Ako podporiť uhniezdenie embrya?

jazlyn
15. nov 2020

Ahojte nejaky rady co dopomaha k uhniezdeniu embrya? Budem rada ak sa zapojite a napisete co vam pomohlo a co zase Nie citala som ze niekto odporuca ananas niekto zase nieco ine Samozrejme viem ze nic nieje 100% a to ci Sa uhniezdi je na prirodne a hlavne to ma v rukach ten hore ale mozno nejake malicka rada neuskodi a mozno pomoze nie len mne 🙂

milka1988
15. nov 2020

@jazlyn len nepit hlavne alchemilkovy caj ;) a ta ananasova 100% stava od Relaxu viac nepoznam 🙂 alebo namiesto neho Bromelain
Je to prírodný enzým, ktorý sa nachádza v ananáse,pôsobí protizápalovo
5dni od 2-3 DPO 300-500mg 2x denne ( ráno a večer)
Pripravuje výstelku maternice pre oplodnené vajíčko

elanor
15. nov 2020

hlavne na nic nemysliet. Nechat veci plynut same. Co ma byt to bude. Neprehanat to s prilisnou aktivitou, ale zase ani naopak s prilisnou letargiou.
Zit svoj zivot a na 2 tyzdne vypnut mozog (v suvislosti s IVF, a vecami okolo a s tym spojenymi)

andreatytler
15. nov 2020

@jazlyn Toto je fakt v rukach bozich ale urcite sa setrit. Ja som normalne chodila do prace ale snazila som sa hybat opatrne a nie prudko a jedno rano par dni po transfere som mala vysoke opatky a cupla som si a potom som sa rychlo postavila, a koli tym opatkom to trebalo viac zapojit brusne svaly a bol to taky rychly pohyb a hned som ucitila prudku bolest v brusku. Skoro ma slak trafil a hlavne som vecer zacala spinit. Myslela som ze uz nic z toho nebude ale iba jedno sa vtedy oddelilo. Druhe prezilo.
Druha vec co myslim ze mi pomohlo je ze som vymenila kyselinu listovu za folat. To je prirodna forma a lepsie sa vstrebe do tela. Je to velmi dolezite pri metabolizme a deleni buniek a to sa deje vo velkej miere prave v prvych dnoch tehotenstva.

kilauea
16. nov 2020

@jazlyn ahoj ja som dala aj na ananás dali sme si dva ten prvý týždeň čakania. V deň transferu som si poskladala paplón a ležala s vyloženými nohami a viac menej som oddychovala ležala a spala som na pravej strane keďže na tú mi vložili embryo a hlavne som to prežívala inak ako pri ET. Nastavila som sa že ak sa to nepodarí nič sa nedeje pôjdem znova. Neviem čo z toho pomohlo ale mame skoro 4.mesacne bábo ☺

jazlyn
autor
16. nov 2020

@kilauea myslim si ze ta psychika

adara777
16. nov 2020

@jazlyn Ahoj. Ja som skúsila prvýkrát nič len poctivo lieky a šetriť sa. Druhýkrát ananás čerstvý,deň pred vkladom a štyri dni po vklade a poctivo lieky a šetriť sa.A tretíkrát som si dala deci červeného deň pred vkladom a deň po a poctivo lieky a šetrila som sa len dva,tri dni potom už klasika. A zatiaľ to nikdy nevyšlo. Kašlem už na to a na budúce nič skúšať nebudem...ani embryo glue,ktoré som mala dvakrát a nič

jazlyn
autor
16. nov 2020

@adara777 ja si myslim
Ze preco to umna nevyslo mozno len z casti ale aj to bol ten problem ze som si len nahovarala
Ze nestresujem a som v Pohode... je rozdiel byt fakt pozitivne naladena alebo skor vediet ze mam
Byt a snazit sa aj ked to tak Nie ba dokonca sme sa s manzelom hadali jak
Pes a macka ja som bola nervozna v strese a vzdy sme sa Nad niecim pochytili ... a napriek tomu som akosi sa prehovarala
Ze som
V poho a sustredila sa Len nato ze som Tehu neskusala som ananas ani vino ani nic podobne beriem a brala
Som
Len femibion 1

adara777
16. nov 2020

@jazlyn tie nálady možno spôsobujú aj tie hormóny čo berieme pred a po vklade, progesterón...ako môžeš skúsiť niečo čo baby spomínali. Na mňa akosi tie ,,babské recepty,, nemajú účinok. A byť v pohode sa tiež snažím ako píšeš, no v kútiku duše stále myslím na to,či to vyjde či nie 🤔...

jazlyn
autor
16. nov 2020

@adara777 nato sa neda zabudnut a zit si svoje 🤷‍♀️ Alebo nemysliet nato to Uplne chapem ... mozno som trosku dufala ze baby mi poradia nieco co mozno ani neexistuje fakt je to len o stasti bohuzial

Ja som si povedala
Ze ak mi nevyjde ket teraz tak na Vianoce a silvestra si Vypijem odreagujem a zmenim centrum a snad po novom roku sa do toho zase dam plna sily Drzim
Prsty aj Tebe .. nech to vyjde proste to maj ked mam byt uprimna v riti vyjde to vyjde ak Nie ides dalej .. asi nato treba kaslat lebo mam 4 kamosky ktore ked sa nato vyprdli jak
To dopadne tak to dopadlo dobre

adara777
16. nov 2020

@jazlyn Presne tak, vykašľať sa na to, nech bude, čo bude. A držím palce aby ti to vyšlo ✊

mirka1633
20. nov 2020

@jazlyn my sme boli hned po vklade v mekaci, ano viem je to divne ale tiez som to iba videla u nejakej zahranicnej kocky ze ich hranolky su top na uhniezdenie 😂 tukam zatial krv bola pozitivna ale kazdopadne to bude skor z toho ze sme mali pri tlacrni velkeho menucka mega zabavu a rovnako pri papani ananasu potom doma kedy ja som dostala iba ten stred a drahy si nakrajal zvysok 😂 drzim palce a kludne vyskusajte aj take hluposti ako my len sa pri tom teste na bublinku

tmonika1
22. nov 2020

ahojte, je tu nejaka cakatelka na vysledok transferu ? 🙂

jazlyn
autor
22. nov 2020
tmonika1
22. nov 2020

@jazlyn kedy ides na odber krvi? kolko ti vkladali?

tmonika1
23. nov 2020

ahojte, stale rozmyslam nad tym ze ako zistim ze sa embrya neuhniezdili ? zatial sa citim ok, nic mi neni, nic ma neboli a na krv idem az pondelok... je nejaky jav kedy zistim ze sa neuhniezdili a prisla som o ne? baby ktore ste pisali ze vkladali 2 a len 1 sa uhniezdilo, tak ste mali nejake bolesti kedy ste vedeli ze nieco nie je ok?

jazlyn
autor
23. nov 2020

@tmonika1 kolko dni si Po ket ,,? Nerobila si si este tehu Test ?

jazlyn
autor
23. nov 2020

@tmonika1 som len par dni po Vklade nic mi nieje a ty

tmonika1
23. nov 2020

@jazlyn nerobila som si test lebo tiez som par dni po vklade, vklad som mala piatok 20.11.

jazlyn
autor
23. nov 2020

@tmonika1 kam chodis do centra?

tmonika1
23. nov 2020

@jazlyn do gyncare nitra... ty si kedy bola na vklade? a kolko ti vkladali?

jazlyn
autor
23. nov 2020

@tmonika1 iba jedno a tebe ? Ja som v splne a tiez 20.11 som
Mala vklad

tmonika1
23. nov 2020

@jazlyn mne vkladali 2... kedy mas ist na krv? ja 30.11., a som fakt nedockava...

jazlyn
autor
23. nov 2020

@tmonika1 no 12-14 dni po transfere

tmonika1
23. nov 2020

@jazlyn mne dal lekar hned termin na toho 30.11., ale asi to dovtedy nevydrzim😆 objednala som si tehotensky test ktory sa robi doma z krvy tak v piatok skusim

jazlyn
autor
23. nov 2020

@tmonika1 jasne aj Ja budem robit testy a nie jeden ako sa poznam 😂

artemislix
29. nov 2020

podarilo sa niekomu hneď na prvé IVF otehotnieť. Lebo zatiaľ čítam same správy, že žena má ešte v sebe hormóny, ktoré si pichala pred odberom vajíčok, a ze to treba, aby žena si nepichala nič a také. tak sa čudujem, že som ešte nikde nečítala, že vyšlo prvé IVF niekomu 🤔

adara777
29. nov 2020

@artemislix je tu skupina IVF-rady, skúsenosti...ak chceš sa pridaj. Ja som tam a čítala som viac báb že im vyšlo hneď prvé a dokonca aj hneď prvý ET.

mirka1633
29. nov 2020

@artemislix ja som zatial prve ivf a prvy et a podla krvi tehotna, taknuvidim ci bude aj srdiecko

tmonika1
30. nov 2020

@mirka1633 ja akurat cakam na odber krvy, tiez prve IVF

bambuska9
2. dec 2020

Ahojte, ja som mala včera KET, dnes viacmenej oddychujem ale mam bolesti v bruchu a tlaky. Prvé ET sa nepodarilo tak teraz verím ze to vyjde. Kedy sa pravdepodobne zahniezduje? Jem ananás a inak nič špeciálne.. Nejake tipy?