Vysadenie antikoncepcie a snaženie sa o dieťa

cmelnicka
9. jún 2019

Ahojte..beriem antikoncepciu cca na pol roka zo zdravotnych dvovodou (ze mam cysty). V septembri idem na kontrolu a uz by som aj prijala babo🤩 To je take blbe..ze ked aj chcete mat babo ale mate zakazane 🙈
Viete mi poradit vase skusenosti..ked ste vysadili antiku a snazili ste sa ? A hlavne po vysadeni..kedy sa zadarilo casovo?
Brali ste do uvahu plodne dni?
Dakujem moc za ospovede a skusenosti.
Prajem pekny vecer 🤗

evittam
9. jún 2019

@cmelnicka Prve 3.mesiac po vysadeni. Druhé 2.mesiac a dokonca na prvy a jediny pokus.

cmelnicka
autor
9. jún 2019

@evittam aj sa vam to podarilo podla plodnych dni?

evittam
9. jún 2019

@cmelnicka Pri prvom som vôbec neriešila plodne ci neplodne dni. Pri druhom som len vedela kedy mam plodne dni a ano vyslo to ako píšem.

cmelnicka
autor
9. jún 2019

@evittam super. Dakujem 🙃

veronikaszabova
9. jún 2019

@cmelnicka 1 syn -- hned 1 mesiac po vysadeni, 2 syn - rok po vysadeni

patka141
9. jún 2019

@cmelnicka ja som brala anti 6 rokov po vysadeni som otehotnela po 8 mesiacoch nesledovala som plodne dni ani nic podobne nechali sme to na nahodu vobec som to neriesila

zuzka065
10. jún 2019

@cmelnicka citam, ze mame rovnake problemy, ja mam tiez na polrok, cakam do septembra uz jak na spasenie, tak uvidime, tiez chceme babo 😊

cmelnicka
autor
10. jún 2019

@zuzka065 hehe 🙂 ja tiez sa uz neviem dockat.. 👼 Ja idem zaciatkom septembra na konteolu a uvidime co mi povie dr 😻 Ale dufam ze bude vsetko ok..aj u teba..a mozme sa obe snazit 🙃😍

petuska1989
10. jún 2019

Antikoncepciu som vtedy brala 10 rokov.. Podarilo sa nam az po polroku od vysadenia.. Plodne dni som si nepocitala, iba sme sa snazili.. Bolo to o to horsie, ze priatel pracuje v zahranici..

elementissa
10. jún 2019

Je to veľmi individuálne... Každý má iný hormonálny profil, inú kvalitu vajíčok (ktorá sa antikou bohužiaľ zhoršuje), iný životný štýl a inak dlho antikoncepciu berie. Keď máš AH na pol roka, nie je to podľa mňa také strašné. Ale vravíš, že ju musíš mat zo zdravotných dôvodov kvôli cystam a tam nemusí byť jednoduché otehotnieť ani bez zásahu umelých hormónov. Ja som mala antikoncepčný kruzok od 19 do 21, 2 roky aj par mesiacov pri bývalom. Asi rok po vysadení sa mi ešte len dávalo telo dokopy a upravoval sa mi cyklus (ja som mala vždy zlý cyklus a trpím hormonálnou nerovnováhou, taktiež som ako mladšia mala polycysticke vaječníky, ale to mi samo prešlo - cysty sa rozpustili. Od mojich 14 rokov mi doktori hovorili, že asi neotehotniem). S manželom sme spolu necelého 3 a pol roka (od začiatku vzťahu), brali sme sa 2 roky dozadu, ale od začiatku som pri ňom AH nemala - pred svadbou sem-tam kondóm, ale moc sme si hlavu nerobili. Po svadbe vôbec žiadna forma ochrany. Chceli sme do mojej 25 stihnúť 2 deti, takže sme sa začali snažiť hneď. Otehotnela som vlastne rok aj strvt po svadbe, asi 4 mesiace pred otehotnenim sa mi konečne upravil cyklus aspoň tak, že som vedela, že budem mať menštruáciu na prelome prvého a druhého týždňa v mesiaci. Dovtedy (od vysadenia antikoncepcie pred 4 rokmi) som najpr prvý rok krámy viac nemala ako mala, potom som ich mala vkuse, potom som mala cykly taky ze 24 dní a následne 68 dní a takto všelijako,ale aspon som krámy mala. A potom som už mávala každý mesiac, ale vždy inokedy, raz na začiatku mesiaca, raz na konci, raz v strede... Každý mesiac inokedy a az v októbri minulý rok som začala mávať aj v pravidelných intervaloch. Za mňa AH najväčšie svinstvo - bývalý ma do nej vlastne dotlacil (bol to debil a chudák, čo som chcela prehliadať a až po 2 rokoch som si povedala, že by to stačilo), aj keď doktori tiež chceli, aby som ju užívala,kvôli tým hormonom, ale jasne, ze ma upozorňovali aj na vedľajšie účinky. A teraz už by som do toho nešla. Ale chápem, že keď človek kvôli niečomu musí... Ale skus sa spýtať, či na tie cysty nie je aj iný liek ako práve antikoncepcia, resp. nejaký umelý hormón bez antikoncepčného účinku. Lebo keďže dieťa chceš, tak by som to zvazila. Nehovorím, že to musí byť aj tvoj problém. Poznám ženy, čo otehotneli po AH skoro hneď. A poznám aj také, čo im to trvalo roky. Ja mam napríklad kvôli hormonom aj zle tehotenstvo (už som v 20.tt a každý deň zvraciam a je mi nevolno ešte stále celé dni a to práve zvýšeným množstvom hormónov, čo je pre moje telo nezvyčajné). Najlepšie sa o tom porad s doktorom, ten ti bude vedieť vykresliť všetky výhody aj riziká a zo skusenosti doktora ti bude lepšie vedieť povedať, aká je tvoja šanca kedy otehotnieť. Každopadne držím palce, aby sa vam zadarilo a mali ste zdravé bábätko 🙂

zuzka065
10. jún 2019

@cmelnicka ja,tiez sa mam ozvat dr. ohladom kontroly a vybratia.. prajem aj tebe nech je vsetko ok ❤😊

lili235111
10. jún 2019

U nás to boli presne rok po vysadení
Cely rok som si sledovala plodne dni a prd z toho

macko1007
10. jún 2019

@cmelnicka mne antika nepomohla ani na cysty mavala som ich vkuse..a po vysadeni som rok a pol nemohla zostat tehotna koli hormonom...

sofinaa
30. nov 2019

@evittam
Ahoj uzivali ste antikoncepciu a po vysadeni ste otehotneli??

sofinaa
30. nov 2019

@veronikaszabova
Aku antikoncepciu ste brali

evittam
1. dec 2019

@sofinaa Neviem comu nerozumies. Uz som vyssie odpovedala. ANO.

veronikaszabova
1. dec 2019

@evittam ani jej neodpovedaj. Nema to cenu. Jednej v diskusii pisala, nech porodi a da jej dieta 😳