3. IVF

15. jún 2024

Ahojte som po neúspešnom druhom IVF, ostáva nám ďalšia možnosť ísť do 3. Ivf.. je to nejak mesiac aj pol od neúspechu a vo mne sa miešajú všetky pocity.. teraz mám takú fázu, že neviem či vôbec chcem podstúpiť zas všetko odznova, je to pre mňa strašný tlak na psychiku celý ten proces.. ale zároveň dieťatko veľmi chcem..neviem čo mám robiť.. chce to čas? Prejde to? Boli ste niektorá na Tom podobne?

natalis1998
15. jún 2024

Ahoj, ja práve prežívam toto iste. Tiež idem do 3. IVF. Prvé 2 pokusy som nejako neprezivala. Keď bol 2. Neúspešný tak má to zmohlo ale teraz keď idem do 3 tak mám taký strach ako ešte nikdy. Neviem či to časom prejde, ja napríklad som 2.ivf riešila v januári a práveže mám pocit že časom to je ešte horšie.. čím viac sa to blíži tým viac sa bojím..

butterflyeffect
15. jún 2024

Ides do 3 cyklu IVF ci 3 vkladu? U nas 1 cyklus IVF-3 vklady-prvy bol MMT, druhy ani tuk a 3 uspesny(aktualne koncim 12tt) mame este jedno zmrazene… ja som bola tak nastavena ze ak by nevysiel v prvy cykle ani jeden vklad, tak pojdeme este do jedneho cyklu a keby ani ten nevysiel tak uz by som do dalsieho nesla. U mna som to psychicky dobre znasala, od zaciatku som vzdy ratala ze je tammlen urcita uspesnost a mozne rozne scenare, skor uz beriem ohlad na vek…

elimu
15. jún 2024

Ahoj, neviem v akom časovom horizonte si absolvovala prvé dva, ale my sme 3 IVF cykly absolvovali v horizonte 8 rokoch. Po každom jednom som sa ako keby potrebovala vyrovnať so smútkom. Najdlhšie po tom druhom. Prvý sme absolvovali, keď som mala 25, druhý o rok neskôr a ten posledný až v 32. Po druhom som si obehala aj veľa vyšetrení, aby bol už ten tretí konečne úspešný. A ten sa veru konečne aj podaril ❤️ A dnes mi tu spinká už 4 ročná slečna, ktorá ma dokáže niekedy riadne potrápiť 😄 Ale nič uzasnejsieho sa mi/nám nemohli stať. Držím palce a veľa síl prajem 😉

autor
15. jún 2024

@butterflyeffect 3 cyklus.. prvé IVF odobrali 6 vajíčok, no žiaľ "neprežilo ani jedno".. druhé IVF bolo vidno 2 folikuly, ale nakoniec odobrali len jedno vajíčko.. to vložili, žiaľ bolo to neúspešne..teraz mi ostáva jedine zas odznova všetko podstúpiť.. bojím sa ako to všetko dopadne zas a aj tie injekcie mi robili veľmi zle keď som si mala pichať, hlavne fraxiparin, bola som veľakrát zúfalá, keď mi to nešlo a aj sa bojím či to zas nedopadne rovnako :(

autor
15. jún 2024

@elimu rozdiel medzi tými prvými dvoma bol 4 mesiace a po tomto druhom som ostala oveľa viac zlomená a nemôžem sa z toho nejako zatiaľ dostať.a keď si mala po Tom druhom takú dlhú pauzu, tak si si čo povedala? Nechala si to tak a potom zrazu prišiel ten správny čas? Gratulujem, že sa to nakoniec podarilo ❤️ a ďakujem veľmi pekne

cookie29
17. jún 2024

Daj sa najprv do poriadku.

elimu
27. aug 2024

Nechala som to tak. Asi som si ani nič nepovedala. Nechala "zahojiť rany". Najhoršie asi bolo to, že som to dusila v sebe, s nikým sa o tom nerozprávala. Nechcela som, lebo som vedela, že by sa mi kamarátky báli oznámiť tehotenstvo. Ale keď sa nám to už konečne podarilo a malá bola na svete, už bolo dobre a začala som o tom rozprávať a strašne moc sa mi uľavilo.
U nás bol problém aj na partnerovej strane a on to tiež znášal zle. Takže u nás sa čakalo aj na neho, kedy sa s tým vyrovná a pôjdeme opäť do toho. Nechcela som ani jeho do toho tlačiť. A keď prišiel od neho podnet, tak sme išli opäť do toho. Embryotransfer nevyšiel, tak konečne začali riešiť aj mňa a poposielali ma na všetky vyšetrenia - genetika, hematolog, hyfosy a pod. Hematolog nasadil fraxiparin a hurá, KET vyšiel ♥️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre