Aký je postup pred embryotransferom?

andrea88788
28. jan 2024

Ahojte. Ja mám ísť prvý krát na embryotransfer. Dostala som dnes menštruáciu o 4 dní skôr. Letenku na Slovensko mám na 31ho. Aký je vlastne postup. Nieje to neskoro? Helios je dnes zatvorený..... neviem či mi stačí ísť na Slovensko až o 4 dni 🤷‍♀️

gejb
28. jan 2024

@andrea88788 tak to záleží ako ste sa dohodli s doktorom. Nie je na to jednotný postup... Ides v nativnom alebo riadenom cykle? A ideš na transfer mrazeného embrya?

matus7030
28. jan 2024

@andrea88788 ideš na ET alebo KET?
Lebo ak iba na embryotransfer (ET), tak ten sa robí 3- 5 dní po OPU. To predpokladám, že by si tu bola a neodchádzala zo zahraničia.

andromeda818
28. jan 2024

Tak jestli je to KET v nativním cyklu, tak to je úplně v klidu. Postup je takový, že jdeš na ultrazvuk, a když je tam dominantní folikul, tak ti řeknou, kdy si píchnout ovitrelle. Dva dny na to je ovulace a 5 dní po ní se jde na KET, pokud se tedy vklada 5denni embryo. Ani u krátkých cyklu se na ten ultrazvuk obvykle nechodí dříve já 8. den. Většinou to chodí tak, že když to dostaneš, tak tam zavoláš a podle délky cyklu tě objednají na ten ultrazvuk. Většinou to je 10 až 12. den cyklu.

andrea88788
autor
28. jan 2024

@gejb netuším v akom cykle a áno mrazené darované embryo .... doktor mi vlastne povedal, že mám zavolať hneď keď príde menštruácia a on mi povie čo ďalej

andrea88788
autor
28. jan 2024

@matus7030 no tak ja som v tomto úplný laik.... idem na darcovské mrazené embryo.... myslím že je to KET?..... to bolo toľko nových info pre mňa na tej konzultácii, že som trochu z toho zmätená.... vlastne dávam na odporučenie doktora.... navrhol mi že v mojom prípade je toto najideálnejšie rozhodnutie

gejb
28. jan 2024

@andrea88788 musia mať infolinku kde sa dovoláš aj cez víkend. Keď nič, tak volaj hneď zajtra ráno.
Toto ste mali mať ale vyjasnene vopred, lebo niekedy sa berú lieky od začiatku cyklu, a hlavne keď si v zahraničí...ale to asi nebude tvoj prípad keď ti nič nepredpisoval...urcite budu s tebou dohadovať kontrolné Sono, ale 31. Budeš asi 4. deň cyklu? To by malo byt OK...

andrea88788
autor
28. jan 2024

@gejb ok vďaka, skúsim sa niekam dovolať aj dnes ak nie, tak zajtra ráno volám určite

andrea88788
autor
28. jan 2024

@andrea88788 ďakujem všetkým za rady.... dovolala som sa do Heliosu a som objednaná na 6ho ráno..... takže som v kľude 🙂.... držte mi palce.... 🍀🍀🍀✊️✊️✊️

gabrielamodrykonik
29. jan 2024

@andrea88788 Nemalo by to byt neskoro. Ak ides do vkladu v prirodzenom cykle, tak tam je dolezita ovulacia, cize tu je treba poctivo odsledovat. A potom na piaty den od ovulacie vkladat embryo. Zaroven sa sleduje aj vyska sliznice, aby si ju mala dostatocne vysoku kolo 10-11 cm pri vklade. Ale podstata je, ze sa vklada na piaty den po dokazatelne prebehnutej ovulacii, pretoze vtedy je telo najlepsie pripravene prijat embryo a pre telo je to najprirodzenejsie a je najvacsia sanca otehotniet, lebo takto to prebieha za normalnych okolnosti pri vsetkych zdravych zenach. Ak niekto vravi nieco ine, tak by som pochybovala o jeho umysloch. Cize cca od 11 dna menstruacneho cyklu budes chodit na pravidelne ultrazvukove kontroly a mali by ti aj brat krv na LH hormon. V niektorych centrach je pre istotu vklad este podporovany progesteronovymi tabletami, alebo injekciami. U teba teda tie kontroly vychadzaju od 07.02.2024 az do ovulacie. Takze ak sa do 07.02. dostanes na Slovensko, nemusis sa stresovat.

gabrielamodrykonik
29. jan 2024

@gabrielamodrykonik este som chcela dopisat, ze na piaty den po ovulacii sa vklada, ak mas 5 dnove embryo v stadiu blastocysty

gabrielamodrykonik
29. jan 2024

@andromeda818 toto nie je nativny cyklus. Nativny=prirodzeny cyklus bez medikamentozneho ovplyvnenia. Teda sa caka na to, kedy ovulacia prebehne sama prirodzene. Ak uz sa musi pichat ovitrelle na vyvolanie ovulacie, tak je to riadeny cyklus.

andromeda818
30. jan 2024

@gabrielamodrykonik tak jistě můžeme slovickarit. Já bych třeba řekla, že se jedná o přirozený cyklus s podporou. Každopádně já se držím terminologie, jakou používají CARy. A řekla bych, že moc cyklu bez ovitrelle se neprovádí. Tam je velké riziko, že se to netrefí a většinou se dávají i gestageny. Řízený cyklus je takový, kde se dávají i estrogeny a ovulace vůbec neprobehne.

gabrielamodrykonik
3. feb 2024

@andromeda818 myslim, ze pokial je zene v centre poctivo odsledovana ovulacia ultrazvukmi a odbermi krvi na LH hormon, tak viac menej nie je mozne, aby sa netrafili. V tomto ale viacere centra chybuju. Bud su kontroly nedostatocne, alebo to chcu urychlit ovitrellom. Prave tym, ze sa pocka na to, kedy prirodzene prebehne ovulacia, je najvacsia sanca na otehotnenie, lebo to je pre telo najprirodzenejsie. A ano, davaju progesteron pre istotu este. Patdnove embryo v stadiu blastocysty sa potom vklada na piaty den od ovulacie.

andromeda818
3. feb 2024

@gabrielamodrykonik mě by zajímalo, jestli no nejde bez ovitrelle skutečně dělají. Podle mě je ovitrelle i pojistka, že ten folikul skutečně práskne. Taky je otázka, jak často by třeba museli to LH měřit.
Mě teda vyšel ten cyklus s ovitrelle, hormony mi ani nemerili.

gabrielamodrykonik
3. feb 2024

@andromeda818 ci uz praskol vidia presne na ultrazvuku, ten je prvorady, LH je na kontrolu, ci stupa hormon. Ano robia, ja som tak sla a mala som uspesny vklad, len prave som si musela trvat na poctivo odsledovanej ovulacii, lebo povodne mi vklad planovali o tri dni skor. Ja som sa sledovala aj sama testami. S Ovitrellom mam skusenost len pocas hormonalnej stimulacie a podla toho kolko bolo zrelych vajicok mi embryologicka povedala, ze to vyzera, ako by tam neprebehla ovulacia, takze vobec nerozumiem ako to funguje s tym Ovitrellom, ale asi ani ten nie je stopercentna zaruka, ze ti folikul praskne. Zaruka je podla mna na isto len ten ultrazvuk.

gejb
3. feb 2024

@andromeda818 nie vždy dávajú ovitrelle.

andromeda818
3. feb 2024

@gabrielamodrykonik tak jak to funguje nevím, ale asi bych to vygooglila. Mě při stimulaci vyměnili nakonec ovitrelle za diphereline a všechno šlo na mrazák kvůli velkému počtu folikulu.

nikolaslavikova
11. sep 2024

Ahojte baby som strašne sklamaná chcela by som sa vám zdôveriť a opýtať sa vás na skúsenosti chodím na umelé oplodnenie a mala som transfer dvoch embryi po transfere som na 5 deň začala mala hnedé spinenie volala som sestričke ktorá mi povedala že to môže byt aj začínajúce tehotenstvo ale spinenie neprestávalo malo som aj slabe krvácanie volala som znovu lebo som sa bala stredu som mala ísť na kontrolu tak ma zavolali v pondelok sono mi doktor nespravil lebo som krvacala myslela som si že som dostala menštruáciu ale doktor ma uisťoval že to mestruacia neni keď že som bola iba týždeň po vklade že to môže byt začiatok tehotenstva tak mi brali krv a dali mi injekciu do zadku na udržanie tehotestva a ja som brala raz denne prolutex a volali že krvný test bol pozitívny hcg hodnotu som mala 69 na druhý týždeň som mala ísť zase na kontrolu krvácanie neprechádzalo volala som či by som nemala ísť do nemocnice vraveli že nie a hneď na 17 deň po transferu som mala negatívny krvný test že mi klesla tehotenská hodnota kvôli čomu sa to mohlo stať keď som si robila dva dni pred tým test a bol pozitívny poradne mi prosim vás 🥹🥹už som sa tešila a nechapem prečo dôvod mi nezadali iba preto že vraj klesla tehotenská hodnota

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre