ako to zvládnuť?

lucaju
13. máj 2010

andynkoo tak daj vediet kazdopadne ako si dopadla! Tu injekciu ti nemuseli pichnut ked ti praskne ten folikul sam asi doky vedel co robi!!! Mas aj nejake pocity? Hovori sa ze zeny dokazu vycitit ze su tehotne este pred tym nez im meska MS... majaja75 - ďakujeme za povzdbudenie, ja sa tiez neviem dočkať vysledku, ale do 24.05 je ďalekoooo preďaleko a ja neviem stale ma boli brucho a už sa mi aj prsia zdaju citlive, no presne ako pred MS vždy som mala tento priebeh skoro dva tyždne pred prichodom...

lujzalota
13. máj 2010

majaja - po sekcii- no ako po klasickej operacii - treba sa hned rozhybat, lebo ked ti prinesu babatko, tak sa uz budes musiet vediet posadit, postavit, zdvihnut ho .... ale prvych 24 hodin mas "pokoj" o babo sa staraju sestry, potom ti ho uz daju - vladzes, nevladzes. mne osobne to rozhybanie velmi pomohlo, rano sice boli ako das, ale da sa to prekonat, no a samozrejme budu kontrolavat, ci si uz bola na velkej ... tak si prines marhulovy kompot - ten ti to ulahci 🙂

andynkoo
autor
13. máj 2010

Jojjj zajtraq uz budem vedet na 100 percent,ale dneska som si urobila tesky a ukazalo sa mi jedna ciara h,, No uvidimmm. 😒

junovka
13. máj 2010

nezuuuufaj 🙂 😉 Bude dobre 😎

andynkoo
autor
13. máj 2010

Junovka:dobre mojkaaaaa,vsak vies ze som nedockava jak stara baba hahha 😉

lujzalota
14. máj 2010

andynko, tak ako si dopadla? ci az po 14,00 budes mat vysledky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre