Aký je priebeh IUI?

4. jan 2021

ahojte viete mi povedať, tie ktoré ste iui absolvovali, ako to prebieha? berie sa clostil ,chodíte na sono skontrolujú velkosť folikulov a ked už je vajíčko dosť veľké tak už len pichnú pregnyl odoberú sa spermie a vložia sa? žiadna dalšia príprava, dalšie lieky ? a bolí to? treba potom aj klud alebo normálne môžem ísť do práce?

marinecka95
4. jan 2021

📌

wejuska7910
4. jan 2021

Ten pregnil/ovitrile si pichnes sama,presne ti povedia o kolkej,den dva nato muz odovzda spermie a tie ti vstrieknu,potom vacsinou davaju progesterone/utrogestan na vkladanie do posvy. Chvilku polezis na koze a ides domov,v ten sa setri.ak nemas narocnu pracu mozes kludne ist do prace,aspon ti cas rychlejsie ubehne

janulka2805
4. jan 2021

Áno áno, pred zákrokom ma stimulovali liekmi, brala som aj clostyl a deň pred iui som si pichla do brucha pregnyl, presne v hodinu akú mi povedali a na ďalší deň, v deň ovulácie na zákrok. Pred samotnou iui vzali mužovi spermie, poslali do labáku a asi hodinu na to ich vstrekli do mňa. Predpisali utrogestan a už som len malá čakať 2 týždne v kľude... A podarilo sa na prvýkrát 😊😊 Som v 26+4 a čakáme dvojičky. 😊🥰

milka1988
4. jan 2021

@marinecka95 inak hore máš v rohu "zapni" so zvoncekom budú to chodiť notifikácie nemusíš dávať pripínacik ;)

didi2102
4. jan 2021

U každého inak,mňa stimulovali tiež liekmi lebo mám PCO, brala som neake lieky na obulaciu,bola som na sone ale nezabrali tak vyššie dávky,ďalší cyklus sono a bolo tam jedno malé vajko,tak povedali že si mám v nedeľu pichnúť do brucha,lenže nemala som odvahu a ani muž tak som si našla jednu pani čo mi to pichla-ani som to necítila,v pondelok som šla na zákrok,mužovi odobrali spermie a potom som šla ja,nebola som na kože ale na obyčajnom lehátku,prišiel dr,sestrička a tá debatovala so mnou,to čo robil je ako keď si na preventívne u dr a robí ster,sekunda nepríjemné čo sa dotkol steny že je už na mieste všetko opísal,sestrička extrémne zlatučká aj ma chytila za.ruku,podporila úplne super,potom ma nechali chvíľočku ležať a odišli,prišla sestrička a odprevadila,za 14dni odber krvi, nič iné som po nebrala... Ja som si dala ďalší deň voľno v praci,ale netrebalo .. poviem akým zázrakom a vyšlo to,syn má 2.5r ... Keď mal rok muž že poďme skúsiť a určite aj vďaka tomu pri mne chrapka prirodzene a na prvý šup pocata 9m princezna

autor
5. jan 2021

@janulka2805 gratulujem to je super 🙂 😍 no len ja práveže si nemôžem zobrať volno robím v zdravotníctve :( ale zas nemám nejak extra ťažkú prácu akurát sa dosť nachodím ....

janulka2805
5. jan 2021

Ďakujem 😊 Voľno si nemusíš brať, stačí keď budeš v psychickej pohodicke a bude dobre 😉😉 Ja som to mala dobre, pretože som učiteľka a zákrok robili v júli, takže som mala voľno... Budem držať silno palce!!! 🥰

autor
9. jan 2021

@janulka2805 @didi2102 a pri tom vklade bol v miestnosti aj partner? ...lebo neviem či tam vôbec môže byť ale keby to ponúkli ani neviem či by som to chcela :D

didi2102
9. jan 2021

Samozrejme že nebol,to ti ani neponúknu ... Dokonca miked sme boli na pohovore len tak dr že mi urobí ultrazvuk odspodu a bolo lehátko tak za našimi stoličkami a keďže išlo o vnútorný tak ja som sama povedala mužovi nech ide von aj keď by sa nepozeral 😄

janulka2805
9. jan 2021

Nie nie manžel pri mne nebol 🙂 on čakal v čakárni, to netrvalo dlho... Manžel tam bol raz pri mojom vyšetrení, aj to už potom keď som zistila, že som tehotná a zistili mi, že dvojičky, tak ho zavolali, že mu prekvapko ukážu 😊😊😊😁

autor
9. jan 2021

ok lebo ja by som tiež nechcela :D ani pri vstupnom vyšetrení ked robili usg tam nebol....
@janulka2805 tak to chápem :D asi musel byť veľmi prekvapený :D

didi2102
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
didi2102
9. jan 2021

@didi2102 a potom už po som chodila sama

janulka2805
9. jan 2021

No ja som tiež bola spokojná, že tam nieje 🤭🤭😁 veru bol to šok pre nás... Na prvýkrát a hneď takto... Ale už sa tešíme veľmi 😊😊🥰

milka1988
12. máj 2021

@janulka2805 vsade čítam ako presne na čas si treba pichnúť ovitrelle ale mne dnes povedali že kedykoľvek počas dňa môžem. A ďalší deň iui.
Že presne na čas sa robí len keď sa bude robiť odber vajíčok :/ tak teraz neviem

janulka2805
12. máj 2021

@milka1988 No tak to veru netuším ani ja... 🤔Pamätám si, že mi bolo kazane pichnúť si presne o 14:00 deň pred....

pamelaandersom
17. nov 2023

@janulka2805 ahoj gratulujem k dvojičkam.som čerstvo po iui som velmi ne dočkava obavam sa že sa to ne podari poprosim o info ak sa smiem spytat pri akom spermiograme ste postupili iui?.lebo moj ma malo pohiblive aj morfo ma zle.misliš že aj lo zlom spermiograme sa podari iui?

janulka2805
18. nov 2023

@pamelaandersom Ahoj. Dakujem pekne 😊 No my sme mali spermiogram dobrý...len ja som mala PCO....ale tiež som nedufala že to vyjde na prvýkrát a predsa 🙏😊 Držím palce ✊️✊️✊️😊

pamelaandersom
18. nov 2023

@janulka2805 dakujem ale vi ste mali dobre spermie.ja sa prave stresujem koli tomu že spermie ne mame dobre .mislim si žw to ne vide.vkladali mi 7mil zdravich spermie.ale pohiblivost je malo a morfo len 2 percent tak preto pochibujem.tak uvidime.ale dakujem za info

janulka2805
18. nov 2023

@pamelaandersom Mozno sa stane a vyjde to...hlavne pozitívne myslenie 🙏

pamelaandersom
18. nov 2023

@janulka2805 dakujem

dejna131
30. apr 2024

@pamelaandersom ako ste dopadli? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre