Zlynda - skúsenosti

janula2511
20. júl 2022

Ahojte dnes mi bola predpísaná Zlynda antikoncepcia.skusenosti dobré aj zlé.ako ste spokojné.a na začiatku prvé mesiace vám nebolo zle ,zvracanie ?

mitako
20. júl 2022

Beriem ju od oktobra a nespozorovala som na sebe ziadne negativne ucinky. Skor pozitivne, nakolko ma pravidelne pri Lunytte 4 dni pre spustenim menstruacie v kuse bolela hlava. Teraz neviem, co je to bolenie hlavy. Co sa tyka menstruacie, od oktobra som nekrvacala, vyskytuje sa u mna len obcasne spinenie, niekedy trva 2 dni, niekedy len pol dna.

janula2511
autor
20. júl 2022

@mitako a na začiatku ako si začínala užívať nemala si závraty?

mitako
21. júl 2022
mamkalentedkova
21. júl 2022

Ja beriem už 9 mesiacov a zatial všetko v poriadku .Žiadne nežiaduce účinky prvé mesiace som dosť nepravidelne špinila ,teraz mám menzes vždy druhý týždeň blistra,nebýva silný a trvá cca 4 dní .Kamoška odkedy užíva ,nemá menštruáciu vôbec .

janula2511
autor
21. júl 2022

A spinenie máte aké silné?treba vložka alebo ani nie?

mamkalentedkova
21. júl 2022

@janula2511 tak používam len tenké intimky ..neviem si predstaviť nepoužívať ..ale pri malej potrebe vytečie trochu krvi a inak pomimo len tak po trošku

janula2511
autor
21. júl 2022

@mamkalentedkova a nerozmyslas že zmenis na inú?mne doki chcel maitalon predpísať ale ja som radšej chcela jednozlozkovu .a dal mi zlyndu.ja začínam o nejakých 10 dní užívať ako mi dojdu krami.

janula2511
autor
21. júl 2022

@mamkalentedkova ja som chcela hlavne na bolestivú ovulaciu.mam také bolesti, že si ani sadnúť a postaviť poriadne neviem.a silnú menštruáciu a pms.no uvidíme čo bude.mozno olutujem že som hneď nešla do kombinovanej HAK

mamkalentedkova
22. júl 2022

@janula2511 ja zatiaľ neuvažujem nad zmenou ..beriem jednozlozkovu kvôli dojčeniu .Najradšej by som nebrala žiadnu ,ale deti už mám tri 😁 a nechce sa mi nejak stále sledovať cyklus,ovulku a tak .Ale inak o nej ani neviem ,že ju beriem 😉

janula2511
autor
22. júl 2022

@mamkalentedkova tak vlastne nič ťa nebolí.

janula2511
autor
22. júl 2022

@mamkalentedkova verím že aj ja tak budem z nej , že má nič nebolí hlavne ovulácia a silné krvácanie.

mamkalentedkova
22. júl 2022

@janula2511 neboli nič ..dokonca aj počas MS nezvyknem mať migrénu ako predtým .Nebolia má ani prsia pred MS,ani samotná MS není bolestivá ..len sa mi strašné vyhadze tvár pred MS,ale to som mala aj predtým ..takže žiadne zmeny ,čo by nejak súviseli s antikou 😉

malinoismum
22. júl 2022

Užívam, lebo kojím- zatiaľ spolojnost - uzivam už štvrtý mesiac a menštruáciu ani spinenie nemám, ziadne vedľajšie účinky som nepostrehla 🫠Zle mi veru nebolo.
❤️

nm218
26. júl 2022

@mamkalentedkova ja som to mala presne tak isto, nemala som menzes počas placebo tabletiek, ale počas druhého týždňa, tiez to bolo len také špinenie a fakt len 3 dni max. Ale nemala som absolútne chuť na sex pri uzivani zlyndy. Ale u kazdeho je to individuálne

mitako
27. júl 2022

@nm218 aj ja mavam spinenie az po dobrati placebo tabletiek. Ide o jednodnovu zalezitost, ktoru dam v pohode s intimkami. Chut na sex mam vyssiu, ako pri dvojzlozkovej. Manzel si chvali :D

nm218
27. júl 2022

@mitako tak to sa necudujem😂 brala by som 👌🏻

romana1110
31. júl 2022

Ahojte. Dievčatá čítam , že dobre znášate zlyndu. Ja som ju dostala po pôrode lebo menzes chodil každé 2 týždne tak som súhlasila lebo inak to napraviť neislo . Lenže ja s ňou mám od začiatku problémy . Je pravda ,že ju beriem ešte len druhý mesiac ale aj tak . Keď som ju začala brať som mala 14 dní menzes .. potom znovu lebo však zelene tabletky. Všetko ok a teraz ? Teraz po 14 dňoch prišiel menzes mám už vyše týždňa klasický menzes .. a nie a nie skončiť už som z nej zúfalá doktor povedal ,že a ssa to úpravy ale ja si nemyslím . Rozmýšľam ,že už nebudem brať aj tak to asi na význam rozmýšľam ,že nech mi ju zmení. Myslíte ,že môže alebo mám ešte dobrat 3 mesaic a jak sa to neupravi tak vtedy zmeniť ?

janula2511
autor
2. aug 2022

Baby akú ste mali menštruáciu ako ste začali brať hak? myslím úplne na začiatku, prvý deň menzesu prvá tabletka? aký ste ho mali a koľko dní vám trval?mali ste ešte normálnu menštruáciu ako pred Hak?

romana1110
2. aug 2022

@janula2511 ja keď som ju začala brat som mala prvé dni len tak aby sa nepovedalo a potom klasickú . A tu som mala cca 14 dní a to mi dal lieky aby som toľko nekrvacala. Takže u mňa už od začiatku akési divné

janula2511
autor
2. aug 2022

@romana1110 akú antiku si mala? Zlyndu?

romana1110
2. aug 2022

@janula2511 zlyndu mi nasadil po sekcii . Lebo som mala veľmi silnú a dlhú menštruáciu a každých 12-14 dní som mala svoje dni . Dal mi zlyndu lebo viaczlozkovu nemôžem kvôli silným migrenam ...
Ako ja zatiaľ celé zle . Beriem 2 mesiac . Prvý otras v druhom som po 14 dňoch od zelených dostala zase menzes ktorý bol cca 8 dní . Teraz by som mala mať za pár dní zelene ... Ako neviem ..povedal mi doktor ,že len vydržať

janula2511
autor
2. aug 2022

@romana1110 ja 3 tabletku dnes mám a som zvedavá ako mi sadne.ja mám tiež silný menzes bolestivú ovulaciu.preto som sa rozhodla pre Hak.

romana1110
2. aug 2022

@janula2511 ja len preto aby sa mi to po pôrode upravilo . Druhy mesiac od pol mesiaca stále krvacam... Preto som sa rozhodla pre hak aby som nemala takto stále a mám ju v kuse . Ja rozmýšľam nad zmenou lebo jej dobrú šancu nedávam .. doma mám posledný 3 mesiac ten ešte skúsim a jak nie chcem inú už som rozhodnutá

romana1110
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janula2511
autor
7. aug 2022

@romana1110 a nie si z nej taká unavená ,bez energie?

janula2511
autor
7. aug 2022

@romana1110 a akú druhú by si chcela?

romana1110
7. aug 2022

@janula2511 práveže som aj to ale pri malom musím fungovať . Môj robí v zahraničí takže som na malého sama. A jasne mi ju dal doktor kvôli tomu ,že som mala menzes každé 2 týždne a to taký ,že som mohla v tej sprche aj spávať fungovať sa tiež poriadne nedalo .
Práveže neviem či vlastne nejakú chcem ale budem musieť lebo menzes sa mi isto neupravil podľa toho ako sa na to dívam ...

janula2511
autor
7. aug 2022

Myslíš že zo zlyndy si unavená? máš silný menzes?

janula2511
autor
7. aug 2022
romana1110
7. aug 2022

@janula2511 hej hej po pôrodeam velmi silný a to keď som ho mám každé 2 týždne a aj toľko trvá možno aj viac tak to nie je žiadna výhra ...