Z ktorej hormonálnej antikoncepcie sa nepriberá?

nikamo77
Dnes o 13:16

Ahojte, mám zvýšenú hladinu testosterónu, pravdepodobne budem musieť brať hormonálnu
antikoncepciu. Mám obavy z priberania. Máte niekto skúsenosť z ktorej HAK sa nepriberá?
poradte mi...🙂

ibrunova
Dnes o 13:18

Ja som vystriedala 4,ani z jednej som nepriberala.

evita11223
Dnes o 13:21

tiez som ich uz mala viacero a nepribrala som ani gram. a to je uplne jedno, aku ti tu my odporucime, mozno tebe vyhovovat vobec nebude. je to uplne individualne, takze takto sa na to ani nepozeraj, tebe bude vyhovovat zase celkom ina.

viestta
Dnes o 13:31

Z antiky sa nepribera, pri niektorych zadrziava telo viac vody, ale nie desiatky litrov, maximalne liter, dva. Ktora je pre teba vhodna ries s gynekologom.

sante81
Dnes o 13:32

@nikamo77 vyskúšala som 3 za polroka, pribrala som 8kg

tanyan
Dnes o 13:40

Toto je ale problém pre endokrinologickú ambulanciu. Ideálne by bolo, keby zistili príčinu (čo sa podarí málokedy). Tvorba testosterónu sa dá v niektorých prípadoch ovplyvniť aj úpravou stravy a životného štýlu.
V puberte som mala zvýšenú tvorbu testosterónu a predpísali mi na endokrinológii lieky na potlačenie (zníženie) nadmernej tvorby testosterónu, žiadnu antikoncepciu. Dokonca som sa aj na základe toho rozhodla, že nebudem vedome riskovať rozhádzanie hormonálneho systému hormonálnou antikoncepciou a dala som si radšej nehormonálne teliesko.

kristie571
Dnes o 14:24

@nikamo77 Chod na endokrinologiu, neries to hned antikoncepciou. Ta ti problem zamaskuje len na cas jej uzivania..

ssimusska
Dnes o 14:53

@nikamo77 nepoznám nikoho kto by z antikoncepcie pribral 😀 len také čo sa na to vyhovárajú

amelia89
Dnes o 17:07

kvoli problem po porode som zacala brat minuly rok v septembri antikoncepciu, od januara do juna som potom (cvicenim a stravou) schudla 11kg takze .. antikoncepcia a hlavne ta dnesna za priberanie nemoze