Ako prebieha prvá návšteva v centre?

mishhel
26. dec 2011

chcem sa spytat ,ako prebieha prva navsteva v centre asistovanej reprodukcie.Caka ma prva navsteva a som strasne nervozna neviem co nas caka.ak mate nejake skusenosti prosim napiste...dakujem za kazdu odpoved

janemari
26. dec 2011

@mishhel myslím,že je to individuálne podľa centra. JA ked som bola tak sme mali pohovor,vzali nám,krv, mužovi vzorku spermii,mna vyšetrili a pohovor bol o tom,prečo sme v centre ,aký je problém,ja so mmala aj kartu od gyn. ,spisoval sa záznam a potom sme sa na základe výsledkov a vyšetrení dohodli na ďaľšom postupe.

mishhel
autor
26. dec 2011

dakujem pekne🙂)

jaya47
26. dec 2011

@mishhel Ahoj, my sme boli aj s manzelom, oboch sa nas popytali na nase choroby a rodinnu anamnezu, na to, co sme zatial co sa tyka plodnosti absolvovali, objednali nas na hormonalny profil (uz som mala stary), na spermiogram (tiez bol stary vysledok), spravila lekarka ultrazvuk (normalne by ma objednali potom na 12-14DC, ale mne nebolo treba). A lekarka mi odpovedala na kazdu moju otazku a vselico porozpravala 🙂 Takto to prebehlo u Dr. Durechovej v CAR Antolska.

mishhel
autor
26. dec 2011

idem do zeleznicnej a neviem co bude tam ,strasne sa bojim

halienka
26. dec 2011

@mishhel My sme chodili do CAR v Martine a teda fakt sa nemáš čoho báť, neviem ako inde, ale tam to prebiehalo všetko veľmi príjemne, všetci boli strašne milí, prvý pohovor bol u doktora, trval skoro pol hodinu, prebiehalo to podobne ako píše @jaya47 , prebrali sme všetko, akými chorobami trpíme, čím sme už prešli atď., tiež mi urobil dr. sono a objednal ma na krv a muža na spermiogram. Potom sme sa spoločne na základe výsledkov dohodli, ako budeme pokračovať. Nič nebolo násilné, všetko nám bolo do bodky vysvetlené. Keby to bolo u každého lekára tak príjemné ako tam tak chodím k doktorovi každý týždeň 😀 😀 😀 ja na tvojom mieste sa skôr teším ako bojím 😉 🙂 držím palčeky nech to všetko dopadne čo najlepšie a nech si čo najskôr nájdeš 2 čiaročky na teste 😉 🙂

mishhel
autor
27. dec 2011

DAKUJEM PEKNE,KEBY SI MALA PRAVDU

mishhel
autor
27. dec 2011

este bi som sa chcela spitat ak pojdem do centra kolko ma to vsetko bude stat tie lieky a pod.aby som sa nato financne mohla pripravit

mishhel
autor
27. dec 2011

kolko stoji cele ivf?

halienka
27. dec 2011

@mishhel to záleží od toho aké vyšetrenia budete podstupovať, aký spôsob umelého oplodnenia sa zvolí a potom aj od toho aké lieky si vyberieš, my sme dostali možnosť vybrať si z troch druhov od najlacnejšieho po najdrahší, mali ten istý účinok akurát boli lacnejšie alebo drahšie varianty. Nás to celé vyšlo cca na 25 tis. slovenských korún ešte pred cca 5 rokmi, neviem ako to je teraz z tými cenami, to ale s tým že zbytok prepláca poisťovňa, toto sú len doplatky. V tom bolo ale zahrnuté ICSI, predĺžená kultivácia a vybrali sme si tie drahšie lieky.

eri28
27. dec 2011

@mishhel aj ja cakam na pozvanku do centra , ale nervozna nie som doktor ako doktor tesim sa....
moj nie je v holansku poisteny cize treba na 4OO euro a ostatne tu platia asi poistovne, dufam.....

mishhel
autor
27. dec 2011

priatel mal hrozny spermiogram,ja nemam ovulaciu,vybrala bi som tie najlacnejsie lieky,priblizne kolko budem potrebovat

mishhel
autor
27. dec 2011

mam dat pomali 1000e a nemusi sa to podarit,ak je to tak neviem ci sa do toho pustim,ak to nevijde to sklamanie bi som asi nezvladla ,pretoze peniaze na dalsie ivf uz nezozeniem.som smutna a sklamana

pempusik
27. dec 2011

@mishhel teraz som si vsimla,ze pises, ze ides do CAR pri zeleznicnejk. Skus sa spytat v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/plnenie-snov-v-splne-3-2/ tam ti urcite presne povedia co a ako.

mishhel
autor
27. dec 2011

dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre