Vysadenie HAK

25. apr 2022

Ahojte keď ste chceli vysadiť HAK oznámili ste doktorke? Alebo len ste vysadili a nedali veriet. Malý ste aj nejaké problémy po?

qwer2019
25. apr 2022

Ja som jej to oznámila. Ostala som tehotná počas hak, takže som to s nou konzultovala. Ale problémy okrem rastúceho brucha a rizikového tehu som nemala. Inak by som asi nekonzultovala vyradenie Hak

oblecenie99
25. apr 2022

Ja som tuším neoznamovala... hneď po vysadení som aj otehotnela.. :D

ninka99865
25. apr 2022

Neoznamovala som

verka15
25. apr 2022

Ja som to svojej hovorila až pri preventívke. Ale dôležité je, aby si dobrala ešte celý blister HAK a až potom nepokračovala v ďalšom. Niektoré baby odporúčajú skončiť postupne, že napr. mesiac berieš len pol tabletky, potom len štvrťku až vysadíš úplne, že je to menší šok pre organizmus. Ako ja som to neskúšala, ale ten rok po vysadení dal zabrať. Antiku som brala skoro 10 rokov. Inak predčasne sa neteš, keď ti nabehne prvé 3 mesiace normalne menzes a nebudeš mať žiadne ťažkosti. Lebo to príde až potom. Ja som sa viac ako rok trápila s takým akné a na takých miestach, kde som ho nemala ani v puberte. A to som v puberte mala len zopár zapálených bodiek v T-zone 🙈 A tu zrazu boľavé, zapálené vyrážky na chrbte, dokonca som mala jednu na krku. A tie mastné vlasy, umývala som skoro každý deň. Ale po cca roku to prešlo. No menzes mi nabehol až vďaka braniu progesterónu. No ja som mala dosť nepravidelný cyklus aj pred braním HAK. S váhou mi však nič nespravilo ani vysadenie, ani progesterón, mala som ju rovnakú. A na tú pleť potom úžasne zaberá od La roche Posay rada Effeclar – čistiaci gél, krém a sérum. Osvedčila sa aj mojim dvom kamoškám. No môžem potvrdiť, že vysadiť HAK bolo skvelé rozhodnutie, prestala som byť taká náladová, výrazne sa mi zvýšila chuť na sex a momentálne som už aj tehotná 😄 Takže veľa šťastia 😉

ajko2011
25. apr 2022

Ja som dala vedieť gynekológovi nakoľko chceme druhé bábätko. 🙂 Nemám žiadne problémy.