Zabudnutá tabletka

19962008
26. feb 2015

Dobrý deň!🙂 Chcem sa opýtať je normálne,že beriem už dva roky antikoncepciu a moja menštruácia je už dlhšiu dobu veľmi slabá ...hneda (vyzera ako po konci menstruacie) .
Tu mám jednu otázočku ....Nikdy sa mi to nestalo kedze som na toto dost opatrna ale predsa ...Zabudla som si dat hned 1. tabletku v prvom blistry cize Utorok o 6 vecer a hned ako som si spomenula rano v stredu o 5 som tabletku uzila( cca13 hod .) a vecer som si dala druhu ako vzdy .Potom ostatne dni som pokracovala ako som mala .Pise sa ze ak chcem pohlavny styk 7 dni by som mala pouzit aj inu barierovu metodu ako je kondom . Po 7 dnoch je zena chranena ked berie lieky ako ma ?? ...Mala som nechraneny pohlavny styk po 14 dnoch .. dal vonku vsetko ... mam sa bat ? Moze sa mi posunut menstruacia ? ... Pripadne je normalne ze je slaba(par kvapiek) ? dakujem

bosoriak
26. feb 2015

@19962008
1. Ak je obvykly cas brania tabletky o 6:00 vecer, tak do nasledujuceho dna rana o 5:00 je to 11 hodin, nie 13.
2. Ak si mala pohlavny styk po 7 dnoch od vynechania tabletky, s velkou pravdepodobnostou nie si tehotna. Menstruacia sa ti posunut nemoze, pretoze pri uzivani HAK je menstruacia v obdobi, ked je 7dnova pauza v uzivani.
3. Ano, slaba az vynechavajuca menstruacia je pri uzivani hormonalnej antikoncepcie normalny jav. Mozes sa spytat gynekologa, az si tam pojdes pre dalsi recept, moze ti to vysvetlit podrobnejsie.

19962008
autor
26. feb 2015

ďakujem velmi pekne .. takze kedze mam len slabe spinenie nemusim sa obavat ?🙂

bosoriak
26. feb 2015

@19962008 Pozri, mozes si spravit tehotensky test, ale osobne si myslim, ze by to bol mensi zazrak. 🙂

betka28
13. máj 2015

Som veľmi šťastná, že sa už nemusím zaoberať s takými problémami (...zabudnuté tabletky...). Ja som za HAK, možno tú slabú menštruáciu máš kvôli im. Preto by som ti odporúčala prejsť na prirodzenú metódu. Ja konkrétne používam malého minipočítača cyclotest a som maximálne spokojná. Nemám žiadne vedľajšie účinky, môžem iba odporúčať. Jej používanie je veľmi jednoduché, ide len o meraní bazálnej teploty tela. Ako výsledok dostaneš info o tvojho cyklu (plodné/neplodné dni). Krásny deň 🙂