Vysadenie antikoncepcie a meškanie menštruácie

mirka_st
21. apr 2013

Ahojte,viem že je tu podobných tem veľa ale kým v nich nájdem čo potrebujem,fu. Vždy sa nakoniec téma uberie iným smerom. Takže v decembri som vysadila HAK Regulon,ktorý som brala niečo cez tri roky. Po vysadeni mi hneď samozrejme prišla MS ale to asi len preto že si telo iba myslelo že nastupuje sedemdňová pauza medzi tabletkami. Ďalšia MS mi prišla az pomocou vyvolavacky 17.2. a odvtedy uz nic..zvažujem ist teraz k lekarke kvoli tomu,lebo sa s priatelom pokúšame o babo ale neviem ci je dobre dať si pichnúť dalsiu vyvolavacku,alebo mam este cakat. Zacali ma min.tyzden hrozne boliet prsia a picha mi obcas v podbrusku ale teh.test mi vysiel negativn y. Potrebovala by som len poradit ci sa podelit o vaše skúsenosti ak sa vam stalo niečo podobné. Ako ste postupovali vy? Alebo poznate nejake vyživové doplnky ako Femigard ci Inofolic a mate s tym nejake dobre skusenosti? Moja lekarka na to nejako kašle,povedala mi ze som mlada,ze sa nemam kam ponahlat,ze ono to pride samo..nechce mi robit nijake vyšetrenie (niektore tu pisete o rozbore krvi kvoli hormonom,alebo ze vam predpisala nejake tabletky) tak by som sa chcela poradit aby som si od nej vedela nieco vypytat..

ja1985
21. apr 2013

@mirka_st ahoj, mne sa telo po vysadeni hak spamatavalo rok a mesiac presne....ako pises, prva ms prisla na 29. den, potom dalsie 47. den, potom zase 33. potom 43...a takto to islo cely rok ....potom som zacala pit caj z alchemilky, sypanu ( ze vraj sypane su stale lepsie ) a pila som ho presne tak ako to to nasla tu na mk...teda ak chcem na upravu cyklu tak od ovulacie po ms...pila som ho stale od 18. dc az po ms ( to som sa tiez docitala tu na mk, ze jedna baba ho pila stale od 18. dc ) hned prvy mesiac prisla ms na 29. den ....to uz je treti mesiac takto ale tento cyklus chcem skusit bez caju ci aj tak pride presne...ale mam pocit ze sa mi uz aj cyklus ako tak znormalizoval, kedze dnes som 14. dc a MYSLIM ze vcera prebehla ovu....co je ukazkove 😵 teda moja skusenost je s alchemilkou.... od oktobra sa chceme pokusat o babo , pokial sa to samozrejme nepodari dovtedy, kedze to zatial nechavame na nahodu....ak to nevyjde dovtedy tak chcem zacat alchemilku pit od 1. dc az po ovu....tolko moja skusenost 🙂

hrjanka
21. apr 2013

tiež som brala regulon, a tiež mám rozhádzanú menštruáciu, odkedy som ho v novembri vysadila. Odvtedy doteraz mi prišla 3krát. Prvý raz po dvoch mesiacoch a tie ďalšie dva po cca 6 týždňoch. Presne ako píše ja1985, tiež som si dávala alchemilkový čaj, menštruácia prišla po tých 6 týždňoch. Vyvolávačku by som si nedala, pokiaľ nemáš nejaké iné hormonálne problémy, alebo pokiaľ ti príde spontánne do tých 3-4 mesiacov. Ak vieš, že nie si tehotná, tak si skús dať tú alchemilku. Prvý raz som si ju dala, keď som mala presne také príznaky ako ty, a menštruácia nie a nie prísť: večer som vypila čaj a hneď doobeda na druhý deň sa dostavila "stará známa".
Telo sa potrebuje znormalizovať, predsalen dostávalo dávky hormónov (a vraj regulon ich má dosť vysoké oproti modernejším tabletkám) počas dlhej doby a teraz sa mu to zrazu nedostáva, tak nevie, čo so sebou. Radšej si daj ten čajík, než nejaké ďalšie hormóny v podobe vyvolávačiek 😉

lenulikus
21. apr 2013

moja skusenost je taka, ze po vysadeni antikoncepcie (maitalon) som dostala menzes tyzden po vysadeni..takze to bolo 7 dni menzes, tyzden pauza a zasa menzes 🙂 Dufam,ze ked skonci,tak to uz bude OK
V kazdom pripade,by som sa nestresovala,pretoze psychika dokaze robit neskutocne veci a pokial ma tvoja lekarka pristup,ved ste mlada,telo si poradi samo-pouvazovala by som aj o zmene lekarky 🙂

tanicka696
18. mar 2014

ahojte,ak mate podobnu skusenost poradte prosim vas.minuly rok v juli som rodila cisarom po 16.hodinach snaženia prirodzeneho...vždy mi prišla mrcha presne kedže hned som mala nasadenu antikoncepciu a zrazu už 3.mesiac nič,pred 2.týždnami som bola u gynekologa vraj antika je nato aby krvacanie tlmilo...tak som vysadila a znovu nič,neviete čim to može byt??mame aj take stresove obdobie...dost ma to trapi ☹

meusicka
19. mar 2014

ahojte, chcem sa spytat, beriem HAK mercilon, ale objavila som sekret z prsnikov, zeleno sfarbeny, no docitala som sa vsetko mozne, ale najviac ma "potesilo" ked som nasla na pribalovom letaku medzi vedlajsimi ucinkami sekreciu z prs. takze vcera vecer som si dala mercilon, ale dnes si ho uz dat neplanujem, lenze mam tu dilemu, ze vcera vecer sme boli s muzom spolu a ja teda neviem, ze ci to moze mat nasledok, ak teraz ani den po si nedam dalsiu tabletku. ci dat si este den dva a vysadit potom? poradte. kvoli tomu sekretu by som najradsej uz nebrala dalsiu tabletku, ale kedze mam 3 deticky a dalsie uz nechceme tak by som ani nerada zariskovala skorym prerusenim brania, ze ostanem tehulka 😒

bejkidielko
23. mar 2014

ahoj, aj ja som mala také isté problémy.
skús píť alchemilkový čaj dva - tri razy denne... a je to 🙂
dva týždne vkuse.
a mala som PCO a teraz dostanem menštruáciu v pohode ako nič, aj keď mi 45 dní mešká

ivonka22
8. máj 2014

Ahojte.... Ja mám podobný problém.. Užívala som HAK len 10 mesiacov... Bola to moja prvá HAK..... Po jej vysadení mi mešká menzes.. už týžden.. čítala som tu, že niektorím ženám prišla po pár mesiacov a najviac až po 9.... To je priveľa.. Chcem ísť na vyšetrenie k lekárovi.... Možno by mi vedel dať aj injekciu na privolanie,... čo si o tom myslíťe? ( ešte je tu jedna vec... PS som krvácala)......poradte mi prosím:/

zuzanakalejova
12. máj 2014

Ahojte,ja mam rovnaky problem,7 rokov som brala antikoncepciu (triregol),pred dvoma mesiacmi som ju prestala pouivat pretoze chceme babo,mala som operaciu cysti ktora mi praskla,ale to bolo 4 roky do zadu,a teraz sa trosku obavam ci to nebude mat nejaky dopad nato ze sa snazime.a tiez som od vysadenia antikoncepcie este nedostala menzes :(

robko666
18. júl 2014

Dobrý deň,
Chcela by som sa spýtať či ste sa už stretli s podobným problémom
V decembri som vysadila HAK ktorú som brala asi 5 rokov. Od decembra do teraz júl som nemala žiadnu menštruáciu doktor mi však chce silou mocou dať späť Hak a ja s tým nesúhlasím s odôvodnením, že ak to nezačnem brať tak mi menšturácia nepríde a môžem si spôsobiť vážnejšie problémy. Alchemilkového čaju som vypila už hektolitre a stále nič. Taktiež sa teraz trápy nejaký zápal ktorý riešim rosalginom neviem, či to nieje z toho , že mi už dlhodobo neprišla menštruácia. Ak máte podobné skúsenosti prosím poradte mi. ďakujem.

viskupovaandrea
20. júl 2014

ahojte,potrebujem radu
Vysadila som HAK Lyndinette a uz tyzden mi meska menstruacia,test som si robila na treti den od meskania ale vysiel negatyvny mam to znova skusit alebo este pockat na menzes??
Dakujem

hennyinnsbruck
20. júl 2014

@viskupovaandrea

Skús O pár dní zase A keď bude neg zbehni dokymu.
Mne prisla prvá MS po vysadení hak normálne.
potom 3mes nič, potom každý druhý mesiac.pol roka takmer som na duphastone.

romikka
22. júl 2014

ach jaj ☹ veľmi ma nepotešili vaše skúsennosti... prvá menštruácia po vysadení ok, teraz by mala byť druhá a už 31DC a furt nič... ja 26 rokov, od 18-19 na hormónoch s jednou prestávkou.. v 18 operovaná na cystu na vaječníku... niekedy okolo 22-23 rok bez cyklu- problémy s jednou antikou... nerástla mi správne sliznica.. doktorka riešila rozne.. tabletky, injekcie atd.. po prvej spontánnej nasadila hormóny...
bojím sa, že budem mať s cyklom problémy ☹

romulla
5. aug 2015

Ahojte.. chcela by som sa spytat na moj problem. Brala som antiku (daylette) necele dva roky. Vysadila som ju prva menstruacia bola v pohode a druha menstruacia mi meska 11 dni. Viete mi poradit s tym ??

liluska5
10. apr 2017

Ja mam to iste. Vysadila som ju prvy menzes prisiel ako mal telo asi tak bolo nadstavene pri tabletkach ale ten dalsi vobec cakala som 2 tyzdne s dala pichnut vyvolsvacku a do 5 dni prisiel ale uplne slabucky sko keby len spinenie. A teraz zase meska sice len dva dni ale ani podbrusko neboli tak predpokladam ze tak lahko nepride. Na vyvolsvacku uz nechcem ist lebo bolesti riadne ☹ takze ostava uz len cakat ale ze pokial meskaju viac ako 40 dni vtedy je potrebne ist na vyvolavacku. Keby viem tu antiku si nikdy nenasadim... ☹