Alternatíva lieku Medrol

anika02
17. okt 2021

Ahojte, po prvom KET som mala nasadený liek Medrol, ktorý mi dosť veľmi škodil a musela som ho vysadiť. Chystáme sa na ďalší pokus. Otázka znie, mala niektora problém s Medrolom a nasadili jej iny liek ako alternatívu? Ďakujem 😉

zuzzi18
18. okt 2021

@anika02 mne moja Dr. v CAR hovorila, že sa dávajú aj kortikoidove injekcie keď Medrol nezaberá ale ze sú drahé a vždy sa najskôr skúša, dávať Medrol. Zároveň je vraj nejaký problém ze nie vždy to chce imunologom poisťovňa preplácať. Kázala sa mi nabudúce spýtať v imuno centre na tie injekcie. Ja idem ale nakoniec bez kortikoidov na vklad iba s intralipidmi, tak som k tomu viac už nezistila.

mable123
18. okt 2021

Mne Medrol pokazil rok života... ale zase postavil na nohy

luci_ba
18. okt 2021

@anika02 čo ja viem, tak bud medrol alebo intralipidy. Aké vedľajšie účinky sa ti prejavili, ak sa môžem opýtať?

anika02
autor
18. okt 2021

@mable123 ako to myslíš ak smiem vedieť?

anika02
autor
18. okt 2021

@zuzzi18 nemôžem povedať ze nezaberal iba škodil

anika02
autor
18. okt 2021

@luci_ba pre mňa bol ťažký a podraždil mi pankreas...po pár dňoch ukrutne bolesti až do chrbta, zle sa mi dýchalo a rezanie ktoré po hodine prešli, ďalší deň také isté bolesti ale už som ho vyzvracala a tretí deň keď som ho skúsila s jedlom a skôr tak už som zvracala všetko čo som zjedla, ukrutne bolesti, a týždeň trvalo kým mi to ustupilo ale to už som mala horúčky, bolesti, kŕče a prísnu diétu....

mable123
18. okt 2021

@anika02 Ja som Medrol kedysi brala kvoli problemami s plucami... fungovali mi na minimum a tymito tabletkami sa mi omnoho polepsilo aj kapacita pluc vzrastla... vladala som viacej vykonavat aktivity.... Tieto lieky ma obratili o 180°... pribrala som 20 kg na hlave asi 5, psychicky vyčerpaná, ľudia sa na mňa dívali ako by som jedla jednu kravu na obed :D bola som stále hladná a kedˇ som nejedla, tak som si to hned rozmyslela, lebo ma zacalo nehorazne brucho boliet.... dosť často mi bývalo zle, ale začala som si vážiť viac dobrých ľudí a vecí.... 20 kg som pribrala a 18 asi schudla neskor bez problemov...

luci_ba
18. okt 2021

@anika02 fuha, tak to si teda schytala riadne vedľajšie účinky 🙏 snáď pre teba nájdu alternatívu , držím päste

anika02
autor
18. okt 2021

@luci_ba ďakujem...som zvedavá 😉

anika02
autor
18. okt 2021

@mable123 napísala si pekne myslím to ze si si začala vážiť dobre veci v živote.... no ja keby pribrala toľko tak sa gulam ja "vďaka" medrolu schudla 6 kg keďže som nemohla jest 😁 ale už sú späť 😏 teraz sa smejem ale nebolo mi všetko jedno. Som rada ze tebe pomohol a cítiš sa lepšie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre