Zavedenie vnútromaternicového telieska

26. jún 2023

Ahojte, ako prebiehalo vaše zavedenie telieska mali ste po ňom bolesti. Mne ho zaviedli dnes bolesť to bola strašná skoro som tam odpadla a stále mi neni dobre krvácam, mám bolesti.
Mali ste to aj vy podobne? Kedy to prešlo?
Môj gynekológ tento typ zavádzal prvý krát, tak ma zaujíma či to len nevedel a preto to tak strašne bolelo alebo je to bežné.

Konkrétne mám hormonálne, ale budem rada aj za skúsenosti s nehormonálnym.

walentina7
26. jún 2023

Niekoho nebolí, ja osobne som myslela že umriem od bolesti hrôza. Po pár rokoch som si ho dala zaviesť znova (uz som zabudla na tamtu bolesť) a znova som to prežila v mukách len ma sestrička pridržiavala. Už nikdy viac! Bolesti som mala len pri zavádzaní potom doma sa to upokojilo. Mám nehormonálne. Výber nebolel vôbec.

domka222
26. jún 2023

Bolesti,ale len jemné ako pri MS. Špinila som veľmi dlho a nepravidelne. A zavádzanie bolo skôr nepríjemné ako bolestivé

natalkasimonka
26. jún 2023

Ake mas? Ja mam levosert a cca po pol roku ziden menzes nic.Zavadzanie neprijemne no dalo sa vydrzat

ninka1991
26. jún 2023

2 mesiace do zadu tiez hormonalne. Zavedenie bolelo ale vedela som fungovat aj v praci. Na druhy den bolest presla. Krvacala som 6 tyzdnov. Potom som pouzivala tabletky na zastavenie krvacania 🙂

domireb
26. jún 2023

Mirenu, zavedenie bolelo asi tak 3/10 a to som bola az takmer 5.den menzesu po zavedeni som citila mierne tupe bolesti cca 2-3 mesiace
Spinenie / krvacanie som mala takmer 7-8 mesiacov nonstop. Po nich menzes bol, ale bez bolesti (predtym ms bolesti 11/10).

autor
26. jún 2023

@natalkasimonka mám tiež levosert

natalkasimonka
26. jún 2023

Musis vydrzat.Ja som maximalne spokojna.

natalkasimonka
26. jún 2023

Budes aj ty

autor
26. jún 2023

@walentina7 Tiež som myslela že tam zomriem strašná bolesť, druhý krát tiež určite nepôjdem 😅
Ešte k tomu doktor prvý krát zavádzal tento typ, tak som nevedela či len jemu to nešlo alebo to bolelo takto veľmi aj niekoho iného.

autor
26. jún 2023

@natalkasimonka Určite vydržím, čítala som kúpu dobrých recenzií 😊. Len ma teda prekvapilo to zavádzanie a tá bolesť teraz.

trgypadl
26. jún 2023

Zavádzal ki koncu menstruacie??

autor
26. jún 2023

@trgypadl Áno 6 deň, vraj je to tak ideálne.

trgypadl
26. jún 2023

Kazda zena to moze inac zvladat, kazda ma iny prah bolesti. Niektora ani nevie, a niektora ma az kolapsove stavy po zavedeni.... Nabuduce skuste aspon uzit nejaku tbaletku od bolesti pred zavadzanim. Ak boli nejake operacie na krcku, tak aj preto mohlo byt zavadzanie bolestivejsie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. jún 2023

@trgypadl Ďakujem za informácie, pred tým som si dala aj novalgin.
Mňa skôr bolela maternica, opisoval mi postup pri tom čo robil "keď mi ju pritiahol".

autor
26. jún 2023

@elizabet173 Zavádzal pred tým iné typy Mirenu, Danu....mne predpísal Levosert (dozvedela som sa až pri zavádzaní že tento typ ide zavádzať prvý krát, vraj sa závada inak ako Mirena).
Až som bola prekvapená aká veľká bolesť to bola.

trgypadl
26. jún 2023

Tam je skor rozdiel v aplikatore ten moze byt trosku hrubsi a preto je to bolestivejsie, lebo ten aplikator prejde krckom a riadne podrazdi

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trgypadl
27. jún 2023

@elizabet173 ahoj a mozem vediet co?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trgypadl
27. jún 2023

@elizabet173 pichol do krcka??

kris_tin257
27. jún 2023

Ja som hovorila že mne to bolo viac nepríjemné ako pôrod 🙈 druhýkrát mi dávali už injekciu na uvoľnenie svalstva tak to bolo o čosi lepšie ... Prvý mesiac som mala krvácanie a špinenie stále na striedačku

trgypadl
27. jún 2023

@kris_tin257 ahoj, mozem vediet, ze co pichli?

kris_tin257
27. jún 2023

@trgypadl neviem ako sa to volalo, mala som prísť akurát 15 minút skôr a do zadku mi pichli nejakú injekciu na uvoľnenie svalstva 🤷

trgypadl
27. jún 2023

@kris_tin257 hmmm skoda, ze nevieš, ale dakujem

kris_tin257
27. jún 2023

@trgypadl nemám to ani v správe napísané čo mi pichli, som to chcela nájsť 🤷

trgypadl
27. jún 2023

@kris_tin257 veru nie je napisane, preto som zvedava, lebo my sme nepodavali nic, tak ma zaujima skusenost inych😉ale ďakujem za snahu pozriet to

autor
27. jún 2023

Tiež som počula že sa zvykne dávať niaky gél, inekcia.... ale väčšinou nedávajú nič. Čítala som že niekomu to robili aj v narkóze.
Ukazoval mi ich po zavedení aby som vedela pre budúcnosť, sú tam iné aplikátori (Mirena má niečo na vyše pre ľahšie zavádzanie).
Zase na druhú stranu Levosert je lacnejší a vraj rovnako dobrý.

Ja mám stále bolesti, dnes som volala doktorovi povedal mi že treba vydržať

trgypadl
27. jún 2023

Pred zavedením odobral aj kultivacie? Mna boli podbrusko aj po beznej onkocytologii. Netreb zabúdať, ze pre telo je to cudzi material, moze sa stat, ze ho telo odmietne a vypudi... Zatial si daj nieco od bolesti

autor
27. jún 2023

@trgypadl Nie, bola som na prehliadke pred mesiacom. Dúfam že to prejde a teliesko mi dobre sadne, príde mi to ako super forma antikoncepcie. Vidím že vyššie majú baby dobré skúsenosti tak ostáva len vydržať.