2 deti po IVF - túžba po treťom

30. nov 2021

Ahojte baby , mám dve krásne zdravé a aktívne detičky..máme ich s pomocou asistovanej reprodukcie IVF..ten kto zažil vie že to je boj , strach či sa ujme , to pichanie hormónov ,ktoré s tebou narobia také veci že nechápeš...problém je z mojej strany , ja nemôžem byť tehotná prirodzene..IVF sa nám podarilo na prvý šup aj jedno dieťa aj druhé...🙏
Ide o to že mám obrovskú dilemu ...
Ja by som priala aj tretie,ešte máme embryá ale už manžel nechce tretie ,že nám stačia tieto dve atď ..keď som rodila obe cisárskym ani primár mi to už neodporučil , rizikové tehotenstva obe, prvé sme ani nevedeli či vôbec pôrodim živé, aj šlo skôr von , to pichanie hormónov , mám zrasty na maternici , hematómi sa mi tvorili..no ozaj hrozne...na pohotovosti ako doma ,už má poznali po mene ..aj som tam ležala na oddelení pár krát .
Na druhej strane si hovorím ,že chcem sa týmto detičkám venovať naplno, chcem aby videli svet, aby sme mohli ísť tam a tam,a to sa ľahšie plní dvom ako trom deťom ...a vtejto neistej dobe dupľom..
Ale stále rozmýšľam aké by bolo to tretie dieťatko , akoby vyzeralo , akú by malo povahu, veľa robí to že mi tie embryá ešte máme ..tým padom aj nádej na ďalšie dieťa..si nie som normálna 🙈🤦

4stanka4
30. nov 2021

Keby som bola v tvojej koži tak by som už nepokúšala osud. Máte 2 zdravé deti, manžel sa do toho nehrnie, mala si kopu zdravotných problémov. Deti potrebujú mamu a nedajbože sa čosi udeje ☹

autor
30. nov 2021

A nutne napísať že mne aj dosť sibalo ,ja som tie deti nechcela nikomu dávať , lebo proste natrapila som sa kým som ich mala ,teraz je to už lepšie ..ako sú väčšie
..ja som posadnutá tým aby mali super detstvo..

autor
30. nov 2021

@4stanka4 veď uvažujem nad tým aj ja takto , ono totiž sme si veľmi dobre uvedomovali , že možno v živote nebudeme mať ani jedno ...že nebudeme mať šťastie ani pri tej asistovanej aj to sa stáva..len niekedy keď vidim švagrinej sa narodil teraz tretí , brat má 4...vieš ,jedine komu som čo kedy závidela bolo že môže mať deti koľko chce...ja nie peniaze a podobne ..ja deti

autor
30. nov 2021

@4stanka4 ale už nezávidím , to bolo vtedy keď mi povedali že deti mať nemôžem ...to bolo hrozne a vtedy oznámili 3v rodine že sú tehotny...teraz už to je niekedy len záblesk toho že aj ja by som ešte chcela

danica2711
30. nov 2021

natvrdo (ale ber to s humorom) - keď je koze dobre, ide na ľad tancovať... Podarilo sa ti s veľkými problémami mať dve krásne, zdravé deti, užívaj si, čo máš, teš sa z nich a nevymýšľaj

miadi
30. nov 2021

Moja svagrina mala vsetky 3 deti sekciu .. najmladsi pred 20r . To Podla mna problem nemusi byt ale ked tvoj muz nechce ? Co sa robi s tymi embriami ked prestanete platit ich mrazenie? Mozno ich treba doriesit 😔pochovat alebo tak..

elizabet173
30. nov 2021

nešla by som do toho, je tam viac proti ako pre

autor
30. nov 2021

@miadi nič potrebujú súhlas na zničenie , nedajú sa pochovať

miadi
30. nov 2021

No tak treba Bud skusit -ak by muz zmenil nazor alebo sa snimi rozlucit nech ti nerobia chut.. muz nechce preco?

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. nov 2021

@miadi muž ? V podstate preto prečo som aj napísala , to čo aj ja...venovať sa im, budú chcieť krúžky, výlety chceme , nech vidia ,zažijú , spomienky...no skrátka chceme im dopriať ..a vieš nov dnešnej dobe aj to je odvaha...mali by sme financie na neho , ale už by to nebolo také ako doteraz...a teda aj kvôli tomu že on to so mnou všetko prežíval ...nebolo to ľahké , musel znášať moje psychické rozpoloženie

autor
30. nov 2021

@miadi o tej psychike si len ja myslím , nepovedal mi to ...ono ten pocit čakať či sa to podarí ...každý pokus 1000e s liekmi ...

miadi
30. nov 2021

Ako chapem tvoju tuzbu tiez este zvazujem 3 dieta ale financne v tom zas tak rozdiel nevidim. Len v tom ze kde zijem su velmi drahe vysoke skoly ale to by sa tiez dalo poriesit. U nas zas nie je taky luxus 3deti je to dost bezne tu .. ani to nie je vela lebo je tu taka sekta v okoli kde tych deti je minimum 4 a vela ich mà 7-8. Hehehehe. Ale u teba z tych zdravotnych rizik to uz Musis vediet ty ci to chces riskovat. Kolko mas rokov ? Mozno to mà este cas..

autor
30. nov 2021

@miadi rokov 33

miadi
30. nov 2021

Jaj tak pockaj rok dva uvidis co bude

vanda83
30. nov 2021

Ahoj, ja ti velmi rozumiem. Mame 2 deti po IVF, nám to trvalo veľa vkladov kým to vyšlo, tiež 2x a tiež máme ešte zamrazene. Tehotenstva nič príjemné, pôrod a ostatné veci oka. Tiež by sme ešte prijali jedno. Len ja už budem mať o chvíľu 40 takže dáme tomu čas a uvidíme. Neviem s akým odstupom by si mala ďalšie tehotenstvo ale si ešte mladá tak by som skúsila na vývojom mieste

vanda83
30. nov 2021

@vanda83 *tvojom mieste

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre