Zmena na veľmi nízkohormonálnu antikoncepciu

mauii
2. júl 2013

Ahojte, uvažujem nad zmenou HAK, konkrétne zmenou v dávke estrogénu. Včera som bola u gynekologičky a povedala mi, že by mi možno mohla stačiť aj menej dávkovaná antikoncepcia než tá, ktorú užívam teraz (Mistra - rovnaká ako Jeanine). Túto neberiem dlho, tak mi ju zatiaľ nechala, aj kvôli tomu, že čoskoro odchádzam na dovolenku a nechcem tam mať problémy spojené so zmenou antikoncepcie. Je to moja prvá HAK (mám 25 rokov). Chcem sa opýtať Vás, ktoré ste mali možnosť porovnať dávky 0,03 a 0,02 EE, aké zmeny ste spozorovali. Menej hormónov sa mi zdá lepšie pre telo, ale sú nejaké úskalia menej dávkovanej HAK? Napr. pleť, libido, zvyšovanie hmotnosti, bolesť hlavy atď. ...? Ďakujem za všetky postrehy 🙂

sympa1
2. júl 2013

@mauii každá sme iná a každej pasuje niečo iné . Ja som si vyžiadala nizkohormonálnu a odvtedy som začala mat problémy s cyklom . Nepravidelny menzes a spinenie stále . Vystriedala som potom ešte jedny a začali bolesti prsnikov hlavy nálady , tak som s tým skončila nadobro

sorciera24
2. júl 2013

@mauii za to, ze ich je menej, neznamena, ze su lepsie pre telo (umely hormon bude vzdy umely hormon)...a ake ma nez. ucinky? vsak si precitaj pribalovy letak (myslim, ze ich je viac nez dost;))....v25ke sa dat na HAK.....zena, tomu to ja napr. vobec neorzumiem.... 😕

mauii
autor
2. júl 2013

O tej zmene na nižšie dávkovanú Hak začala hovoriť moja doktorka..
Sorciera24 - prečo sa čuduješ, čomu konkrétne nerozumieš!

sorciera24
2. júl 2013

@mauii tak asi pani doktorke prisla nova ponuka od faramceutickeho obchodnika;) .....no celkovo....preco su zeny (uz v tomto veku) schopne do seba tlacit HAk, aj ked vedia, ze im moze ublizit, ci sa uz vopred boja nez. ucinkov (ktore si sama vypisala) a kt. HAk ma......a aj tak si ju daju......proste ja tomu nerozumiem!?

kandrea
2. júl 2013

...ja som už zásadne proti všetkým HAK...užívala som ju s prestávkou šesť rokov a po vysadení som mala neskutočné problémy s hormonmi...narušilo mi to úplne cyklus a musela som 4 roky brať lieky na úpravu...nemohla som potom niekoľko rokov otehotnieť našťastie sa to konečne podarilo...takže taká je moja skúsenosť s HAK...ale každá žena sme iná niekomu nerobí žiadne problémy niekomu áno...

sissy27
2. júl 2013

@sorciera24 prepáč, ale myslím, že @mauii sa nepýtala, či má alebo nemá začať brať HAK, ja osobne nerozumiem týmto útokom na ženy, ktoré chcú brať HAK, hneď sa nájde X "dobrých duší", ktoré začnú útočiť v zmysle, aké je to zlé a aké problémy s tým mali ony alebo susedy alebo susedina neter z 15.kolena... rovnako ako s (ne)očkovaním, (ne)kojením a milión ďalšími vecami, preboha veď ži a nechaj žiť 😝

ematko29
2. júl 2013

ja som kôli problémom s menzesom vystriedala dosť antikoncepcie.Prvykrát v 16tich vvtedy som nechapala o čo ide tak som sa nechala liečiť mojou lekárkou ktorá mi nasadila antikoncepciu myslím ,že vtedy to bol 3regol vtedy som to dobre znášala,ale po pôrode ked moje problémy pretrvávali som brala viaceré a ani jedna mi nesadla.Moje problémy sa nevyriešili aja lutujem,že som antikoncepciu brala :(Je to jeden velký biznis,niekde som čítala,že za vypísanie receptu antikoncepcie a antidepresív dostanú lekáry fajné peniažky,Som pochopila prečo do mna furt ginekologička pchá hormonálnu antikoncepciu :(

ematko29
2. júl 2013

@sissy27 asi preto,že ich chcú upozorniť na zlé čo zažili braním antiky oni?

sorciera24
2. júl 2013

@sissy27 a kde je utocenie? ja len podotykam, ze tomu nerozumiem (tot vsjo)...ak mi to niekto rozumne vysvetli, nebudem sa pytat....

sissy27
2. júl 2013

@sorciera24 ale zakladateľka sa na niečo pýtala, tak prečo jej odpovedáš otázkou, ktorá jej odpoveď nedáva? a to nie je len v tejto téme, akákoľvek téma o HAK, tak sa objaví niekto ako ty a začne robiť "osvetu" 😝 ale odpoveď na otázku nikde...
@ematko29 a načo, keď otázka bola o inom? ak sa niekto spýta na skúsenosti s HAK, prosím, poskytnite svoje skúsenosti pozitívne aj negatívne, ale ak sa pýta na niečo iné, tak prečo nie je odpoveď k veci?

sorciera24
2. júl 2013

@sissy27 ale ona sa pyta ake su uskalia mnejdavkovej HAk......vsak tie nez. ucinky (+ine z letaku), kt. pisala.....ci caka, ze jej niekto napsie, ze je to super a zarucene jej nic nebude? a ze tato HAk je zdrava?......otazku som polozila az po odpovedi (ak uz sa chces ku mne vyjadrovat...)...a popravde, sorry,na verjenom fore si mozem napisat co chcem....a teba co tak trapi?......ja jej nic nekazem....len sa pytam otazku, kt. ja nerozumiem.....

sissy27
2. júl 2013

@sorciera24 otázka znela: "Chcem sa opýtať Vás, ktoré ste mali možnosť porovnať dávky 0,03 a 0,02 EE, aké zmeny ste spozorovali." mala si možnosť porovnať, spozorovala si nejaké zmeny ? skús odpovedať... alebo si HAK ani nikdy nebrala?
áno, máš pravdu, napísať si môžeš čo chceš, aj básničku o tom, čo práve robíš, ale mohlo by to byť aj k téme a nie len akonáhle zbadáš písmenká HAK tak máš potrebu riešiť či to je alebo nie je zdravé...

sorciera24
2. júl 2013

@sissy27 otazka mala viac casti: "Menej hormónov sa mi zdá lepšie pre telo, ale sú nejaké úskalia menej dávkovanej HAK? Napr. pleť, libido, zvyšovanie hmotnosti, bolesť hlavy atď. ...? ".....odpovedam na tuto;)...inak zatial si tu jedina, kt. vyslovene pise od veci.....ty sa kedy vyjadris k otazke? 😉

sissy27
2. júl 2013

@sorciera24 no ale ani na túto otázku si jej nedala normálnu odpoveď, chcela osobné skúsenosti, ktoré ty asi nemáš...
a dovolím si použiť tvoje obľúbené - na verejnom fóre si môžem napísať čo chcem 😀 ale pre info - na niektoré veci radšej odpovedám cez IP 😉

sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
2. júl 2013

@sorciera24 učiteľský syndróm, žeby? 😕

aristka
2. júl 2013

po pôrodoch som mala ako píšeš hak z nižším obsahom hormónov a nie lacné...pri prvej mi bolo stále zle od žalúdka,po výmene tie isté problémy plusproblémy z menzesom,tam mi dal nuvaring krúžok,ten má najmenej hormńov,keďže sa vstrebáva pomaly na mieste a čo začalo potom by si nechcela zažiť...depresie,nespavosť ,agresia...letelo to rovno do koša..dostávala som sa z toho pol roka a už nechcem o hak ani počuť...to ,že je tam nižšia hladina ,to neznamená,že tie riziká čo sú písané,ti nehrozia,raz je do teba dávané umelo hormón,ktorý riadi tvoje telo...to tak jednoducho je...,ale si ešte mladučká a ak si doteraz nemal problém a si sledovaná ..hádam zvládneš,kým príde na rad dieťatko,ani mne to v tvojom veku nič nerobilo...,ale po tehu sa to celé zmenilo,takže hak ako hak,riziko je vždy....

zuzuliatko89
2. júl 2013

@aristka toto iste som mala aj ja, tie zmeny nalad atd..uz ziadnu HAK odvtedy nechcem.

katka25m
2. júl 2013

@sorciera24 podla mna ma sissy27 pravdu. Zakladatelka temy sa pyta zien, ktore brali HAK s vyssim obsahom EE a presli na nizsi obsah hormonov, aky to malo vplyv. okrem ineho 25 rokov je akoze stara a uz by nemala brat HAK podla teba??? zvlastne nazory.

katka25m
2. júl 2013

@mauii Ahoj, ja som uz brala HAK aj s 0,03 EE a aj s 0,02 EE. Podla mna, ktora ti sadla, taku by si mala brat. Moja prva HAK mala 0,02 mg EE, mavala som migreny, tak som dostala s 0,03 mg EE. to nebolo tiez ono, hlava ma prestala boliet, ale zmeny nalad. Potom som dlho nic nebrala a teraz mam inu s 0,02 mg EE a vsetko v poriadku. Je to fakt tak, ako ti ktora sadne.

sorciera24
2. júl 2013

@katka25m a preco reagujes len na mna? aj ine sa podobne vyjadrovali a ona k teme vobec....inak ja si nikdy nedovolim tvrdit, co je rpavda a co nie;) (kto toto dokaze, si zasluzi nobelovku;).....nikde som nenapisala, ze je stara, ale mne je to ejdno, vy aj tak vidite, co chcete (ako pozeram, teba od HAk ani tvoje problemy neodradili....tak vela stastia v buducnosti 😉 )

katka25m
2. júl 2013

tak tvoje prispevky boli take fakt ze hviezdne a pokracujes dobre 🙂

mauii
autor
3. júl 2013

Ja viem že hak je kontroverzná téma ale aj tak by som bola úprimne vďačná každemu kto prispeje vlastnou skúsenosťou týkajúcou sa otázky
🙂