Ako zlepšiť kvalitu vajíčok?

14. aug 2020

Ahojte, som po ivf, vajíčka dosť nekvalitné. Čo môže byť príčinou? Mam 29r. pri výške 165cm mam 80kg, viem, je to dosť, myslite, ze to môže byť aj nadváhou a teda trochu horším životným štýlom? Už som sa dala na to, aby som to zlepšila a aj schudla. Co Vám pomohlo na zlepšenie kvality vajíčok? Alebo co Vám poradili? Ďakujem krásne 😊

silviazlat
14. aug 2020

Určite to závisí aj od stravy, rovnako ako kvalita spermií. Ako píšeš, zlepšiť životosprávu, hýbať sa... za ten výsledok ti to určite stojí

autor
14. aug 2020

@silviazlat určite áno, dnes má mrzí, že som si to neuvedomila skôr.. 😔 Vždy som sa upokojoval výhovorku, že veď aj silnejšie ženy majú detičky..

molly9991
14. aug 2020

a hlavne vela vela bielkovin,jogurty,syry,vajicka a podobne..niecom podobnym si prechadzam aj ja momentalne

silviazlat
14. aug 2020

Mám známu, ktorej partner bol síce štíhli, ale mal strašnú životosprávu. Samé polotovary, žiadna zelenina ani ovocie, vifónky... no otras. Dva roky sa im nedarilo otehotnieť. Išli samozrejme na testy, kde zistili, že má pomalé spermie. Bola z toho veľmi nešťastná. Poradila som jej, aby priateľovi, teraz už manželovi zmenila stravu (bol tak naučený od mamy, ktorá nevedela variť). Kamarátka sa naštvala a začala mu variť ona, pchať do neho ovocie a zeleninu. Chalan išiel na spermiogram za 3 mesiace, kde spermie ožili a povedali mu, že je plodný ako 20tnik. O 3 mesiace otehotnela. Takže za mňa určite na strave a životospráve záleží...

autor
14. aug 2020

@silviazlat určite. Je to veľmi dôležité. Ideme do toho aj s manželom. Keďže aj pri ňom to nie je úplne naj. Ďakujem, ešte viac ma to nakoplo 🙂

silviazlat
14. aug 2020

Keď sa budete s manželom podporovať a budete zdraví spolu, bude to super .

mikasz
14. aug 2020

Zena sa s vajickami uz narodi, nevytvaraju sa postupne ako muzske spermie, ktorych kvalita sa da ovplyvnit. Samozrejme upravit zivotospravu, dostatok vitaminov, napr.inofolic, kys.listova, nikdy nie je na skodu a moze to pomoct

martinaju
15. aug 2020

Žena sa narodí s určitým množstvom vajíčok ale kvalitu vieš ovplyvniť určite životospráva a vitamíny napr. Inofolic combi - veľa lekárov to ženám odporúča (aj v ČR). Kupuj v internetovej lekárni, sú lacnejšie.

bozenka67
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre