Zabudnuté antikoncepčné tabletky

23. apr 2023

Prosím vás stalo sa vám niekomu, že ste otehotneli po tom, čo ste zabudli užiť antikoncepciu? Viem, že ochrana klesá, ale aká je pravdepodobnosť, keď som dva dni po sebe zabudla užiť (nechápem ako sa mi to mohlo stať) pondelok a utorok som zabudla a v utorok som mala sex, nechránený naplno. Viem, že otehotnieť môžem, ale aká je tá pravdepodobnosť? Vysoká, alebo skôr nižšia? Ešte sa upokojujem tým, že keď užívam antikoncepciu roky tak nemám žiadnu výstrelku a teda by sa oplodnené vajíčko nemuselo udržať. Prosím upokojte ma, že tá šanca veľká nie je.

martul
23. apr 2023

Nie raz som zabudla a nič.

marhulka13
23. apr 2023

Mne sa takto podarilo otehotnieť, ale teda ja som ich fakt brala hocijako. Preto sme potom zvolili iný druh ochrany, lebo mne by jedno plato vystacilo aj na 3 mesiace

autor
23. apr 2023

@martul ale dva dni po sebe. Ja som potom v strese nevedela čo mám robiť tak som tie tabletky dohnala v jeden deň😅 viem že telo sa mi nepodakuje

martul
23. apr 2023

Veď jaa tak isto, dva dni. Nič sa nedialo

veselo_neveselo
23. apr 2023

Pravdepodobnost vysoka, ale asi aj zalezi, ci prebehla ovulacia alebo nie.
A inak, precitaj si pribalovy letak, je tam napisane co robit v pripade vymeskania tabliet, a ako dlho sa potom aj chranit.

Ak ich pravidelne(jsie) zabudas brat, tak zvolit inu formu antikoncepcie 🙂

autor
23. apr 2023

@veselo_neveselo ja viem čo je v pribalovom letáku ale ja som bola úplne v Tom, že som tie tabletky užila, proste som si neuvedomila že som zabudla. Takže som išla naplno pretože som si myslela že môžem. A nestáva sa mi to často že by som zabudla keď áno tak si nedám večer ale ráno a vybavené. To viem, že sa môže a neklesa ochrana

januska12323
23. apr 2023

Buď z toho niečo bude alebo nie, to sa nedá povedať.